Data publikacji:

Gadżety do biegania: lista najlepszych akcesoriów dla biegacza

Bieganie to sport, który gwarantuje świetne efekty treningowe bez dużego nakładu finansowego. Początkujący biegacz może rozpocząć ćwiczenia w starym dresie – tyle wystarczy, by złapać „bakcyla”. Jak jednak wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia – trenując regularnie, wiele osób zaczyna poszukiwać praktycznych gadżetów do biegania.
bieganie

Gadżety do biegania. Czy są konieczne?

W ostatnim czasie bieganie stało się sportem szalenie popularnym. Można uprawiać je wszędzie – w mieście, w lesie czy na wsi, nie wymaga specjalistycznego sprzętu i niezłomnej kondycji. Niemal każdy może biegać, dopasowując intensywność treningów do swoich możliwości.
Dużą zaletą biegania jest to, że do jego uprawiania nie jest niezbędny fachowy strój czy drogie akcesoria. Początkujący biegacze najczęściej trenują w zwykłych, wygodnych ubraniach i tenisówkach. Gdy jednak zwykła aktywność przemienia się w pasję, wiele osób chce uzupełnić ekwipunek biegacza o gadżety z prawdziwego zdarzenia.
Akcesoria dla biegaczy znacznie uprzyjemniają trening, pozwalają radzić sobie z nieprzewidzianymi sytuacjami oraz monitorować postępy. Niektóre z nich odpowiadają również za bezpieczeństwo trenującego.

Przydatne gadżety do biegania

Jeśli bieganie weszło ci w krew, warto zaopatrzyć się w kilka funkcjonalnych akcesoriów, z którymi treningi staną się jeszcze przyjemniejsze. Gwarantujemy, że w pewnym momencie nie będziesz wyobrażał sobie bez nich swojego joggingu!

Elektroniczne gadżety do biegania

Oczywiście, można się bez nich obejść, ale korzystanie z nich daje całe mnóstwo frajdy.Elektroniczne gadżety pozwalają monitorować wyniki i stale poprawiać swoje umiejętności. Inne pozwalają na utrzymywanie łączności ze światem. Jakie akcesoria przydadzą się każdemu biegaczowi?

 • Opaska sportowa – najlepszy gadżet do biegania

Nie ukrywajmy – prędzej czy później każdy biegacz chce monitorować swoje wyniki i podnosić poprzeczkę. Prosty sportowy smartband umożliwi ci mierzenie spalonych kalorii i przebytego dystansu. Opaski sportowe pozwalają również na monitorowanie tętna, a czasem nawet na sprawdzanie poziomu nawodnienia organizmu.
Bardziej wymagającym biegaczom przyda się dobrej jakości smartwatch, wyposażony w funkcję elektronicznego trenera, oraz GPS.

 • Słuchawki douszne – fajny gadżet dla biegacza

Bieg w towarzystwie ulubionych utworów jest znacznie przyjemniejszy. Jednak kto chciałby trenować, zaplątany w irytujące kable? Na szczęście są douszne słuchawki Bluetooth, o których obecności zapomnisz w kilka chwil. Bardzo łatwo je obsłużysz za pomocą jednego przycisku. 

• Zestaw słuchawkowy – gadżet dla biegacza

Tak, zgadza się – podczas biegu nie warto marnować energii na rozmowy. Zdarza się jednak, że w trakcie treningu trzeba odebrać ważny telefon. Wówczas bardzo funkcjonalnym gadżetem dla biegacza okaże się słuchawka Bluetooth.

Przydatne gadżety do biegania – dodatki

Prócz wygodnych legginsów, topu i obowiązkowych butów do biegania, w twoim ekwipunku powinno znaleźć się kilka gadżetów, które pozwolą być lepiej przygotowanym na nieprzewidziane sytuacje.

 • Gadżet dla biegacza – pas biodrowy

Pas biodrowy przyda się do przechowywania pieniędzy, kluczy i innych drobnych przedmiotów, których nie zmieścisz w kieszeniach. Zamiast pasa, możesz zdecydować się również na klasyczną sportową nerkę.

• Plecak biegowy na dłuższe trasy

Jeśli preferujesz długie treningi w terenie, zaopatrz się w plecak dla biegacza, w którym pomieścisz ważne akcesoria, wodę oraz przekąski. Dobry plecak biegowy powinien być lekki i posiadać ramiączka z szerokim spektrum regulacji.

• Opaska na telefon

Wszelkie akcesoria elektroniczne biegacza muszą łączyć się z telefonem. Gdzie go przechowywać, aby nie przeszkadzał podczas treningu? Najlepszym rozwiązaniem okaże się naręczna opaska na smartfon. To bardzo funkcjonalny gadżet dla biegacza, który przyda się również podczas innych aktywności, takich jak jazda na rowerze.

• Opaska ze słuchawkami Bluetooth

Lubisz sprytne połączenia? Wypróbuj sportową opaskę na czoło z wbudowanymi słuchawkami Bluetooth! Sprawdzi się zwłaszcza w chłodne poranki. Prócz ogrzewania twoich uszu, opaska zadba o dostarczanie im ulubionych piosenek umilających trening.

• Antypoślizgowe nakładki na buty

Dobrze przygotowany biegacz powinien dysponować obuwiem do treningów na asfalcie oraz w terenie. Jeśli jednak posiadasz wyłącznie asfaltówki, a naszła cię chęć, by pobiegać po parku w deszczu, kup specjalne nakładki na buty w postaci raczków. Dzięki nim szybko przemienisz swoje buty do biegania w znacznie stabilniejszy model, z którym trening na ściółce stanie się bezpieczniejszy.

• Latarka-czołówka dla biegacza

Preferujesz wieczorne treningi w parku lub w lesie? Jeśli tak, obowiązkowo musisz zadbać o dobrą widoczność. Latarka-czołówka zapewni ci doskonałą widzialność trasy, a jednocześnie umożliwi zauważenie cię osobom przebywającym w pobliżu.

• Odblaski – obowiązkowy gadżet biegacza po zmroku

Trenując w okresie jesienno-zimowym i wieczorami, zadbaj o to, by było widać cię z daleka. Wystarczy najprostszy odblask, które założysz na nadgarstek lub plecak biegowy.

Gadżety do biegania – uczyń trening przyjemniejszym

Oczywiście, bez wymyślnych akcesoriów sportowych można się obejść. Na każdy trening powinieneś zabierać przede wszystkim sporą dawkę motywacji. Przyznaj jednak, że zaproponowane przez nas gadżety do biegania znacznie zachęcają do podjęcia aktywności fizycznej. Wybierz coś dla siebie lub spraw prezent bliskiemu sobie biegaczowi!
Autorka: Joanna Stanuch