Data publikacji:

Niezbędnik turysty – bukłak

Na czas wycieczki turystycznej niezbędne jest zadbanie o wystarczającą ilość wody oraz o odpowiednie naczynie, które będzie szczelne i poręczne w użyciu. Jedną z propozycji może być bukłak. Oto krótka charakterystyka jego zalet, która może pomóc Ci w decyzji o ewentualnym zakupie.

Pierwszą i najważniejszą zaletą bukłaka jest niewątpliwie jego wygoda w użytkowaniu. Wyposażony jest w specjalną długą rurkę, dzięki której nie musisz sięgać do plecaka, by wyjąć opakowanie z napojem. Bukłak może spokojnie leżeć w plecaku, podczas gdy będziesz sączyć płyn przez gumową słomkę.

Kolejna kwestia dotyczy pojemności. Bukłak jest w stanie pomieścić więcej picia niż standardowy bidon. Wielkość waha się od 1,5 do 2 litrów. Jest mniejszy i bardziej zgrabny niż chociażby plastikowa butelka, która zajmuje w plecaku dosyć sporo miejsca.

Podczas wycieczki górskiej, gdzie wędrowanie po stromych zboczach lub krętych ścieżkach jest zbyt niebezpieczne, by sięgać do plecaka po napój, bukłak sprawdzi się idealnie. Dzięki niemu będziesz lepiej nawodniony poprzez częstsze picie w mniejszych porcjach. Do plecaka sięgasz po butelkę z reguły raz na jakiś czas lub gdy odczuwasz już bardzo silne pragnienie.

Istnieją na rynku także bukłaki w postaci całego plecaczka. To rozwiązanie dobre dla rowerzystów lub biegaczy. Wyposażone są także w mniejsze kieszonki na dokumenty lub inne drobne przedmioty (np. klucze, telefon czy chusteczki higieniczne).

Picie z bukłaka jest o wiele bardziej higieniczne niż z bidonu. Rurka doprowadzająca płyn jest dodatkowo chroniona osłonką, która zapobiega docieraniu zarazków i bakterii. Struktura pojemnika zabezpiecza wodę przed procesem gnicia, ponieważ na ściankach nie zatrzymuje się osad. Do pojemnika wlewać można napoje o temperaturze nie większej niż 60 °C.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

Autor: Sylwia Stwora