Data modyfikacji:

Czy w 2024 kupować sprzęt narciarski na Black Friday?

Black Friday, czyli święto łowców zakupowych okazji już 25 listopada 2024. To dzień, w którym w atrakcyjnych cenach można kupić niemal wszystko, począwszy od ubrań, przez kosmetyki, kończąc na sprzętach AGD oraz meblach. Bez wątpienia pojawią się również wyprzedaże sprzętu sportowego. Jednak czy w tym roku opłaca się kupować sprzęt narciarski na Black Friday?

sprzęt narciarski

Sprzęt narciarski na Black Friday

Narty na Black Friday? To może się opłacić

Listopad to świetny moment na zakup sprzętu zimowego. Miesiąc ten charakteryzuje się wieloma promocjami takimi jak Cyber Monday czy Międzynarodowy Dzień Singla. Nie można zapomnieć także o największych corocznych wyprzedażach kiedy zdecydowanie warto rozważyć zakupu drogiego sprzętu sportowego jakim są narty czy deski snowboardowe na Black Friday. To ostatnia wielka wyprzedaż przed rozpoczęciem sezonu narciarskiego, dlatego rokrocznie nie brakuje osób, które właśnie w Czarny Piątek decydują się na zakup nowego ekwipunku do jazdy na nartach.

Ten rok jest jednak zupełnie inny. Pandemia koronawirusa spowodowała, że branża sportowa i turystyczna zostały w dużym stopniu ograniczone. Wciąż nie do końca wiadomo, czy rekreacyjne wyjazdy w góry będą możliwe w nadchodzącym sezonie. W takim razie, czy warto kupować nowy sprzęt narciarski lub narty w Black Friday?

Przeczytaj również: Jak dobrać narty zjazdowe. Rodzaje nart zjazdowych

Pamiętaj, że sprzęt snowboardowy i narciarski to zakupy na lata. Nawet jeśli szusowanie po stokach w tym sezonie nie będzie możliwe, warto skorzystać ze zbliżających się okazji i zakupić go w atrakcyjnej cenie. Twoje narty lub snowboard spokojnie zaczekają na spokojniejsze czasy.

Można przypuszczać, że wraz z ustaniem pandemii i odmrożeniem sektorów turystycznych ceny sprzętu narciarskiego poszybują w górę. To kolejny argument za kupnem potrzebnych rzeczy w zbliżający się Czarny Piątek.

Poza tym, pomimo wszystko warto myśleć optymistycznie. Być może za miesiąc lub dwa sytuacja pandemiczna poprawi się na tyle, by bez obaw móc odwiedzić chociażby rodzime Tatry? Wtedy jednak będzie zdecydowanie za późno na zakup sprzętu narciarskiego w rewelacyjnej cenie. Sklepy sportowe w obawie przed skutkami pandemii w wielu przypadkach oferują spore zniżki – warto skorzystać z tej okazji już teraz.

Jaki sprzęt narciarski kupić w Black Friday?

Czarny Piątek to okazja do zaoszczędzenia naprawdę sporych kwot. To dobry moment na zakup drogiego sprzętu narciarskiego, na który w normalnych warunkach po prostu byłoby ci szkoda pieniędzy. Podczas wyprzedaży szczególnie warto wypatrywać nart, desek snowboardowych, a także butów narciarskich – a więc najdroższych elementów niezbędnych do jazdy.

W Black Friday warto zainwestować również w akcesoria, które sprawią, że na stoku będziesz bezpieczniejszy. Mowa m.in. o dobrym kasku oraz goglach narciarskich.

Ostatnią kategorią, którą warto bacznie obserwować w Black Friday, jest odzież narciarska i snowboardowa. Kurtki, spodnie, czapki, rękawiczki, kominiarki oraz bieliznę termiczną w tym dniu kupisz w znakomitych cenach.

Ciekawe oferty warto wyszukać wcześniej (np. na tydzień przed Czarnym Piątkiem), aby 27 listopada zrobić szybkie i sprawne zakupy, bez obawy o to, że interesujące cię przedmioty zostaną wykupione.

Kupuj bezpiecznie sprzęt narciarski w Black Friday

Jak widać, zakup nart lub snowboardu w trudnym dla turystyki czasie może okazać się opłacalny. Najwygodniejszym wyjściem okażą się zakupy online. Warto decydować się na nie zwłaszcza dlatego, że są bezpieczne – bezkontaktowe transakcje w obecnych czasach to bardzo rozsądne rozwiązanie.

Pamiętaj jednak, że Black Friday to dla wielu nieuczciwych sprzedawców okazja do stosowania przykrych praktyk, takich jak np. wcześniejsze zawyżanie cen. Korzystaj z zaufanych serwisów, które dbają o bezpieczeństwo kupującego. Na Ceneo.pl możesz sprawdzić opinie o sprzedających i ich produktach, a także historię zmian cen każdego z nich.

Ominęły cię promocje na Black Friday? Skorzystaj z bogatej oferty sklepów internetowych podczas Cyber Monday. Już 29 listopada zrobisz zakupy online w atrakcyjnych cenach. Wśród przecenionych produktów na pewno znajdzie się sprzęt narciarski.