Data modyfikacji:

Europejskie Wyzwanie Rowerowe

Autor: Sylwia Stwora

Uwielbiasz jazdę na rowerze i pokonywanie w ten sposób kolejnych kilometrów, a wraz z nimi własnych słabości? Europejskie Wyzwanie Rowerowe pozwoli Ci zamienić ten wysiłek na atrakcyjne nagrody!

Jeśli z przyjemnością wsiadasz na jednoślad i lubisz nutkę rywalizacji to Europejskie Wyzwanie Rowerowe jest stworzone właśnie dla Ciebie. Tylko do końca maja masz okazję zamienić przejechane kilometry na atrakcyjne nagrody oraz punkty zapisane na koncie Twojego miasta. Przyłącz się do międzynarodowej rywalizacji i pedałuj po zwycięstwo.

Europejskie Wyzwanie Rowerowe

Europejskie Wyzwanie Rowerowe (European Cycling Challenge) to zabawa oparta na corocznej międzynarodowej rywalizacji rowerowej, która została zainicjowana w 2012 r. przez Bolonię. W ubiegłym roku o tytuł najbardziej rowerowego miasta naszego kontynentu walczyło 39 miejscowości z 15 europejskich państw, a uczestnicy zabawy przejechali na swoich jednośladach łącznie ponad 2 mln kilometrów! Mimo tak wielkiej konkurencji, wszystkie miejsca na podium przypadły Polakom, którzy potwierdzili tym samym swój entuzjazm dla zdrowego stylu życia i aktywnych form spędzania wolnego czasu. W ubiegłorocznej edycji Europejskiego Wyzwania Rowerowego najlepszy okazał się Gdańsk, na drugim miejscu znalazł się Wrocław, a na trzecim Warszawa, wyprzedzając tym samym wiele europejskich metropolii.

Wyzwanie odbywa się co roku w dniach od 1 do 31 maja, zatem tegoroczna edycja zabawy potrwa jeszcze do końca miesiąca. Oznacza to, że mieszkańcy polskich aglomeracji nadal mają okazję dołożyć swoją cegiełkę do walki o zwycięstwo dla swojego miasta, zapisując przejechane kilometry na jego koncie.

Wrocław zachęca do pobicia zeszłorocznego II miejsca. Fot. wroclaw.pl

Jak wziąć udział w zabawie?

Aby wziąć udział w zabawie wystarczy zarejestrować się na stronie wyzwania, dołączyć do wybranej przez siebie drużyny, a następnie pobrać i zainstalować w swoim smartfonie dedykowaną aplikację. Jeśli masz z tym problem to nic straconego - możesz także zintegrować swoją aplikację rowerową (Endomondo, Strava lub Garmin) z konkursem. Następnie musisz już tylko przesiąść się na jednoślad np. w drodze do pracy, szkoły czy po prostu w ramach weekendowej wycieczki, a wyjeżdżone przez Ciebie kilometry trafiają od razu na konto wybranego miasta. Jeśli w poprzednich latach już startowałeś w wyzwaniu to musisz ponownie zapisać się do drużyny na stronie cycling365.eu lub poprzez pobraną wcześniej aplikację.

Duży wybór akcesoriów rowerowych oraz samych rowerów znajdziesz TUTAJ.

 

Nauka jazdy na łyżwach

Nauka jazdy na łyżwach, czyli jak jeździć na łyżwach?

2023-01-11
Kiedy zbliża się zima, wrotki i rolki warto zamienić na łyżwy. Sprawa wydaje się tym łatwiejsza, że sposób poruszania się na rolkach i łyżwach jest łudząco podobny. Czy rzeczywiście rolkarze mają ułatwione zadanie, kiedy zaczynają naukę jazdy na łyżwach? Jak nauczyć się jeździć na łyżwach bez takiego doświadczenia?
ćwiczenia interwałowe

Jak przeprowadzić trening interwałowy?

2021-11-18
Ćwiczenia interwałowe uznawane są za jeden z najszybszych reduktorów tkanki tłuszczowej. Dobrze przeprowadzone nie tylko pomogą ci schudnąć ale też przyspieszą budowę tkanki mięśniowej. Szacuje się, że intensywny trening interwałowy podczas 30 minut wysiłku jest w stanie spalić nawet do 400kcal.
Frisbee

Frisbee dla początkujących. Jak grać? Jak rzucać? Zasady

2021-10-01
Frisbee to świetny sposób na letni, aktywny wypoczynek na łonie natury. Zwykły, plastikowy krążek może umilić czas nawet sporej grupie znajomych. Warto wiedzieć, że frisbee rządzi się specjalnymi zasadami, a nawet występuje w kilku odmianach. Dlaczego warto grać we frisbee i jak robić to prawidłowo?
Piłka do rugby

Piłka do rugby. Jaką wybrać?

2021-09-10
Piłka o jajowatym kształcie jest nieodzownym elementem gry w rugby. Jej wymiary warunkuje między innymi stopień zaawansowania użytkownika.
wrotki

Wrotki czy rolki? Które wybrać?

2021-08-13
Co było pierwsze: wrotki czy rolki? Nie ulega wątpliwościom, że buty z czterema, równolegle ustawionymi kółkami pojawiły się najpierw. Później świat poznał rolki, które na długi czas zdeklasowały swoje starsze siostry. W ostatnim czasie, wrotki ponownie wracają do łask. Na co lepiej się zdecydować? Kto powinien skorzystać z szaleństw na rolkach, a komu lepiej przysłużą się klasyczne wrotki?
wspinaczka na ściance

Wspinanie - jak rozpocząć przygodę ze wspinaczką?

2021-07-28
Tradycyjne trasy turystyczne już ci się znudziły i masz ochotę na nieco bardziej ekstremalną przygodę z górami i skałami? Jeśli myślisz o wspinaczce, przekonaj się, jak postawić pierwsze kroki w tego rodzaju aktywności outdoorowej, jak przygotować się fizycznie i wreszcie, jaki sprzęt zakupić?