Data modyfikacji:

Europejskie Wyzwanie Rowerowe

Autor: Sylwia Stwora

Uwielbiasz jazdę na rowerze i pokonywanie w ten sposób kolejnych kilometrów, a wraz z nimi własnych słabości? Europejskie Wyzwanie Rowerowe pozwoli Ci zamienić ten wysiłek na atrakcyjne nagrody!

Jeśli z przyjemnością wsiadasz na jednoślad i lubisz nutkę rywalizacji to Europejskie Wyzwanie Rowerowe jest stworzone właśnie dla Ciebie. Tylko do końca maja masz okazję zamienić przejechane kilometry na atrakcyjne nagrody oraz punkty zapisane na koncie Twojego miasta. Przyłącz się do międzynarodowej rywalizacji i pedałuj po zwycięstwo.

Europejskie Wyzwanie Rowerowe

Europejskie Wyzwanie Rowerowe (European Cycling Challenge) to zabawa oparta na corocznej międzynarodowej rywalizacji rowerowej, która została zainicjowana w 2012 r. przez Bolonię. W ubiegłym roku o tytuł najbardziej rowerowego miasta naszego kontynentu walczyło 39 miejscowości z 15 europejskich państw, a uczestnicy zabawy przejechali na swoich jednośladach łącznie ponad 2 mln kilometrów! Mimo tak wielkiej konkurencji, wszystkie miejsca na podium przypadły Polakom, którzy potwierdzili tym samym swój entuzjazm dla zdrowego stylu życia i aktywnych form spędzania wolnego czasu. W ubiegłorocznej edycji Europejskiego Wyzwania Rowerowego najlepszy okazał się Gdańsk, na drugim miejscu znalazł się Wrocław, a na trzecim Warszawa, wyprzedzając tym samym wiele europejskich metropolii.

Wyzwanie odbywa się co roku w dniach od 1 do 31 maja, zatem tegoroczna edycja zabawy potrwa jeszcze do końca miesiąca. Oznacza to, że mieszkańcy polskich aglomeracji nadal mają okazję dołożyć swoją cegiełkę do walki o zwycięstwo dla swojego miasta, zapisując przejechane kilometry na jego koncie.

Wrocław zachęca do pobicia zeszłorocznego II miejsca. Fot. wroclaw.pl

Jak wziąć udział w zabawie?

Aby wziąć udział w zabawie wystarczy zarejestrować się na stronie wyzwania, dołączyć do wybranej przez siebie drużyny, a następnie pobrać i zainstalować w swoim smartfonie dedykowaną aplikację. Jeśli masz z tym problem to nic straconego - możesz także zintegrować swoją aplikację rowerową (Endomondo, Strava lub Garmin) z konkursem. Następnie musisz już tylko przesiąść się na jednoślad np. w drodze do pracy, szkoły czy po prostu w ramach weekendowej wycieczki, a wyjeżdżone przez Ciebie kilometry trafiają od razu na konto wybranego miasta. Jeśli w poprzednich latach już startowałeś w wyzwaniu to musisz ponownie zapisać się do drużyny na stronie cycling365.eu lub poprzez pobraną wcześniej aplikację.

Duży wybór akcesoriów rowerowych oraz samych rowerów znajdziesz TUTAJ.

 

trasy rowerowe mazur

Ścieżki rowerowe. Mazury rowerem

2021-02-27
Mazury to wręcz wymarzone miejsce do rowerowej turystyki. Przepiękne widoki, liczne jezior oraz miejscowości, w których życie toczy się niespiesznie przyciągają turystów z całej Polski. Jeśli uwielbiasz aktywny wypoczynek i chcesz zwiedzić Mazury na rowerze, skorzystaj z naszych propozycji tras. Jakie mazurskie szlaki rowerowe warto odwiedzić?
jak chodzić z kijkami

Jak chodzić z kijkami? Technika nordic walking

2020-09-01
Po chodnikach miast, w parku, w górach. Polacy pokochali nordic walking, a osoby miarowo przebierające kijami widoczne są dosłownie wszędzie. Nie wszyscy jednak znają prawidłową technikę chodzenia, przez co trening nie daje oczekiwanych rezultatów. Sprawdź, jak chodzić z kijami, aby nie popełniać błędów.
Piłka do rugby

Piłka do rugby. Jaką wybrać?

2020-08-18
Piłka o jajowatym kształcie jest nieodzownym elementem gry w rugby. Jej wymiary warunkuje między innymi stopień zaawansowania użytkownika.
wrotki

Wrotki czy rolki? Które wybrać?

2020-08-17
Co było pierwsze: wrotki czy rolki? Nie ulega wątpliwościom, że buty z czterema, równolegle ustawionymi kółkami pojawiły się najpierw. Później świat poznał rolki, które na długi czas zdeklasowały swoje starsze siostry. W ostatnim czasie, wrotki ponownie wracają do łask. Na co lepiej się zdecydować? Kto powinien skorzystać z szaleństw na rolkach, a komu lepiej przysłużą się klasyczne wrotki?
akcesoria wędkarskie

Jakie akcesoria wędkarskie musisz mieć, zanim ruszysz na łowisko?

2020-08-07
Wędkarstwo to świetny sposób na wypoczynek na łonie natury. Zobacz, jakie akcesoria wędkarskie musisz mieć, zanim ruszysz na łowisko.
akcesoria do roweru

Akcesoria do roweru. Jakie sakwy, światełka i hol na przyczepkę

2020-07-14
Kupiłeś rower? Świetnie! Ale to nie koniec zakupów. Sam jednoślad nie wystarczy, aby komfortowo, bezpiecznie i wygodnie jeździć przez cały rok. Zobacz, jakie akcesoria do roweru są niezbędne podczas użytkowania, a które z nich… stanowią miły dla oka gadżet, który uprzyjemni każdą podróż!