Data publikacji:

Europejskie Wyzwanie Rowerowe

Autor: Sylwia Stwora

Uwielbiasz jazdę na rowerze i pokonywanie w ten sposób kolejnych kilometrów, a wraz z nimi własnych słabości? Europejskie Wyzwanie Rowerowe pozwoli Ci zamienić ten wysiłek na atrakcyjne nagrody!

Jeśli z przyjemnością wsiadasz na jednoślad i lubisz nutkę rywalizacji to Europejskie Wyzwanie Rowerowe jest stworzone właśnie dla Ciebie. Tylko do końca maja masz okazję zamienić przejechane kilometry na atrakcyjne nagrody oraz punkty zapisane na koncie Twojego miasta. Przyłącz się do międzynarodowej rywalizacji i pedałuj po zwycięstwo.

Europejskie Wyzwanie Rowerowe

Europejskie Wyzwanie Rowerowe (European Cycling Challenge) to zabawa oparta na corocznej międzynarodowej rywalizacji rowerowej, która została zainicjowana w 2012 r. przez Bolonię. W ubiegłym roku o tytuł najbardziej rowerowego miasta naszego kontynentu walczyło 39 miejscowości z 15 europejskich państw, a uczestnicy zabawy przejechali na swoich jednośladach łącznie ponad 2 mln kilometrów! Mimo tak wielkiej konkurencji, wszystkie miejsca na podium przypadły Polakom, którzy potwierdzili tym samym swój entuzjazm dla zdrowego stylu życia i aktywnych form spędzania wolnego czasu. W ubiegłorocznej edycji Europejskiego Wyzwania Rowerowego najlepszy okazał się Gdańsk, na drugim miejscu znalazł się Wrocław, a na trzecim Warszawa, wyprzedzając tym samym wiele europejskich metropolii.

Wyzwanie odbywa się co roku w dniach od 1 do 31 maja, zatem tegoroczna edycja zabawy potrwa jeszcze do końca miesiąca. Oznacza to, że mieszkańcy polskich aglomeracji nadal mają okazję dołożyć swoją cegiełkę do walki o zwycięstwo dla swojego miasta, zapisując przejechane kilometry na jego koncie.

Wrocław zachęca do pobicia zeszłorocznego II miejsca. Fot. wroclaw.pl

Jak wziąć udział w zabawie?

Aby wziąć udział w zabawie wystarczy zarejestrować się na stronie wyzwania, dołączyć do wybranej przez siebie drużyny, a następnie pobrać i zainstalować w swoim smartfonie dedykowaną aplikację. Jeśli masz z tym problem to nic straconego - możesz także zintegrować swoją aplikację rowerową (Endomondo, Strava lub Garmin) z konkursem. Następnie musisz już tylko przesiąść się na jednoślad np. w drodze do pracy, szkoły czy po prostu w ramach weekendowej wycieczki, a wyjeżdżone przez Ciebie kilometry trafiają od razu na konto wybranego miasta. Jeśli w poprzednich latach już startowałeś w wyzwaniu to musisz ponownie zapisać się do drużyny na stronie cycling365.eu lub poprzez pobraną wcześniej aplikację.

Duży wybór akcesoriów rowerowych oraz samych rowerów znajdziesz TUTAJ.