Data modyfikacji:

Hulajnogi elektryczne: ranking 2021. Jak wybrać najlepszą hulajnogę?

Elektryczne hulajnogi błyskawicznie zyskują popularność – cenią je przede wszystkim dorośli, dla których urządzenia stanowią tani i wygodny środek transportu. Jeśli i ciebie interesuje ten temat, ale nie wiesz, jaki model wybrać, koniecznie zerknij do naszego rankingu hulajnóg elektrycznych. Podpowiadamy również, na co zwrócić uwagę, wybierając spośród kilku dobrych pojazdów tego typu.
elektryczne hulajnogi ranking 2020

Hulajnoga elektryczna: jak ją wybrać?

W przeciwieństwie do tradycyjnej hulajnogi wersja elektryczna nie wymaga nieustannego odpychania się nogą – pojazd rozpędza się dzięki małego silnikowi, osiągając prędkość nawet kilkudziesięciu kilometrów na godzinę. Z tego też względu najlepsze hulajnogi elektryczne mogą stanowić nie tylko źródło świetnej zabawy, ale też bardzo wygodny sposób poruszania się po zatłoczonym mieście.

W wielu miejscowościach można już wypożyczyć hulajnogi, ale coraz większa grupa zachwyconych użytkowników woli mieć pojazd na własność. I tutaj pojawia się oczywiście pytanie – jak wybrać takie urządzenie? Czym cechują się najlepsze hulajnogi elektryczne? W dokonaniu wyboru pomoże ci nasz ranking hulajnóg elektrycznych. Zanim jednak na niego zerkniesz, zapoznaj się z kilkoma ważnymi punktami – ta wiedza pozwoli ci kupić produkt najbardziej dopasowany do twoich oczekiwań.

Maksymalne obciążenie hulajnogi

Najlepsze hulajnogi elektryczne są dobrze dobrane do potrzeb użytkowników – czyli między innymi mają odpowiednio duże dopuszczalne obciążenie. Jeśli wybierasz pojazd dla dziecka, możesz zdecydować się na sprzęt o obciążeniu do 70 kg. Model dla dorosłego powinien mieć już obciążenie co najmniej 90 kg, aczkolwiek najbardziej polecane hulajnogi elektryczne wytrzymują ciężar do 120 kg.

Możliwość regulacji

Kiedy zerkniesz na nasz ranking hulajnóg elektrycznych, przekonasz się, że większość dobrych modeli ma regulację wysokości. To udogodnienie sprawdza się szczególnie w przypadku, gdy pojazd ma być prezentem dla dziecka i powinien mu służyć co najmniej kilka lat.

Waga hulajnogi elektrycznej

Najlepsze hulajnogi elektryczne są lekkie dzięki specjalnie dobranym tworzywom: aluminium, włóknom szklanym oraz wybranym stopom magnezu. Taki pojazd dla osoby dorosłej może ważyć mniej niż 20 kilogramów.

Maksymalna prędkość

Polecane hulajnogi elektryczne dla dzieci i początkujących dorosłych to te, które rozpędzają się do prędkości 25km/h. Jeśli masz już doświadczenie w jeździe na tego typu pojazdach albo masz pewność, że sobie poradzisz, możesz wybrać model, który osiąga prędkość nawet 80 km/h.

Czas pracy bez ładowania

Jeżeli szukasz czegoś na krótkie przejażdżki, wystarczy ci hulajnoga z małym zasięgiem – do 20 kilometrów. Zauważ jednak, że nasz ranking hulajnóg elektrycznych obejmuje również takie, które mogą pokonać i 50 czy 70 kilometrów bez ładowania. Wybierz właśnie taki model, jeżeli marzą ci się dalsze trasy albo jeśli zwyczajnie nie chcesz zaprzątać sobie głowy ciągłym ładowaniem.

Hulajnogi elektryczne – ranking 2021

Wiesz już, czym charakteryzują się najlepsze hulajnogi elektryczne. Nie oznacza to jednak, że musisz teraz przez wiele godzin przeglądać poszczególne modele pojazdów – ułatw sobie zadanie i zerknij na nasz ranking hulajnóg elektrycznych.
Pamiętaj, że ranking hulajnóg elektrycznych to nie tylko proste zestawienie najbardziej polecanych modeli pojazdów. Szukając hulajnogi w serwisie Ceneo.pl przy niemal każdym opisie urządzenia znajdziesz również szczegółową listę jego wad i zalet oraz realne zdjęcia wykonane przez użytkowników Ceneo.pl.

Autor: R. Wojtaś