Data modyfikacji:

Nieznane oblicza miast: Warszawa

Czy w najbardziej zaludnionym mieście Polski mogą istnieć jeszcze miejsca nieodkryte, zapomniane i tajemnicze? Jak najbardziej! Fanom niekonwencjonalnych wycieczek przedstawiamy dzisiaj nieznane miejsca Warszawy.

Tor kolarski Nowe Dynasy

Nieznane miejsca Warszawy to przede wszystkim niszczejące, pełne uroku pamiątki z dawnych lat. Na Pradze Południe wśród wysokich zarośli przy odrobinie wytrwałości możemy odnaleźć stary, nieczynny tor kolarski. Miejsce to było niegdyś ikoną sportu i rekreacji, a także jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w całej Europie. Tor oddany do użytku został w 1972 r., a w skład całego obiektu wchodził wtedy również hotel, dwie sale sportowe, sauna, siłownia, gabinety odnowy biologicznej i ambulatorium. Obecnie cała zabudowa oraz betonowy tor kolarski niszczeje w zapomnieniu.

Więcej o torze: facebook.com/nowedynasy/

Gazownia na Woli

Źródło i autor: http://heihachi.digart.pl
Źródło: Forgotten

XIX-wieczną gazownię znajdziemy przy ul. Prądzyńskiego na warszawskiej Woli. Stare, wysokie na kilkanaście metrów zbiorniki gazu na Woli nazywane są Warszawskim Koloseum. Nic w tym dziwnego, jeśli weźmiemy pod uwagę niezwykłą architekturę i niepowtarzalny klimat tych budowli. Monumentalne zbiorniki po odrestaurowaniu mogłyby stać się jedną z największych atrakcji stolicy, a także jednym z największym zabytków przemysłowych w Europie. Gazownia niemal nietknięta przetrwała II wojnę światową i do tej pory posłużyła za scenerię dla wielu dzieł kinematografii. Ze względu na niepowtarzalny klimat oraz martwą ciszę panującą w środku obiektów, lgną do nich przede wszystkim amatorzy mocnych wrażeń.

Reklama z czasów zaboru rosyjskiego

Nieznane miejsca Warszawy to nie tylko obiekty opuszczone, w których nikt nie bywa – są to również miejsca, które mijamy bez zwrócenia na nie uwagi. Tak jest z odrestaurowaną reklamą na kamienicy przy ul. Emilii Plater. Reklama w języku polskim i rosyjskim poleca usługi odlewni Zakładu Aparatów Miedzianych Adolfa Witta i pochodzi jeszcze z czasów zaboru rosyjskiego. To jedna z nielicznych ocalałych tak starych reklam na terenie Warszawy.

Dom Kereta, Warszawa

Najwęższy dom świat

Niewielkie mieszkanko wciśnięte w szczelinę między budynkami przy ul. Żelaznej i Chłodnej na warszawskiej Woli zyskało miano najwęższego domu świata. Domek w najszerszym miejscu ma zaledwie 1,22 metra i znajduje się w miejscu, w którym podczas okupacji była kładka prowadząca z małego do dużego getta. Na co dzień lokum służy jako siedziba artystów z całego świata, czasem jego drzwi zostają jednak otwarte dla zwiedzających.

Wirtualny spacer

Na zewnątrz pada, a Tobie nie chce wychodzić się spod ciepłego koca? Spacer po ciekawych zakątkach Warszawy możesz urządzić sobie także w zaciszu własnego mieszkania. W ramach projektu Warsaw3D możemy zwiedzić najciekawsze wnętrza stolicy i to bez ruszania się z łóżka! Wystarczy jedynie komputer z dostępem do internetu i już możemy ruszać na wirtualną wycieczkę. Przykłady realizacji firmy Wnętrza3D zobaczysz TUTAJ .

Autor: Sylwia Stwora
Szczyt w Karkonoszach

Polecane szlaki w Karkonoszach. Wybieramy najpiękniejsze

2020-06-01
Planujesz wyjazd w Karkonosze, ale nie wiesz, który szlak górski wybrać? Oto kilka najciekawszych szlaków turystycznych w Karkonoszach.
Jaka kurtka w góry

Kurtka w góry - jak się ubrać w góry zimą?

2019-10-03
Jak się ubrać w góry zimą? Tak jak zawsze, czyli na cebulkę. Skupmy się jednak na wierzchniej warstwie stroju, czyli kurtce. Jaka kurtka zimowa w góry będzie najlepszym rozwiązaniem? Softshell czy hardshell? A jeśli puchówka to z naturalnym wypełnieniem czy z syntetycznym? Przekonajmy się.
Karimata turystyczna

Karimata turystyczna do spania - jaką wybrać?

2019-08-08
Karimata turystyczna to jeden z podstawowych elementów biwakowego ekwipunku. Jeśli planujesz spędzić noc w outdoorze, przekonaj się, która karimata do spania będzie najlepszym rozwiązaniem.
szlaki w tatrach

Szlaki w Tatrach. Najpiękniejsze szlaki górskie

2019-07-31
Najwyższe pasmo górskie w naszym kraju na swoją popularność zasłużyło nie tylko skupiskiem szczytów liczących sobie ponad 2000 m n.p.m. Tatry pełne są imponujących panoram, ciekawych szlaków górskich i krystalicznie czystych stawów. Jeśli planujesz swoją pierwszą wyprawę w najwyższye góry w Polsce, przekonaj się, jakie szlaki w Tatrach warto przejść.
jak chodzić z kijkami

Jak chodzić z kijkami? Technika nordic walking

2019-07-24
Po chodnikach miast, w parku, w górach. Polacy pokochali nordic walking, a osoby miarowo przebierające kijami widoczne są dosłownie wszędzie. Nie wszyscy jednak znają prawidłową technikę chodzenia, przez co trening nie daje oczekiwanych rezultatów. Sprawdź, jak chodzić z kijami, aby nie popełniać błędów.
Bieganie w górach

Biegi górskie. Jak trenować i gdzie biegać?

2019-06-25
Zwykłe truchtanie w parku to dla ciebie za mało i chcesz postawić sobie nieco ambitniejsze cele? Rusz pod górę. Biegi górskie to świetny sposób na stawianie biegowej poprzeczki jeszcze wyżej, szlifowanie formy i trenowanie w ciekawym terenie. Jeśli chcesz ruszyć biegiem na górski szlak, przekonaj się, jak się do tego zabrać.