Data modyfikacji:

Hulajnogi elektryczne: ranking 2022. Jak wybrać najlepszą hulajnogę elektryczną?

Elektryczne hulajnogi błyskawicznie zyskują popularność – cenią je przede wszystkim dorośli, dla których urządzenia stanowią tani i wygodny środek transportu. Jeśli i ciebie interesuje ten temat, ale nie wiesz, jaki model wybrać, koniecznie zerknij do naszego rankingu hulajnóg elektrycznych. Podpowiadamy również, na co zwrócić uwagę, wybierając spośród kilku dobrych pojazdów tego typu. Sprawdź nasz ranking hulajnóg elektrycznych!

Hulajnogi elektryczne ranking

elektryczne hulajnogi ranking 2020

Czy warto kupić hulajnogę elektryczną?

Jak zobaczysz w naszym rankingu, hulajnogi elektryczne to funkcjonalne, bezproblemowe w obsłudze i niezwykle przyjemne w codziennym użytkowaniu środki transportu. Nic więc dziwnego, że z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Czy warto zafundować sobie jeden z modeli dostępnych na rynku? Jeśli szukasz alternatywy dla roweru lub lubisz spędzać czas na świeżym powietrzu – zdecydowanie tak.

Do zalet hulajnóg elektrycznych zaliczamy:
 • możliwość szybkiego i wygodnego pokonywania drogi do pracy, sklepu czy szkoły,
 • dbałość o środowisko -hulajnogi elektryczne nie wytwarzają żadnych spalin, a tym samym są ekologicznym środkiem transportu,
 • niski koszt eksploatacji,
 • możliwość korzystania nie tylko przez młodzież, ale także przez dorosłych,
 • łatwe przechowywanie poza sezonem,
 • szansa na uniknięcie korków,
 • oszczędność pieniędzy - z hulajnogą zapomnisz o biletach autobusowych czy opłacie za parking w pobliżu miejsca pracy.

Hulajnoga elektryczna: jak ją wybrać?

W przeciwieństwie do tradycyjnej hulajnogi wersja elektryczna nie wymaga nieustannego odpychania się nogą – pojazd rozpędza się dzięki małego silnikowi, osiągając prędkość nawet kilkudziesięciu kilometrów na godzinę. Z tego też względu najlepsze hulajnogi elektryczne mogą stanowić nie tylko źródło świetnej zabawy, ale też bardzo wygodny sposób poruszania się po zatłoczonym mieście.

W wielu miejscowościach można już wypożyczyć miejskie hulajnogi dla dorosłych, ale coraz większa grupa zachwyconych użytkowników woli mieć pojazd na własność. I tutaj pojawia się oczywiście pytanie – jak wybrać takie urządzenie? Czym cechują się najlepsze hulajnogi elektryczne? W dokonaniu wyboru pomoże ci nasz ranking hulajnóg elektrycznych. Zanim jednak na niego zerkniesz, zapoznaj się z kilkoma ważnymi punktami – ta wiedza pozwoli ci kupić produkt najbardziej dopasowany do twoich oczekiwań.

Maksymalne obciążenie hulajnogi

Najlepsze hulajnogi elektryczne są dobrze dobrane do potrzeb użytkowników – czyli między innymi mają odpowiednio duże dopuszczalne obciążenie. Jeśli wybierasz pojazd dla dziecka, możesz zdecydować się na sprzęt o obciążeniu do 70 kg. Model dla dorosłego powinien mieć już obciążenie co najmniej 90 kg, aczkolwiek najbardziej polecane hulajnogi elektryczne wytrzymują ciężar do 120 kg.

Możliwość regulacji

Kiedy zerkniesz na nasz ranking hulajnóg elektrycznych, przekonasz się, że większość dobrych modeli ma regulację wysokości. To udogodnienie sprawdza się szczególnie w przypadku, gdy pojazd ma być prezentem dla dziecka i powinien mu służyć co najmniej kilka lat.

Waga hulajnogi elektrycznej

Najlepsze hulajnogi elektryczne są lekkie dzięki specjalnie dobranym tworzywom: aluminium, włóknom szklanym oraz wybranym stopom magnezu. Taki pojazd dla osoby dorosłej może ważyć mniej niż 20 kilogramów.

Maksymalna prędkość

Polecane hulajnogi elektryczne dla dzieci i początkujących dorosłych to te, które rozpędzają się do prędkości 25km/h. Jeśli masz już doświadczenie w jeździe na tego typu pojazdach albo masz pewność, że sobie poradzisz, możesz wybrać model, który osiąga prędkość nawet 80 km/h.

