Data publikacji:

Dlaczego warto kupić nowy rower? 

Jaki rower kupić - nowy czy używany? Przed takim dylematem stoi wiele osób, które chcą otrzymać produkt wysokiej jakości w atrakcyjnej cenie. W tym poradniku udowadniamy, że zakup nowego sprzętu jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. 
nowy rower

Dlaczego nie warto kupować rowerów używanych? 

Rozbieżność cenowa pomiędzy rowerami nowymi, a używanymi jest znacząca, dlatego nie dziwi fakt, że miłośnicy dwóch kółek szukają nieco tańszych alternatyw. Podobnie jak w przypadku samochodów, w niższej cenie otrzymujemy często lepsze wyposażenie. Na pierwszy rzut oka wydaje się to najlepszym z możliwych rozwiązań. Niestety, rzeczywistość często jest zupełnie inna i z czasem okazuje się, że wymarzony rower okazał się bardzo złym zakupem. 

Przede wszystkim decydując się na rower używany musisz zdawać sobie sprawę, że może on być uszkodzony. Najważniejszym elementem jest rama. Uszkodzenie konstrukcji aluminiowej teoretycznie można naprawić, jednak jazda jest zawsze pewnym ryzykiem. Jeszcze gorzej sprawa wygląda z rowerami wykonanymi z włókna węglowego. Koszt naprawy jest wysoki, a efekt pracy serwisanta stoi pod znakiem zapytania. Nigdy nie wiadomo, co cię spotka podczas zwykłej przejażdżki. Pęknięcie ramy może skutkować bardzo bolesnym upadkiem. 

Przy bezpośrednich oględzinach nie zawsze da się dostrzec ukryte wady konstrukcyjne. Nieco lepiej jest z oceną stanu napędu, hamulców i amortyzacji. Jednak pamiętaj, że wybierając rower używany warto wymienić łańcuch i kasetę na nowe. Przedni amortyzator również powinien przejść gruntowny przegląd, aby pracować tak jak należy. Koszt serwisu w zależności od stanu technicznego może wynosić nawet kilkaset złotych. Doliczając to do kwoty wydanej na rower wychodzi na to, że zaoszczędziłeś niewiele w porównaniu do zupełnie nowego sprzętu. 

Nowy rower gwarantuje pewność i bezpieczeństwo 

Zakup zupełnie nowego roweru w sklepie niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim otrzymujesz zupełnie nowy, sprawny sprzęt, który jest objęty gwarancją producenta. Nawet, gdybyś miał pecha i po pewnym czasie pojawiłaby się wada fabryczna, to obowiązkiem każdej firmy jest naprawa uszkodzonych elementów. 
Nieużywany napęd, nowe hamulce i idealnie pracujący amortyzator pozwalają na przejechanie setek kilometrów bez konieczności wizyty w serwisie. Po około miesiącu warto przejechać się do serwisu na przegląd gwarancyjny. Profesjonaliści spojrzą, czy ze sprzętem jest wszystko tak, jak być powinno. Każdy rower wychodzący ze sklepu jest już wyregulowany i ustawiony do jazdy. Jedyne co musisz zrobić, to ustawić wysokość siodełka i w zasadzie możesz ruszać w trasę. 

Nowe rowery upolujesz w świetnych promocjach 

Zakup roweru górskiego, szosowego czy miejskiego w sklepie po prostu się opłaca. Jednak co zrobić, gdy chcesz mieć sprzęt z konkretnym wyposażeniem, a w dalszym ciągu jesteś ograniczony budżetem? Jest na to sprawdzony sposób. Wielokrotnie zauważyłem, że zmiany poszczególnych modelu rowerów z roku na rok są niewielkie. Czasami zmienia się jedynie kolorystyka i kilka drobnych elementów osprzętu. Zwróć uwagę na oferty wyprzedażowe. Często można znaleźć rowery, które są przecenione o 30% w porównaniu do początkowej ceny. 

Czasem najlepszym na zakup nowego sprzętu jest końcówka sezonu, a także zima. Sklepy przygotowują się na przyjęcie najnowszych wersji od producentów i chcąc zwolnić miejsce w magazynach oferują spore obniżki. Niezależnie od tego jakie rowery szukamy. Wybierając zakup internetowy na Ceneo.pl przeglądając oferty kliknij w oknie filtrowania zakładkę Promocje. W ten sposób zaoszczędzisz czas i zobaczysz wyłącznie propozycje modeli, które są aktualnie przecenione. Gwarantujemy, że prędzej, czy później znajdziesz to czego szukasz. 

Pamiętaj, że warto zarejestrować nowy rower 

Sporą wadą rowerów używanych jest to, że czasami ciężko potwierdzić legalność zakupu. Sprzedający często nie przechowują dowodów zakupów, bo po zakończeniu okresu gwarancyjnego są one po prostu niepotrzebne. Dlatego bardzo ważne, aby znakować rowery i zapisywać numery seryjne poszczególnych komponentów. To sprawdza się w przypadku rowerów z wyższej półki cenowej. Złodzieje często wystawiają je na części, co może być trudne do wytropienia. Mając numery seryjnie z łatwością zlokalizujesz każdy komponent. 

Znakowanie całego roweru jest wykonywane na komisariacie policji lub na specjalnie zorganizowanych wydarzeniach. Proces jest ten w pełni darmowy. Oznakowany rower trafia do bazy danych i to bardzo pomaga w przypadku ewentualnej kradzieży. Jeśli w przyszłości zdecydujesz się wymienić swój sprzęt na inny, to na pewno będzie ci łatwiej go sprzedać. Możliwość sprawdzenia przez kupującego jest bardzo dużą zaletą. 

Polecane rowery w promocyjnych cenach

Prezentujemy kilka interesujących modeli rowerów w atrakcyjnych cenach. Oferty zmieniają się bardzo dynamicznie, dlatego pamiętaj żeby nie zwlekać bo okazja może uciec sprzed nosa! 

Kross Trans 3.0 

Najważniejsze cechy: 

  • rower turystyczny
  • liczba biegów: 21 
  • widelec: Sr Suntour 
  • koła 28 cali 
  • hamulce V-Brake 
  • Kellys Thorx 30

    Najważniejsze cechy: 

  • rower górski
  • liczba biegów: 20 
  • hamulce tarczowe
  • koła 27,5 cali
  • widelec: Rock Shox Recon 

  • Romet Wagant 2 

    Najważniejsze cechy: 

  • rower miejski
  • ilość biegów: 21 
  • koła 28 cali 
  • bagażnik, błotniki, oświetlenie w komplecie
  • Zdjęcie: Envato Elements