Jeśli dotychczas halę sportową czy boisko odwiedzaliście tylko na czas meczu i ograniczaliście się do trybun, warto to zmienić i poznać arenę od kuchni. W ramach zwiedzania stadionu zwykle można m.in. zasiąść na ławce w szatni zawodników, przejść się tunelem meczowym, wejść na płytę boiska, odwiedzić sale konferencyjne, loże i strefę VIP, stanowiska komentatorskie itp. Na halach sportowych konkretnych klubów sportowych często znajdziemy jeszcze muzeum, dzięki któremu nie tylko zobaczymy ciekawe eksponaty związane z drużyną, ale i poznamy lepiej jej historię, sukcesy itd. W Polsce zwiedzać można PGE Arenę w Gdańsku, INEA Stadion w Poznaniu, stadion warszawskiej Legii, Stadion Wrocław czy PGE Narodowy w Warszawie. Z zagranicznych obiektów wart zobaczenia jest Santiago Bernabeu w Hiszpani (stadion Realu Madryt), Emirates Stadium w Londynie (obiekt Arsenalu Londyn), Camp Nou w Hiszpanii (stadion FC Barcelony), Wembley w Londynie (stadion reprezentacji Anglii) czy Amsterdam ArenA w Holandii (obiekt Ajaxu Amsterdam). Fan tenisa ziemnego i nie tylko będzie wniebowzięty, gdy zafundujesz mu możliwość wycieczki po The All England Lawn Tennis and Croquet Club – obiekcie, na którym Agnieszka Radwańska i inne gwiazdy tenista walczą o triumf w Wimbledonie. Dobrą opcją będzie też wizyta na Stade Roland Garros – arenie French Open, kolejnego turnieju wielkoszlemowego. W obu przypadkach zwiedzanie obejmuje nie tylko wizytę na kortach, ale również w klubowym muzeum. Chcesz zrobić niespodziankę fanowi sportów zimowych? Pojedźcie na weekend do Zakopanego, Wisły czy czeskiego Harrachova i zobaczcie od kuchni obiekty, na których skakał Adam Małysz, dostarczając nam niezapomnianych wrażeń i emocji.
Kibicowi można zorganizować długie i bardzo pouczające zwiedzanie muzeum sportowego, w którym będzie mógł zobaczyć pokaźne zbiory eksponatów, m.in.: trofeów sportowych (w tym dyplomów, medali, pucharów), strojów i sprzętu sportowego, proporczyków, zdjęć, książek, czasopism, pocztówek, materiałów audio oraz wideo. Pod uwagę możesz wziąć: Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Galerię "Sportowe Trofea Adama Małysza" w Wiśle, Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie, Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu, Muzeum Gdańskiego Sportu i Turystyki, Muzeum Sportu w Olsztynie, a także Słoweńskie Muzeum Górskie czy Muzeum Sportu we Frankfurcie nad Odrą.
Memoriał Huberta Jerzego Wagnera lub Arkadiusza Gołasia – dla kibica siatkówki. Memoriał Mariana Bublewicza i Janusza Kuliga – dla miłośników motoryzacji. Memoriał Janusza Kusocińskiego czy Kamili Skolimowskiej – dla fanów lekkoatletyki. Memoriał Stanisława Królaka – dla zgłodniałych wrażeń kolarskich. Mecze jubileuszowe upamiętniające np. okrągłą rocznicę istnienia klubu. Mecze towarzyskie, spotkania charytatywne czy mecz gwiazd konkretnej dyscypliny. Tego typu imprezy to doskonała okazja do spotkania całej plejady gwiazd sportu – aktualnych i już na sportowej emeryturze - nie tylko z danej dyscypliny, ale również innych dziedzin. Prawdziwy kibic z pewnością będzie szczęśliwy mogąc zasiąść na trybunach takiego wydarzenia i potem zebrać autografy oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z osobami, które podziwia i lubi.
Organizacja memoriału imienia kibica na jego urodziny będzie świetną okazją do połączenia przyjemnego z pożytecznym. Możesz wynająć salę sportową, boisko czy inny obiekt sportowy, kupić drobne upominki dla najlepszych (np. puchary, medale czy dyplomy) i zorganizować mecz lub turniej połączony z imprezą typu grill czy ognisko. Spotkanie może mieć charakter cykliczny - będzie odbywać się co roku.
Na grafice: 1. Puchar Tryumf, 39 zł; 2. Medal Legler, 21 zł; 3. Dyplom Galeria Papieru, 28,04 zł