Czas pracy bez ładowania

Jeżeli szukasz czegoś na krótkie przejażdżki, wystarczy ci hulajnoga z małym zasięgiem – do 20 kilometrów. Zauważ jednak, że nasz ranking hulajnóg elektrycznych obejmuje również takie, które mogą pokonać i 50 czy 70 kilometrów bez ładowania. Wybierz właśnie taki model, jeżeli marzą ci się dalsze trasy albo jeśli zwyczajnie nie chcesz zaprzątać sobie głowy ciągłym ładowaniem.

Moc silnika hulajnogi

Szukając odpowiedniego modelu w naszym rankingu najlepszych hulajnóg elektrycznych, zwróć także uwagę na moc silnika interesującego cię produktu. W przypadku tego parametru zasada jest prosta – im jest ona wyższa, tym większa prędkość i możliwości pojazdu.

Oczywiście, nie zapomnij, że hulajnoga elektryczna, w tym przede wszystkim jej moc, powinna być zawsze dopasowywana do wieku jej właściciela. Dzieciom wystarczą modele ze słabszym silnikiem. Dzięki niemu codzienna jazda będzie bezpieczniejsza, a ryzyko wypadku zminimalizowane.

Czas ładowania

Innym parametrem, na który warto zwrócić uwagę, jest czas ładowania hulajnogi elektrycznej. Dobrze, aby nie przekraczał on kilku godzin. Niektóre modele są już gotowe do użytku nawet w ciągu dwóch godzin od podłączenia do prądu.

Konstrukcja hulajnogi elektrycznej

Wybierając hulajnogę elektryczną z poniższego rankingu, nie zapomnij o sprawdzeniu jej konstrukcji i wyposażenia. To właśnie one mają wpływ na komfort i bezpieczeństwo codziennej jazdy. Na liście najważniejszych elementów, o które powinien być wzbogacony każdy pojazd, znalazły się:

 • składana konstrukcja,
 • różne tryby jazdy,
 • światła LED,
 • odpowiednie systemy hamowania,
 • wytrzymałe i odporne na uszkodzenia opony, które powinny także amortyzować wstrząsy i zapewniać optymalną przyczepność,
 • prędkościomierz,
 • nóżka postojowa.

Hulajnogi elektryczne – ranking 2022

Wiesz już, czym charakteryzują się najlepsze hulajnogi elektryczne. Nie oznacza to jednak, że musisz teraz przez wiele godzin przeglądać poszczególne modele pojazdów – ułatw sobie zadanie i zerknij na nasz ranking hulajnóg elektrycznych.

Pamiętaj, że ranking hulajnóg elektrycznych to nie tylko proste zestawienie najbardziej polecanych modeli pojazdów. Szukając hulajnogi w serwisie Ceneo.pl, przy niemal każdym opisie urządzenia znajdziesz również szczegółową listę jego wad i zalet oraz realne zdjęcia wykonane przez użytkowników Ceneo.pl.

Najczęściej zadawane pytania - ranking hulajnóg eletrycznych

Po rankingu najlepszych hulajnóg elektrycznych przyszedł czas na rozwianie wszelkich wątpliwości i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Zaczynamy!

Hulajnogi elektryczne – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania


Jak ładować hulajnogę elektryczną?
Tak naprawdę hulajnogi elektryczne z powyższego rankingu możesz ładować w dowolnym miejscu. Wystarczy gniazdko elektryczne i specjalna ładowarka, którą otrzymujesz razem z pojazdem.

Gdzie można jeździć hulajnogą elektryczną?
To pytanie, na które odpowiedź powinien znać każdy właściciel hulajnogi elektrycznej. Powód? Możesz narazić się na mandat. Zgodnie z przepisami należy korzystać z tego typu pojazdów na ścieżkach rowerowych lub pasach ruchu dla rowerów. Można również poruszać się po jezdni, jednak wyłącznie w sytuacji ograniczenia do 30 km/h i braku drogi rowerowej.

Czy można jeździć na hulajnodze elektrycznej we dwoje?
Nie! Hulajnoga elektryczna jest pojazdem przeznaczonym tylko dla jednej osoby. Nie można także przewozić na niej zwierząt.

Czy hulajnoga elektryczna jest bezpieczna dla dzieci?
Wszystko zależy od wybranego modelu. Warto jednak podkreślić, że zgodnie z prawem hulajnogi elektryczne mogą być używane wyłącznie przez dzieci powyżej 10. roku życia. Do osiągnięcia pełnoletności, zarówno dzieci, jak i młodzież, mogą jeździć na hulajnodze tylko wtedy, gdy mają ważną kartę rowerową.

