Jakie spodnie trekkingowe w góry?
Zakładamy, że jeśli interesujesz się trekkingiem, na górskie wyprawy nie ubierasz się w zwykłe dresowe spodnie. Choć takie rozwiązanie z pozoru może wydawać się wygodnym, pamiętaj, że zwykła odzież sportowa nie jest dostosowana do aktywności górskiej. Na co zwrócić uwagę, wybierając dobre spodnie w góry?
- Jakie spodnie zabrać w góry? Wygodne!
To absolutny priorytet. Spodnie nie powinny krępować twoich ruchów. Okaże się to ważne, gdy pokonując jakąś przeszkodę, będziesz musiał podnieść nogę wyżej. Spodnie górskie powinny być wykonane z materiału zawierającego dodatek włókien elastycznych. Ponadto muszą być właściwie wyprofilowane.
- Wytrzymałe spodnie w góry
Spodnie w góry muszą wytrzymać wielogodzinną wędrówkę, a także być odporne na ostre skały, gałęzie i korzenie. W przeciwnym wypadku już po kilku wyprawach zauważysz rozdarcia.
- Szybkoschnące spodnie w góry
Górska pogoda bywa zmienna; słoneczna aura lada moment może zmienić się w ulewę. Uwierz, że wędrowanie w przemoczonych spodniach nie jest niczym przyjemnym. Wybierz spodnie trekkingowe z syntetycznego materiału, który szybko odprowadza wilgoć.
Jakie spodnie trekkingowe w góry latem, a jakie zimą?
Każdy góromaniak powinien mieć w swojej szafie co najmniej dwie pary spodni trekkingowych – jedną na lato, drugą na zimę. Czym powinny cechować się sezonowe modele spodni?
- Jakie spodnie w góry latem?
Spodnie w góry na lato powinny być przede wszystkim lekkie. Do ich produkcji stosuje się najczęściej trwały i przewiewny nylon. Nie oznacza to jednak, że muszą być to spodnie krótkie. Wręcz przeciwnie – aby uniknąć urazów i otarć na zarośniętych szlakach, nawet przy dobrej pogodzie warto zakładać długie spodnie. Na bezpieczniejsze szlaki możesz zabrać spodnie z krótkimi lub odpinanymi nogawkami, takimi jak w przypadku damskiego modelu spodni trekkingowych marki Quechua.