Turystyka i rekreacja

śpiwór turystyczny

Jaki śpiwór turystyczny wybrać? Wybieramy śpiwór trekkingowy

Jeśli planujesz spędzić noc w plenerze, nie obejdziesz się bez solidnego śpiwora trekkingowego. Zobacz, jaki śpiwór turystyczny wybrać.
termos w góry

Termos w góry. Jaki termos turystyczny wybrać na wyprawy w góry?

Termos w góry to obowiązkowy element ekwipunku podczas wycieczki, nie tylko jesienią czy zimą. Jeśli chcesz się dobrze przygotować na górskie wyprawy, zobacz, jaki termos wybrać.
gdzie na narty czechy

Gdzie na narty – Czechy. Stoki narciarskie w Czechach

Gdzie wyjechać na narty w Czechach? Zobacz polecane stoki narciarskie w Czechach.
stoki narciarskie słowacja

Stoki narciarskie – Słowacja. Gdzie na narty w Słowacji?

Stoki narciarskie na Słowacji mają więcej do zaoferowania, niż myślisz. Zobacz, które stoki na Słowacji są najdłuższe, a które – najlepsze dla dzieci.
Jaka kurtka w góry

Kurtka w góry - jak się ubrać w góry zimą?

Jak się ubrać w góry zimą? Tak jak zawsze, czyli na cebulkę. Skupmy się jednak na wierzchniej warstwie stroju, czyli kurtce. Jaka kurtka zimowa w góry będzie najlepszym rozwiązaniem? Softshell czy hardshell? A jeśli puchówka to z naturalnym wypełnieniem czy z syntetycznym? Przekonajmy się.
co zabrać na narty

Co zabrać na narty? Lista niezbędnych rzeczy na narty

Lista rzeczy do zabrania na narty obejmuje nie tylko ubranie narciarskie. Zobacz, co zabrać na narty.
bezpieczeństwo w górach

Bezpieczeństwo w górach - zima w górach

Zima w górach rządzi się swoimi prawami. Śnieg i lód utrudniają poruszanie się w terenie, niskie temperatury i porywisty wiatr wychładzają, a szybko zachodzące słońce może sprawić, że na szlaku złapią cię totalne ciemności. Jeśli chcesz zapewnić sobie bezpieczeństwo w górach podczas zimowej wyprawy, zobacz, jak przygotować się do wycieczki oraz jaki sprzęt ze sobą zabrać.
stoki narciarskie Zakopane

Stoki narciarskie – Zakopane. Gdzie na narty w Tatrach?

Wybierasz się zimą do Zakopanego? Chcesz pojeździć na nartach lub na snowboardzie? Sprawdź, jakie są najpopularniejsze stoki narciarskie w Zakopanem.
Szczyrk trasy narciarskie

Szczyrk – najlepsze trasy narciarskie. Gdzie jeździć na nartach w Szczyrku i okolicach?

Planujesz ferie zimowe w Szczyrku? Chcesz wypróbować jedne z najlepiej przygotowanych tras narciarskich w Polsce? Sprawdź, jakie stoki proponuje Szczyrk.
najdłuższe trasy narciarskie w Polsce i Europie

Najdłuższe trasy narciarskie w Polsce i Europie

Uwielbiasz narty, ale nudzą cię krótkie trasy? Chciałbyś, aby przyjemność szusowania trwała jak najdłużej? Sprawdź, jakie są najdłuższe trasy narciarskie w Polsce i w Europie.
co zabrać w góry zimą

Co zabrać w góry zimą? Lista 10 niezbędnych akcesoriów

Planujesz wycieczkę w góry zimą? Zanim ruszysz na szlak, musisz zapakować do plecaka kilka bardzo ważnych akcesoriów. Od nich zależeć będzie nie tylko komfort podczas górskiej wyprawy, a także bezpieczeństwo.
rękawiczki w góry

Rękawiczki w góry - jakie wybrać?

Przemarznięte dłonie w górach nie tylko mocno pogarszają morale, ale i stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia. Dłonie, podobnie jak stopy, są najbardziej narażone na odmrożenia, dlatego wybór porządnych rękawiczek to podstawa. Jakie rękawiczki w góry wybrać, by trekking był w pełni komfortowy?