Data modyfikacji:

O tym pamiętaj jadąc na festiwal! Poradnik dla uczestnika letniej imprezy muzycznej

Wielkimi krokami zbliża się sezon festiwalowy. Tego lata w Polsce odbędą się wielkie imprezy, takie jak: Orange Warsaw Festival, Open’er Festival, Przystanek Woodstock, OFF Festival, SLOT Art czy Kraków Live Festival. Przeczytaj, jak przygotować się do wyjazdu, by móc beztrosko korzystać z uroków festiwalu.

Autor: Anna F.

1.      Co zabrać i jak się spakować?

Udział w festiwalu muzycznym oznacza z reguły kilka dni spędzonych w spartańskich warunkach na polu namiotowym. Jeśli jednak właściwie przygotujesz się do wyjazdu, nocowanie pod namiotem będziesz wspominać jako świetną zabawę. I pamiętaj: przezorny zawsze ubezpieczony!

Po pierwsze, zadbaj o to, by było Ci ciepło - także w nocy! Stali bywalcy letnich festiwali są już przyzwyczajeni, że temperatury po zmroku lubią drastycznie spadać, nawet jeśli w ciągu dnia męczą nas upały. Dlatego zabierz ze sobą nie tylko karimatę i gruby śpiwór, ale także ciepłe ubrania, w które ubierzesz się “na cebulkę”. Dobrym pomysłem będzie też spakowanie solidnych, nieprzemakających butów - glanów lub kaloszy. Dzięki temu deszcz nie zepsuje Ci zabawy.

Przeczytaj również: Co wziąć na Woodstock?

Pamiętaj o tym, że letnie noce pod namiotem mogą być chłodne. Zabierz ze sobą ciepły śpiwór i ubrania.

Kolejnym problemem na polu namiotowym jest trudny dostęp do prysznica. Zabierz ze sobą duże ilości wilgotnych chusteczek, które pozwolą Ci odświeżyć się w ciągu upalnego dnia. Koniecznie spakuj też kilka paczek chusteczek higienicznych i rolkę papieru toaletowego. Aby nie stać w kolejce do punktu medycznego, najlepiej weź ze sobą podstawowe leki - środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, tabletki na ból gardła i coś na problemy żołądkowe. Nie zapomnij o wodzie utlenionej i plastrach! Aby uniknąć poparzeń i udaru słonecznego, pamiętaj o solidnym kremie z filtrem i kapeluszu.

Zmorą letnich festiwali są niestety rozładowane telefony, a punktów ładowania zawsze brakuje (nieważne, jak wiele przygotują ich organizatorzy). Warto wziąć to pod uwagę i zabrać na wyjazd power bank albo zapasową baterię. Dobrym pomysłem będzie spakowanie dodatkowego, starego telefonu, który - w przeciwieństwie do smartfonów - wytrzyma kilka dni bez konieczności ładowania. Dzięki temu nie stracisz możliwości skontaktowania się ze znajomymi.

Pakując się na wyjazd zrezygnuj ze zbędnych rzeczy. Teren festiwalu i pola namiotowego jest ogromny, więc najlepiej ograniczyć bagaż do tego, co najpotrzebniejsze. Najlepiej, jeśli spakujesz się do średniej wielkości plecaka - walizka na kółkach nie wchodzi w grę! Pamiętaj też, że na polach namiotowych zdarzają się kradzieże, więc nie zabieraj ze sobą cennych przedmiotów.

Podróż na festiwal warto zaplanować wcześniej. Pociąg lub autobus to nie jedyne rozwiązanie. Możesz skorzystać też z usług Blablacar czy autostopu.

 2.      Prowiant - co przygotować?

Strefy gastronomiczne na największych festiwalach w Polsce są tak obszerne i zróżnicowane, że zabieranie ze sobą dużego prowiantu mija się z celem. Na wielu z nich jest też łatwy dostęp do zwykłych sklepów - na Przystanku Woodstock znajduje się nawet polowy market Lidl. Jeśli masz specjalne wymagania żywieniowe, to weź ze sobą tylko to, czego na pewno nie uda ci się kupić na miejscu i co się nie zepsuje. Jeśli masz taką możliwość, weź też jak najwięcej wody w butelkach - tego nigdy za wiele.

 3.      Jak dotrzeć na miejsce?

Planując dojazd na festiwal, sprawdź alternatywne formy przejazdu - oprócz autobusów i pociągów, możesz skorzystać ze wspólnych przejazdów Blablacar czy autostopu. Przystanek Woodstock od lat organizuje też Bank Wspólnych Dojazdów, dzięki któremu za pośrednictwem strony internetowej można znaleźć towarzysza podróży. Poza tym, nie zapomnij sprawdzić, jak dotrzeć z miasta na teren festiwalu - organizatorzy podstawiają zazwyczaj specjalne autobusy.

 Baw się dobrze i bezpiecznie!

Szeroki wybór namiotów przydatnych na festiwal znajdziesz TUTAJ

Autor: Karolina
Gra w berka

Klasyczna gra w berka na kilka innych sposobów

2021-08-23
Prosta, a sprawia frajdę zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Klasyczna gra w berka polega na uciekaniu przed osobą goniącą, tak aby nie zostać złapanym, a tym sam...
wrotki

Wrotki czy rolki? Które wybrać?

2021-08-13
Co było pierwsze: wrotki czy rolki? Nie ulega wątpliwościom, że buty z czterema, równolegle ustawionymi kółkami pojawiły się najpierw. Później świat poznał rolki, które na długi czas zdeklasowały swoje starsze siostry. W ostatnim czasie, wrotki ponownie wracają do łask. Na co lepiej się zdecydować? Kto powinien skorzystać z szaleństw na rolkach, a komu lepiej przysłużą się klasyczne wrotki?
jak przygotować namiot przed wyjazdem

Jaki namiot kupić? Jak wybrać odpowiedni?

2021-06-28
W czasie biwaku czy górskiej wyprawy namiot posłuży jako miejsce do relaksu i snu, schowek na rzeczy oraz schronienie przed niesprzyjającymi warunkami pogodowym...
Strój na paintball

Jak ubrać się na paintball?

2021-06-14
Pytanie o to, jak ubrać się na paintball, obok tego dotyczącego kwestii stopnia odczuwania bólu po dostaniu kulką wypełnioną kolorową farbą, najczęściej trapi o...
trasy rowerowe mazur

Ścieżki rowerowe. Mazury rowerem

2021-02-27
Mazury to wręcz wymarzone miejsce do rowerowej turystyki. Przepiękne widoki, liczne jezior oraz miejscowości, w których życie toczy się niespiesznie przyciągają turystów z całej Polski. Jeśli uwielbiasz aktywny wypoczynek i chcesz zwiedzić Mazury na rowerze, skorzystaj z naszych propozycji tras. Jakie mazurskie szlaki rowerowe warto odwiedzić?
Bitwa na poduszki? Czemu nie?

Bitwa na poduszki? Czemu nie?

2016-05-30
Masz ochotę wrócić na chwilę do dzieciństwa? Brakuje Ci prawdziwie kreatywnej zabawy? Całe szczęście także do Polski dociera moda na gry miejskie, takie jak wie...