Data publikacji:

Plecaki rowerowe - przegląd

Rowery stają się coraz popularniejsze, a wiele osób kolarstwem zajmuje się już hobbystycznie. Jednak rower to nie tylko dwa kółka. Przydadzą się też odpowiednie akcesoria, takie jak plecaki rowerowe. Przygotowaliśmy dla Was przegląd najmodniejszych modeli.

Plecaki na rower różnią się od tradycyjnych tornistrów przede wszystkim budową. Charakteryzują się one specjalnie zaprojektowanymi systemami nośnymi z wyżej umieszczonym pasem biodrowym. Wszystko po to, by plecak nie krępował ruchów podczas jazdy. Posiadają także dodatkowe kieszonki na kask czy inne akcesoria i liczne elementy odblaskowe. Sprawdźmy zatem, co w tej kategorii mają nam do zaoferowania producenci.

1. Plecak rowerowy 5l 4F, 51,50 zł

Lekki, poręczny i przewiewny plecak rowerowy małych rozmiarów. Będzie dobry zarówno dla osób jeżdżących dla przyjemności, jak i dla kolarzy szosowych czy MTB. Posiada on wyjście na przewód H2O, a jego rozmiar dobrany jest tak, by wygodnie pomieścić bukłak z napojem. Bardzo dobrze leży na plecach. Dzięki paskom piersiowym i biodrowym jest stabilny nawet podczas dynamicznej jazdy. Siatkowe szelki oraz wentylowane plecy zapewniają odparowywanie wilgoci.

2. Plecak rowerowy 5l Spokey, 79 zł

Ultralekki plecak rowerowy. Waży zaledwie 395 g. Wyposażony w kieszeń na camelbak z dwoma wyjściami, kieszenie boczne, kieszeń przednią oraz na akcesoria. Zaopatrzony został także w gwizdek ratunkowy oraz elementy odblaskowe. System nośny plecaka szybko odprowadza wilgoć. Posiada regulowane szelki, pas piersiowy oraz biodrowy.

3. Plecak rowerowy 6l Axon, 89 zł

Lekki, 6 litrowy plecak rowerowy. Wyposażony został w system H2O - posiada przegrodę na bukłak oraz specjalne uchwyty i dziury na rurkę od pojemnika. Profilowane szelki, pas biodrowy oraz piersiowy pozwalają na swobodne i stabilne dopasowanie do ciała. W plecaku zastosowany został efektywny system wentylacji pleców ACS. Model posiada także elementy odblaskowe poprawiające bezpieczeństwo kolarza.

4.  Plecak rowerowy 4l Axon , 109 zł

Ultralekki, 4 litrowy plecak od firmy Axon. Jego waga to jedyne 380 g. Podobnie jak poprzedni wyposażony został w system H2O. Siateczkowe szelki i wentylacja ACS zapewniają sprawne odprowadzanie wilgoci. Duża ilość komór pozwala na swobodne umieszczenie drobiazgów i rowerowych akcesoriów. Dwa pasy: biodrowy i piersiowy ograniczają przemieszczanie się plecaka na plecach.

Plecak z serii CC idealny dla osób ceniących przede wszystkim komfort podczas jazdy. Wyposażony w chowany uchwyt na kask, szeroko otwieraną kieszeń na narzędzia oraz kieszeń na bukłak. System Air Circulation oraz sieć kanałów wentylacyjnych między panelami z tyłu plecaka zapewniają idealne odprowadzanie ciepła i wilgoci. Dodatkowo panele na plecach oraz szelki plecaka posiadają otwory, które jeszcze bardziej poprawiają wentylację. Regulowane szelki oraz pas biodrowy pozwalają na komfortową jazdę w różnych warunkach.

6. Plecak rowerowy 15 l Shimano, 249 zł

Lekki, wytrzymały i odporny na gniecenie 15 litrowy plecak. Zaawansowany technologicznie materiał zapewnia odporność na bakterie i grzyby. Innowacyjny stelaż Rider Fit X-Cross zwiększa stabilność plecaka, a system dopasowania pozwala na wygodę użytkowania rowerzystom o różnym wzroście. Budowa plecaka pozwala na łatwy dostęp do jego wnętrza. Wyposażony został ponadto w elastyczne kieszenie boczne dające swobodny dostęp do batonów i żeli.

Autor: Natalia Malko