Zasięg hulajnogi elektrycznej i czas jej ładowania

Wybierając idealną hulajnogę elektryczną, powinniśmy zwrócić uwagę na jej zasięg. To parametr, który pozwoli nam ocenić, czy za pośrednictwem jednośladu będziemy w stanie bez najmniejszych problemów dojechać do pracy, na uczelnie czy do szkoły, a także z niej wrócić. 

Nowoczesne hulajnogi elektryczne posiadają minimalny zasięg nie mniejszy niż 20 kilometrów, a coraz częściej w ofercie dostępne są takie urządzenia, które z powodzeniem pozwolą nam przemierzyć trasę liczącą nawet 50 kilometrów, i to na jednym ładowaniu. Mówiąc o ładowaniu, warto także sprawdzić, jak wygląda czas pełnego naładowania hulajnogi elektrycznej. Prędzej czy później każdemu kierującemu zdarzy się sytuacja awaryjna, która będzie wymagała od nas szybkiego doładowania hulajnogi. W tym aspekcie warto poszukiwać takich pojazdów, których pełne ładowanie będzie zajmowało nie więcej niż 5 godzin. Takim osiągiem może poszczycić się między innymi popularna hulajnoga Xiaomi Mi. 

Bezpieczeństwo jazdy  na hulajnodze elektrycznej

Wokół elektrycznych hulajnóg narosło wiele mitów, szczególnie dotyczących bezpieczeństwa poruszania się na nich, a także bezpieczeństwa innych uczestników ruchu. Oczywiście na hulajnogę powinniśmy wchodzić zawsze wtedy, gdy jesteśmy świadomi ryzyka wiążącego się ze zbyt szybką jazdą. Warto jednak już na etapie wyboru odpowiedniej hulajnogi przeanalizować kilka czynników, które mogą nieco podnieść bezpieczeństwo jazdy.

Mowa tu między innymi o odpowiednim oświetleniu, które jest niezbędne do jazdy po zmroku, a także o stabilności całego pojazdu. Tutaj dużą rolę odgrywa wielkość kół, a  także rozstaw osi. Dostępne na rynku hulajnogi są wyposażone w koła o średnicy od 6 do nawet 10 cali. Osoby dorosłe powinny zwracać uwagę na możliwie jak największe koła, które zwiększają komfort i bezpieczeństwo jazdy w trudnych warunkach i po trudnej nawierzchni, na przykład po nierównej, żwirowej drodze. Nie bez znaczenia jest także wcześniej wspomniany rozstaw osi. Im większy rozstaw nóg, tym większa kontrola nad hulajnogą, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo naszej jazdy. Bezpieczeństwo jazdy hulajnogą  uzależnione jest także od jakości hamulców, jakie są na wyposażeniu naszego pojazdu. Wybór w tym obszarze jest dość szeroki, a nam pozostaje wybrać spośród hulajnóg wyposażonych w hamulce tarczowe, elektromagnetyczne, lub te, które dodatkowo wspierają nasz proces hamowania specjalnym systemem ABS. Ostatni wariant wydaje się najbardziej optymalny - minimalizuje on potrzebę gwałtownego hamowania, przy jednoczesnym skracaniu jej drogi nawet o cztery metry. 

Waga hulajnogi i jej ergonomia 

Coraz częściej hulajnogę elektryczną traktujemy jako środek dojazdu do metra, tramwaju czy pociągu. Oznacza to także, że często przyjdzie nam składać pojazd i dźwigać go, gdy nie możemy kontynuować jazdy na nim. Dlatego na etapie wyboru odpowiedniej hulajnogi powinniśmy zwrócić także uwagę na sposób jej składania i wagę. 

Coraz większa liczba produktów z tej kategorii umożliwia łatwe złożenie, za pomocą jednego ruchu. To bardzo wygodne, gdy zależy nam na szybkim czasie składania jej. W przypadku wagi natomiast zależność jest dość prosta - im hulajnoga jest lżejsza, tym lepiej dla nas. W tym aspekcie waga elektrycznych hulajnóg waha się pomiędzy 10 a 20 kilogramów. Elektryczne hulajnogi to dość ciężkie urządzenia, jednak na krótką metę możliwość przenoszenia i przechowywania ich jest niezwykle przydatna. 

Katarzyna Wendzonka
Katarzyna Wendzonka

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Miłośniczka kawy, dobrych seriali, thrillerów i pisania. Największą przyjemność sprawia jej tworzenie tekstów na temat mody, pielęgnacji, jedzenia oraz wszystkiego, co związane z marketingiem internetowym.