Data publikacji:

Zima w górach: co robić, gdy nie jeździsz na nartach?

Zimowy wyjazd do kurortu narciarskiego nie zawsze wiąże się ze spędzaniem całego dnia na zaśnieżonych stokach. Jeśli zdecydowałeś się na wyjazd za namową znajomych, mimo że nie jesteś miłośnikiem nart czy snowboardu, wcale nie musi to oznaczać, że najbliższy tydzień spędzisz z kubkiem gorącej herbaty przed hotelowym kominkiem. Wykorzystaj czas na różnego typu atrakcje.

Kąpiel w źródłach termalnych i SPA

Spędzanie ferii w kurorcie narciarskim to doskonała okazja, aby w pełni się zrelaksować i nabrać energii do pracy na nadchodzące tygodnie. Wybierz się do SPA, gdzie z pomocą zabiegów pielęgnacyjnych poczujesz się jak nowo narodzony. Jako antyfan zimowych wojaży na stoku, odwiedź termy, gdzie w wodzie geotermalnej nie tylko ogrzejesz się w mroźne dni, ale i skorzystasz z ich leczniczych właściwości. Termy znajdziesz w m.in. Białce Tatrzańskiej, Bukowinie Tatrzańskiej, Zakopanem.

Termy w Bukowinie Tatrzańskiej, źródło: zakopane-tatry.pl

Kulig z ogniskiem i góralską muzyką

Kulig w trakcie zimowego pobytu w górach nie przypomina dziecięcej zabawy, gdzie sznur sanek ciągnął koń. W wersji dla dorosłych, kulig to przejazd w wygodnych saniach, zwykle organizowany w godzinach wieczornych. Na koniec rozpalane jest duże ognisko, przy którym odbywa się pieczenie kiełbasek. Całości towarzyszą góralskie śpiewy i muzyka oraz grzane wino.

Zwiedzanie okolicznych zabytków i atrakcji

Zamiast trwonić czas na przyglądanie się, jak pozostali szlifują formę na stoku, wybierz się na zwiedzanie miasta. Zabytkowe budowle, ciekawe wystawy, wernisaże, możliwość poznania historii danej miejscowości czy spróbowania specjałów z regionalnej kuchni – to wszystko czeka na ciebie. Wystarczy wziąć mapę lub uruchomić GPS-a i wybrać na spacer po okolicznych atrakcjach.

Apres Ski

Apres Ski (z języka francuskiego „po nartach”) to oferta atrakcji popołudniowych i wieczornych, które mają umilić pobyt w kurorcie narciarskim po zakończeniu całego dnia szaleństw na stoku. Dotyczy to zarówno propozycji z zakresu rozrywki, kultury, jak i gastronomii. Zabawa na śniegu przy grzanym winie, karaoke, lodowisko, basen, tory bobslejowe, przejazd psim zaprzęgiem, sguash, gra w siatkówkę, teatr, kino – z pewnością znajdziesz coś dla siebie na cały pobyt.

Imprezy organizowane przez znane marki

Pobyt w popularnych kurortach narciarskich w Polsce typu Białka Tatrzańska, Bukowina Tatrzańska, Czarna Góra, Małe Ciche czy Polana Szymoszkowa to okazja do spędzenia czasu na imprezie organizowanej przez znaną markę, np. Projekt Zima TVN czy Ceneo Stoki (szczegółowe informacje znajdziesz TUTAJ). Zwykle tego typu wydarzenia obfitują w konkursy i atrakcje sportowe. W trakcie można też skorzystać z rad ekspertów, spróbować przełamać się do nart lub snowboardu w trakcie lekcji z instruktorem, przetestować sprzęt narciarski, zobaczyć rzeźby lodowe czy spotkać znanych ludzi.

Myślisz o wyjeździe do kurortu narciarskiego za granicą? Poznaj najlepsze miejsca w Alpach (KLIK).

Chcesz wiedzieć, jak ubrać się na apres ski? Podpowiedź znajdziesz TUTAJ.

Autor: Sylwia Stwora