Data modyfikacji:

Aktywny czas dla kibica

Autor: Sylwia Stwora

Czas wolny kibica nie musi ograniczyć się do chodzenia na mecze ulubionej drużyny, oglądania ich w telewizji lub wyjeżdżania z zespołem na spotkanie w innym mieście. Jeśli zbliżają się urodziny fana sportu lub po prostu chcesz mu zrobić niespodziankę i zorganizować weekendowy wypad, oto propozycje na to, jak zaplanować aktywny czas dla kibica.

Zwiedzanie obiektów i muzeów sportowych

Jeśli dotychczas halę sportową czy boisko odwiedzaliście tylko na czas meczu i ograniczaliście się do trybun, warto to zmienić i poznać arenę od kuchni. W ramach zwiedzania stadionu zwykle można m.in. zasiąść na ławce w szatni zawodników, przejść się tunelem meczowym, wejść na płytę boiska, odwiedzić sale konferencyjne, loże i strefę VIP, stanowiska komentatorskie itp. Na halach sportowych konkretnych klubów sportowych często znajdziemy jeszcze muzeum, dzięki któremu nie tylko zobaczymy ciekawe eksponaty związane z drużyną, ale i poznamy lepiej jej historię, sukcesy itd. W Polsce zwiedzać można PGE Arenę w Gdańsku, INEA Stadion w Poznaniu, stadion warszawskiej Legii, Stadion Wrocław czy PGE Narodowy w Warszawie. Z zagranicznych obiektów wart zobaczenia jest Santiago Bernabeu w Hiszpani (stadion Realu Madryt), Emirates Stadium w Londynie (obiekt Arsenalu Londyn), Camp Nou w Hiszpanii (stadion FC Barcelony), Wembley w Londynie (stadion reprezentacji Anglii) czy Amsterdam ArenA w Holandii (obiekt Ajaxu Amsterdam). Fan tenisa ziemnego i nie tylko będzie wniebowzięty, gdy zafundujesz mu możliwość wycieczki po The All England Lawn Tennis and Croquet Club – obiekcie, na którym Agnieszka Radwańska i inne gwiazdy tenista walczą o triumf w Wimbledonie. Dobrą opcją będzie też wizyta na Stade Roland Garros – arenie  French Open, kolejnego turnieju wielkoszlemowego. W obu przypadkach zwiedzanie obejmuje nie tylko wizytę na kortach, ale również w klubowym muzeum. Chcesz zrobić niespodziankę fanowi sportów zimowych? Pojedźcie na weekend do Zakopanego, Wisły czy czeskiego Harrachova i zobaczcie od kuchni obiekty, na których skakał Adam Małysz, dostarczając nam niezapomnianych wrażeń i emocji.

Źródło: urbanfile.org

Muzea sportowe

Kibicowi można zorganizować długie i bardzo pouczające zwiedzanie muzeum sportowego, w którym będzie mógł zobaczyć pokaźne zbiory eksponatów, m.in.: trofeów sportowych (w tym dyplomów, medali, pucharów), strojów i sprzętu sportowego, proporczyków, zdjęć, książek, czasopism, pocztówek, materiałów audio oraz wideo. Pod uwagę możesz wziąć: Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Galerię "Sportowe Trofea Adama Małysza" w Wiśle, Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie, Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu, Muzeum Gdańskiego Sportu i Turystyki, Muzeum Sportu w Olsztynie, a także Słoweńskie Muzeum Górskie czy Muzeum Sportu we Frankfurcie nad Odrą.

Mecze specjalne

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera lub Arkadiusza Gołasia – dla kibica siatkówki. Memoriał Mariana Bublewicza i Janusza Kuliga – dla miłośników motoryzacji. Memoriał Janusza Kusocińskiego czy Kamili Skolimowskiej – dla fanów lekkoatletyki. Memoriał Stanisława Królaka – dla zgłodniałych wrażeń kolarskich. Mecze jubileuszowe upamiętniające np. okrągłą rocznicę istnienia klubu. Mecze towarzyskie, spotkania charytatywne czy mecz gwiazd konkretnej dyscypliny. Tego typu imprezy to doskonała okazja do spotkania całej plejady gwiazd sportu – aktualnych i już na sportowej emeryturze - nie tylko z danej dyscypliny, ale również innych dziedzin. Prawdziwy kibic z pewnością będzie szczęśliwy mogąc zasiąść na trybunach takiego wydarzenia i potem zebrać autografy oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z osobami, które podziwia i lubi.

Memoriał imienia...

Organizacja memoriału imienia kibica na jego urodziny będzie świetną okazją do połączenia przyjemnego z pożytecznym. Możesz wynająć salę sportową, boisko czy inny obiekt sportowy, kupić drobne upominki dla najlepszych (np. puchary, medale czy dyplomy) i zorganizować mecz lub turniej połączony z imprezą typu grill czy ognisko. Spotkanie może mieć charakter cykliczny - będzie odbywać się co roku.

Na grafice: 1. Puchar Tryumf, 39 zł; 2. Medal Legler, 21 zł; 3. Dyplom Galeria Papieru, 28,04 zł

Buty do tenisa ziemnego

Buty do tenisa. Jakie wybrać?

2023-03-29
Buty to obok rakiety jeden z najważniejszych elementów wyposażenia tenisisty, gdyż odpowiedni wybór przekłada się na komfort gry. Podpowiadamy, na co zwrócić uw...
Nauka jazdy na łyżwach

Nauka jazdy na łyżwach, czyli jak jeździć na łyżwach?

2023-01-11
Kiedy zbliża się zima, wrotki i rolki warto zamienić na łyżwy. Sprawa wydaje się tym łatwiejsza, że sposób poruszania się na rolkach i łyżwach jest łudząco podobny. Czy rzeczywiście rolkarze mają ułatwione zadanie, kiedy zaczynają naukę jazdy na łyżwach? Jak nauczyć się jeździć na łyżwach bez takiego doświadczenia?
ćwiczenia interwałowe

Jak przeprowadzić trening interwałowy?

2021-11-18
Ćwiczenia interwałowe uznawane są za jeden z najszybszych reduktorów tkanki tłuszczowej. Dobrze przeprowadzone nie tylko pomogą ci schudnąć ale też przyspieszą budowę tkanki mięśniowej. Szacuje się, że intensywny trening interwałowy podczas 30 minut wysiłku jest w stanie spalić nawet do 400kcal.
Frisbee

Frisbee dla początkujących. Jak grać? Jak rzucać? Zasady

2021-10-01
Frisbee to świetny sposób na letni, aktywny wypoczynek na łonie natury. Zwykły, plastikowy krążek może umilić czas nawet sporej grupie znajomych. Warto wiedzieć, że frisbee rządzi się specjalnymi zasadami, a nawet występuje w kilku odmianach. Dlaczego warto grać we frisbee i jak robić to prawidłowo?
Piłka do rugby

Piłka do rugby. Jaką wybrać?

2021-09-10
Piłka o jajowatym kształcie jest nieodzownym elementem gry w rugby. Jej wymiary warunkuje między innymi stopień zaawansowania użytkownika.
wspinaczka na ściance

Wspinanie - jak rozpocząć przygodę ze wspinaczką?

2021-07-28
Tradycyjne trasy turystyczne już ci się znudziły i masz ochotę na nieco bardziej ekstremalną przygodę z górami i skałami? Jeśli myślisz o wspinaczce, przekonaj się, jak postawić pierwsze kroki w tego rodzaju aktywności outdoorowej, jak przygotować się fizycznie i wreszcie, jaki sprzęt zakupić?