Data publikacji:

Gdzie na narty – Czechy. Stoki narciarskie w Czechach

Zastanawiasz się, gdzie na narty – Czechy mają wiele znakomitych ośrodków narciarskich, które oferują stoki o zróżnicowanym poziomie trudności. Zobacz polecane stoki narciarskie w Czechach. Jeśli szukasz, gdzie na narty pojechać w innych krajach, to sprawdźcie inne nasze artykuły.

gdzie na narty czechy

Gdzie na narty – Czechy dla narciarzy

Stoki narciarskie w Czechach robią wrażenie. Zlokalizowane w górskich ośrodkach są idealną bazą wypadową dla miłośników białego szaleństwa.

To, co najbardziej przemawia za wyborem naszych południowych sąsiadów, to stosunkowo niewielka odległość. Jeśli chcesz dobrze pojeździć, to wcale nie musisz planować dalekiej wyprawy do Włoch czy Austrii. Prezentowaliśmy już należące do naszych sąsiadów stoki narciarskie – Słowacja ma ich do zaoferowania bardzo wiele. Nie inaczej jest z trasami narciarskimi w Czechach.

Polecane stoki narciarskie w Czechach

Zastanawiasz się, gdzie na narty dla początkujących lub z dziećmi? Czechy oferują trasy narciarskie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. Zobacz popularne stoki narciarskie w Czechach.

Szpindlerowy Młyn – stok narciarski w Czechach blisko granicy

Szpindlerowy Młyn znajduje się w Karkonoszach, na północy Czech. Niewielka odległość od polskiej granicy sprawia, że zaplanowanie jednodniowego wypadku na narty będzie bardzo proste.

Do dyspozycji narciarzy są 24 km bardzo zróżnicowanych tras. Dla początkujących przygotowano 7 km tras łatwych, dla średniozaawansowanych 14 km tras średnich oraz 3 km tras trudnych dla najbardziej wprawionych narciarzy. Aby dostać się na szczyt, można skorzystać z wyciągu orczykowego lub krzesełkowego.

Plusem Szpindlerowego Młyna jest bardzo dobra baza noclegowa. Jeżeli zastanawiasz się, gdzie na narty z dziećmi w Czechach, warto rozważyć Szpindlerowy Młyn.

Czarna Góra – narty z dziećmi w Czechach

Czarna Góra znajduje się zarówno po polskiej, jak i czeskiej stronie. Masyw w Sudetach Zachodnich przyciąga każdego roku ogromną rzeszę narciarzy. Tak naprawdę w tym miejscu każdy znajdzie coś dla siebie.

Trasy mają długość aż 29 km, dlatego jest w czym wybierać. Aż 19 km szlaków jest przeznaczonych dla narciarzy średniozaawansowanych. Trasy zjazdowe biegnące aż z samego szczytu zapewnią sporo wrażeń także doświadczonym narciarzom.

Początkujący mogą skorzystać z 10 km różnorodnych szlaków. Jeśli zastanawiasz się, gdzie na narty z dziećmi w Czechach, to Czarna Góra spełni twoje oczekiwania.

Ramzova – stok narciarski w Czechach dla początkujących

Wioska znajdująca się w rejonie Jesioników jest niezwykle urokliwa. Od polskiej granicy w Głuchołazach to zaledwie 40 km. Na szczyt pobliskiego Seraka dostaniesz się wyciągiem krzesełkowym.

W sumie Ramzova oferuje 14 km tras. To idealny wybór dla początkujących, jak i średniozaawansowanych. Dla zaawansowanych narciarzy przeznaczony jest krótki, 1-kilometrowy odcinek. Mikroklimat tego regionu sprzyja narciarstwu i praktycznie od początku sezonu wszystkie stoki są stale naśnieżane.

Gdzie na narty – Czechy i Dolni Morava

Dolni Morava znajduje się w okolicach masywu Śnieżnika. To kolejne miejsce, do którego z Polski dojedziesz błyskawicznie. W ostatnich latach ta niewielka miejscowość przeszła ogromną metamorfozę, czego efektem są nowe trasy, a także wysokiej jakości baza hotelowa.

Trasy mają około 11 km długości. Głównie są to odcinki o poziomie trudności łatwym i średnim. Wymagająca trasa ma 1,2 km długości. Rodziny z dziećmi mogą zatrzymać się w nowo wybudowanym hotelu. W dolnej części miasteczka znajduje się również sporo miejsc noclegowych. To świetne miejsce na weekend, jak i krótki urlop.

Kouty nad Desnou – narciarska trasa biegowa w Czechach

Malowniczo położone miejsce znajduje się w górach Orlickich. Jeden z nowocześniejszych kompleksów jakością tras, a także noclegów nie odbiega od innych zagranicznych ośrodków. Trasy zjazdowe obejmują 11,5 km, z czego aż 64% zaliczane jest do szlaków łatwych.

Kouty mają także bardzo dobre trasy biegowe. Niewątpliwym plusem tego miejsca jest wieczorna jazda na nartach, która trwa od 18 do 21. Jazda przy sztucznym oświetleniu to świetna propozycja dla spragnionych szusowania.

Rokytnice nad Jizerou, czyli gdzie na narty z dziećmi w Czechach

Bardzo dobrze oceniania baza narciarska, na którą składa się 13,6 km tras. Ponad połowa z nich jest łatwa, co pomaga w nauce jazdy. Szczególnie malownicze są odcinki, które prowadzą na szczyt Łysej Góry. Widok z wierzchołka jest niepowtarzalny!

To kolejna znakomita propozycja dla całej rodziny. Ze znalezieniem noclegu w pobliżu nie powinno być większego problemu. Rokytnice nad Jizerou znajdują się zaledwie 20 km od polskiej granicy.