Data modyfikacji:

5 pomysłów na długi weekend majowy

W tym miesiącu w dniach 26-29 maja czeka nas kolejny długi weekend. Większość Polaków spędzi go w kraju, ale czy to oznacza, że jesteśmy skazani na siedzenie w domu? Co robić w długi weekend majowy, by odpocząć i wykorzystać te dni jak najlepiej?

Kolejny dłuższy urlop zawdzięczamy czwartkowym obchodom Bożego Ciała. Biorąc wolne w piątek 27 maja, możemy cieszyć się czterodniowym weekendem. Jak go wykorzystać?

Park Miniatur Świat Marzeń

Wielu Polaków marzy o zagranicznej wycieczce, jednak nie zawsze może sobie na nią pozwolić. Zastanawiasz się, co robić w długi weekend majowy w Polsce? Świetnym rozwiązaniem jest błyskawiczna podróż międzykontynentalna w Parku Miniatur Świat Marzeń w Inwałdzie. W ciągu jednego dnia będziesz miał okazję podziwiać 50 najsławniejszych budowli z całego świata, m.in. Wieżę Eiffla, Wielki Mur Chiński, Bazylikę św. Piotra oraz Akropol. A co robić przez resztę weekendu? Inwałd Park zawiera 5 Parków Rozrywki w jednym, a zbiór miniaturowych budowli to tylko jego część. Na terenie obiektu turystycznego znajduje się m.in. labirynt, lunapark, kino 5D, Wystawa Skarbów Tutenchamona, Egipt Horror Show i wiele innych.

Wyjazd w Sudety

Wycieczka w góry to rozwiązanie odpowiednie na ładną pogodę. Wyjeżdżając w Sudety, obowiązkowym punktem programu jest wspięcie się na Śnieżkę, czyli najwyższy szczyt tego pasma górskiego. Wybierając mniej uczęszczane szlaki, unikniemy tłumów i będziemy mogli cieszyć się obcowaniem z przyrodą w całkowitej ciszy i spokoju. Warto także zwiedzić Błędne Skały, czyli skalne miasto tworzące kamienny labirynt, które posłużyło jako sceneria m.in. do nakręcenia scen filmu Opowieści z Narnii: Książę Kaspian. W najwęższych miejscach turyści muszą tam przeciskać się szczelinami o szerokości kilkudziesięciu centymetrów!

Wycieczka w Sudety nie musi kończyć się na Śnieżce czy Górach Stołowych. Dolnośląskie pasma górskie kryją tajemnice, które zechce zgłębić każdy pasjonat historii i II WŚ. Jedną z atrakcji są poddziemne kompleksy, takie jak Osówka czy Walim. Na zdjęciu: sztolnia walimska, fot. wolnymkrokiem.pl

Dolina Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej

Kotlina Jeleniogórska to miejsce absolutnie wyjątkowe na mapie Polski i Europy. Na jej terenie znajduje się ponad 20 zamków i pałaców, które służyły dawniej jako siedziby książąt, rodziny królewskiej, arystokracji oraz szlachty. Znajdziemy tam także niezliczoną ilość dworów i rezydencji, które możemy zwiedzać. To wspaniała propozycja dla fanów architektury, lecz także pasjonatów historii i zabytków oraz ogrodnictwa.

JuraPark Bałtów

JuraPark w Bałtowie to jeden z największych parków dinozaurów w Polsce. Na jego terenie mamy okazję podziwiać ponad 100 prehistorycznych gadów naturalnej wielkości, a także znacząco poszerzyć swoją wiedzę na ich temat. JuraPark to propozycja skierowana głównie do rodzin z dziećmi, jednak dla fanów mocnych wrażeń również nie zabraknie tam atrakcji. W pobliżu znajdziemy m.in. Zwierzyniec Bałtowski, kolejkę grawitacyjną oraz lunapark. Cała moc atrakcji sprawia, że z pewnością jest tam co robić w długi weekend majowy.

Mikołajki

Dla fanów żeglarstwa i wypoczynku w urokliwych, spokojnych miasteczkach, namiastką wakacji będzie spędzenie długiego weekendu majowego w Mikołajkach. To miejscowość położona w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, leżąca nad Jeziorem Mikołajskim i Tałty. Bliskość wody sprawia, że to miejsce nazywane jest żeglarską stolicą Polski i wspaniale nada się na miejsce odpoczynku każdego pasjonata sportów wodnych.

Planujesz weekendową wycieczkę? Sprawdź ofertę akcesoriów turystycznych KLIK!

Autor: Sylwia Stwora
gotowanie na ognisku

Gotowanie na ognisku – jak gotować na ognisku? Techniki gotowania na ognisku

2022-06-11
Jak gotować na ognisku? Jakie są techniki, które pozwolą nam przyrządzić wyjątkowy posiłek przy pomocy ogniska?
szwajcarski scyzoryk - co o nim wiedzieć

Scyzoryk - wszystko, co musisz o nim wiedzieć

2022-04-07
Choć nie musimy już polować na dzikie zwierzęta ani własnoręcznie stawiać szałasu to w ciągu dnia zaskakuje nas mnóstwo sytuacji, w których przydałby się nam po...
wycieczka w góry

Co zabrać na wycieczkę w góry?

2021-11-30
Nieważne, czy w planach masz spokojną wycieczkę w góry czy zdobywanie trudnego szczytu, aby wyprawa była bezpieczna, warto zaopatrzyć się w podstawowy sprzęt i akcesoria. Zobacz, co zabrać na wycieczkę.
szlaki w tatrach

Szlaki w Tatrach. Najpiękniejsze szlaki górskie

2021-07-31
Najwyższe pasmo górskie w naszym kraju na swoją popularność zasłużyło nie tylko skupiskiem szczytów liczących sobie ponad 2000 m n.p.m. Tatry pełne są imponujących panoram, ciekawych szlaków górskich i krystalicznie czystych stawów. Jeśli planujesz swoją pierwszą wyprawę w najwyższye góry w Polsce, przekonaj się, jakie szlaki w Tatrach warto przejść.
Polecane szlaki turystyczne w polskich górach

Szlaki turystyczne w Polsce - jakie szlaki górskie warto pokonać?

2021-07-29
Planujesz wycieczkę w góry, ale nie wiesz, który szlak turystyczny wybrać? Albo może dopiero zaczynasz swoją przygodę z górskimi wędrówkami i zupełnie nie wiesz, jak się do tego zabrać? Spokojna głowa – oto krótki przewodnik, w którym w pigułce znajdziesz przegląd najpiękniejszych szlaków górskich w Polsce w wybranych pasmach.
wspinaczka na ściance

Wspinanie - jak rozpocząć przygodę ze wspinaczką?

2021-07-28
Tradycyjne trasy turystyczne już ci się znudziły i masz ochotę na nieco bardziej ekstremalną przygodę z górami i skałami? Jeśli myślisz o wspinaczce, przekonaj się, jak postawić pierwsze kroki w tego rodzaju aktywności outdoorowej, jak przygotować się fizycznie i wreszcie, jaki sprzęt zakupić?