Data publikacji:

Gdzie na narty w Polsce? Trasy dla początkujących i zaawansowanych narciarzy

W Polsce nie brakuje dobrych miejsc dla fanów białego szaleństwa. Do naszego zestawienia wybraliśmy najpopularniejsze lokalizacje z trasami zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. Zobacz, gdzie na narty w Polsce pojechać w tym roku.

Sprawdź także: Gdzie na narty?

jazda na nartach

Gdzie na narty w Polsce?

Szukasz ciekawych tras dla początkujących lub zaawansowanych narciarzy. Zobacz, gdzie wrato jechać na narty w Polsce.

Zobacz również najdłuższe trasy narciarskie w Polsce i Europie

Zieleniec Ski Arena

Przez wiele osób Zieleniec jest nazywany stolicą narciarstwa alpejskiego Ziemi Kłodzkiej. Stok Zieleniec Ski Arena jest położony w bardzo malowniczej scenerii. W sumie do dyspozycji narciarzy są 23 kilometry zróżnicowanych tras. Najdłuższa z nich ma 2300 metrów długości.

Dużym plusem tego miejsca jest sztuczne oświetlenie, pozwalające na jazdę do godziny 21:00. Po dobrej jeździe można udać się do jednej z okolicznych restauracji lub spędzić noc w hotelu bądź pensjonacie. Każdy, kto zastanawia się, gdzie pojechać na narty w Polsce, powinien zainteresować się Zieleńcem.

Szczyrk

Gdzie na narty w polsce dla początkujących? Idealne miejsce dla początkujących narciarzy to Szczyrk. Trasy narciarskie w zdecydowanej większości mają łagodny charakter, dlatego nauka jazdy nie powinna stanowić większego problemu.

W sumie do dyspozycji jest 17 tras o łącznej długości 25,9 km. Każdy odcinek jest stale ratrakowany, dlatego szusowanie to prawdziwa przyjemność. Bogata baza noclegowa i wspaniała okolica, to kolejne argumenty opowiadające się za wyborem tego właśnie miejsca.

Białka Tatrzańska

Gdzie pojechać na narty w Małopolsce? Białka Tatrzańska jest doskonale zlokalizowana, dlatego wiele osób wybiera to miejsce na spędzenie ferii, sylwestra czy wolnego weekendu. W tym miejscu znajdują się dwie stacje narciarskie: Kotelnica oraz Bania. Do dyspozycji jest 21 tras o łącznej długości 16,1 km.

Co ciekawe, aż 13 km odcinków jest oświetlonych, dlatego można skorzystać również z opcji nocnej jazdy. Wysoka przepustowość wyciągów to dobra wiadomość dla osób, które chcą w pełni wykorzystać dostępny czas na jazdę. Dodatkowym plusem jest niesamowity widok na całą okolicę. Jeżeli zastanawiasz się, gdzie pojechać na narty z Krakowa, warto rozważyć tę lokalizację.

Czarna Góra

Gdzie jechać na narty? Dolnośląskie również ma coś do zaoferowania. Czarna Góra jest niewątpliwie narciarską perełką regionu W tym miejscu znajduje się zdecydowana większość trudnych tras zjazdowych. Początkujący, a także młodsi narciarze również powinni znaleźć coś dla siebie.

Osoby poszukujące tras na narty biegowe nie będą rozczarowane. Gdzie się wybrać na narty biegowe? Wokół masywu Śnieżnika znajduje się całkiem sporo ciekawych odcinków. Baza hotelowa znajdująca się tuż przy stoku robi wrażenie. Z Czarnej Góry jest bardzo blisko do naszych południowych sąsiadów. Może to być dobra okazja do odwiedzenia położonej niedaleko Dolnej Moravy, gdzie również znajdują się doskonałe trasy narciarskie oraz atrakcje.

Przeczytaj również: Gdzie na narty – Czechy. Stoki narciarskie w Czechach

Wisła

Beskid Śląski to zdecydowanie jeden z najładniejszych zakątków Polski. W tym miejscu położona jest Wisła, która stanowi doskonałą bazę wypadową do wielu ośrodków narciarskich. W okolicy znajduje się aż 20 ośrodków narciarskich. Bez dwóch zdań każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Do najpopularniejszych można zaliczyć Szosów, Pasieki, Rowienki czy Nową Osadę. Także w położonym nieopodal Ustroniu czy Istebnej znajdują się ciekawe szlaki. Po udanym szusowaniu można obejrzeć skocznię narciarską lub wybrać się na organizowane zimą zawody Pucharu Świata. To idealne miejsce dla każdego narciarza.

Karpacz

Malowniczy Karpacz jest położony w samym sercu Karkonoszy. To idealne miejsce dla tych, którzy zastanawiają się, gdzie na narty w Polsce dla początkujących i zaawansowanych. W najbliższej okolicy jest kilkanaście kilometrów tras narciarskich. Początkujący narciarze powinni wybrać się do ośrodka narciarskiego Pod Wangiem. Proste i mało techniczne trasy są idealne do stawiania pierwszych kroków. Sporo łatwych odcinków znajduje się również w ośrodku narciarskim Kopa.

Jeden wyciąg krzesełkowy i pięć orczykowych pozwolą na szybką podróż na górę. Wymagający narciarze powinni wybrać się do ośrodka Biały Jar. Stok narciarski jest sztucznie oświetlony, dlatego na nartach można pojeździć również wieczorami. Karpacz oferuje bogatą bazę hotelową oraz restauracyjną. Tam nie można się nudzić!

Przeczytaj także: Karpacz – najpiękniejsze szlaki turystyczne