Data modyfikacji:

Aquaparki w Polsce – cz. 1

Nie tylko baseny, zjeżdżalnie i brodziki dla dzieci, ale także palmiarnie, łaźnie parowe, sauny, jacuzzi czy gejzery. Aquaparki w Polsce mają propozycje dla każdego, kto poszukuje ochłody, wysiłku fizycznego czy chwili relaksu. Prezentujemy pierwszą część zestawienia rodzimych parków wodnych.

Łódzki Aquapark Fala to jeden z największych kompleksów wodnych w Polsce (całość 5 ha, powierzchnia lustra wody 2450 m2) stylizowany na ogród tropikalny. Znajdziemy tu 4 baseny – sportowy połączony z basenem rekreacyjnym o nieregularnych kształtach, basen z falą, a także kąpielisko dla dzieci. Baseny są zróżnicowane pod względem głębokości wody oraz jej temperatury. Oprócz tego można skorzystać ze zjeżdżalni o długości 130 i 146 m, a w sezonie letnim także Megazjeżdżalni Kamikaze. W Świecie Saun mamy do dyspozycji 5 nowoczesnych saun, tepidarium, jacuzzi (8 m) oraz pokój relaksu z podgrzewanymi łóżkami. W sezonie letnim warto korzystać z 3 zewnętrznych basenów - dwóch z siedziskami do masażu powietrznego i jednego brodzika oraz plaży z leżakami. Dzieci mogą bawić się na sporym placu zabaw. Przyjemność całodziennego przebywania na basenach Aquaparku Fala kosztuje od poniedziałku do piątku 54-61 zł (ulgowy/normalny), a w weekendy odpowiednio 59 i 64 zł.

Aquapark Wrocław to dwupoziomowy kompleks z basenem sportowym, 15-metrowym basenem pływackim oraz kąpieliskiem z falą. Do tego dochodzi strefa dla dzieci z basenem oraz dwa zewnętrzne kąpieliska – rekreacyjne i solankowe. Nie brakuje również jacuzzi i zjeżdżalni. W Saunarium dostępne są sauny fińskie, kamienna, z koloterapią i aromateriapią oraz łaźnie parowe, biosauna, basen zewnętrzny czy do hydroterapii. Z kolei w części Wellness można skorzystać z jacuzzi, gabinetów masażu czy sali zimnej wody. Koszt całodziennego pobytu we wrocławskim parku wodnym w strefie rekreacyjnej dla dorosłej osoby wynosi 60/67 (dni powszednie/weekend). Bilet ulgowy to wydatek 49 i 55 zł.

Park Wodny w Krakowie oferuje halę basenową z 3 kąpieliskami (łączna pow. 2 tys. m kw), basen z falą, 10 zjeżdżalni (łącznie ponad 800 m długości), a także 8 wanien jacuzzi i kompleks saunowy z sauną parową, suchą, solną i Studnią Lodową. Na odwiedzających czeka także Plaża Aquapark, bicze wodne, leżanki z hydromasażami i ścianka wspinaczkowa. Miejsce dla siebie znajdą też fani siatkówki, koszykówki czy piłki wodnej. Bilet bez limitu czasowego do krakowskiego aquaparku to wydatek rzędu 39/51 zł od poniedziałku do piątku i 44/57 zł w weekend (bilet ulgowy/normalny).

*Aby zapoznać się z ofertą akcesoriów pływackich, kliknij w zdjęcie

Autor: Sylwia Stwora
Buty do tenisa ziemnego

Buty do tenisa. Jakie wybrać?

2023-03-29
Buty to obok rakiety jeden z najważniejszych elementów wyposażenia tenisisty, gdyż odpowiedni wybór przekłada się na komfort gry. Podpowiadamy, na co zwrócić uw...
Nauka jazdy na łyżwach

Nauka jazdy na łyżwach, czyli jak jeździć na łyżwach?

2023-01-11
Kiedy zbliża się zima, wrotki i rolki warto zamienić na łyżwy. Sprawa wydaje się tym łatwiejsza, że sposób poruszania się na rolkach i łyżwach jest łudząco podobny. Czy rzeczywiście rolkarze mają ułatwione zadanie, kiedy zaczynają naukę jazdy na łyżwach? Jak nauczyć się jeździć na łyżwach bez takiego doświadczenia?
ćwiczenia interwałowe

Jak przeprowadzić trening interwałowy?

2021-11-18
Ćwiczenia interwałowe uznawane są za jeden z najszybszych reduktorów tkanki tłuszczowej. Dobrze przeprowadzone nie tylko pomogą ci schudnąć ale też przyspieszą budowę tkanki mięśniowej. Szacuje się, że intensywny trening interwałowy podczas 30 minut wysiłku jest w stanie spalić nawet do 400kcal.
Frisbee

Frisbee dla początkujących. Jak grać? Jak rzucać? Zasady

2021-10-01
Frisbee to świetny sposób na letni, aktywny wypoczynek na łonie natury. Zwykły, plastikowy krążek może umilić czas nawet sporej grupie znajomych. Warto wiedzieć, że frisbee rządzi się specjalnymi zasadami, a nawet występuje w kilku odmianach. Dlaczego warto grać we frisbee i jak robić to prawidłowo?
Piłka do rugby

Piłka do rugby. Jaką wybrać?

2021-09-10
Piłka o jajowatym kształcie jest nieodzownym elementem gry w rugby. Jej wymiary warunkuje między innymi stopień zaawansowania użytkownika.
wspinaczka na ściance

Wspinanie - jak rozpocząć przygodę ze wspinaczką?

2021-07-28
Tradycyjne trasy turystyczne już ci się znudziły i masz ochotę na nieco bardziej ekstremalną przygodę z górami i skałami? Jeśli myślisz o wspinaczce, przekonaj się, jak postawić pierwsze kroki w tego rodzaju aktywności outdoorowej, jak przygotować się fizycznie i wreszcie, jaki sprzęt zakupić?