Data publikacji:

Wydarzenia: 1. Bieruński Bieg Utopca (11.01.2015, Bieruń)

Amatorzy biegania nie muszą zimą rezygnować ze swojej ulubionej formy aktywności fizycznej. Wystarczy, że już 11 stycznia stawią się tłumnie na starcie 1. edycji Biegu Utopca, który odbędzie w Bieruniu na Śląsku. Udział w zawodach to doskonała okazja dla sportowej inauguracji nowego roku oraz wsparcia szczytnego celu, jakim jest kwesta na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na cele statutowe WOŚP, która w tym roku zbiera środki na pomoc dla najmłodszych i najstarszych potrzebujących. Chociaż nazwa biegu brzmi nieco mrocznie, gdyż wiąże się z lokalnym folklorem (utopiec to duch zamieszkujący bagna i mokradła) to uczestnicy nie muszą obawiać się, że na trasie rywalizacji zaskoczy ich stwór rodem z legend. Niemniej jednak zawodnicy będą musieli liczyć się z wymagającymi warunkami, o które zadbają zarówno organizatorzy, jak i styczniowa aura.

1. Bieruński Bieg Utopca - trasa zawodów

1. Bieruński Bieg Utopca rozgrywany będzie na dwóch dystansach. Główna trasa zawodów będzie liczyć 16,8 km wraz z 210 m przewyższenia. Poprowadzono ją przez okoliczne lasy i wzniesienia z finiszem na bieruńskim rynku. Będzie obfitowała w liczne podbiegi dla rozgrzania organizmu oraz szybkie zbiegi. Na pokonanie całej trasy każdy uczestnik będzie miał 3 godziny. Dla mniej doświadczonych zawodników przewidziano krótszy dystans wynoszący 5 km, na którym będą mogli sprawdzić się również miłośnicy nordic walking. Początek zawodów 11 stycznia o godzinie 10.30. Dla dzieci przygotowano atrakcyjne imprezy towarzyszące, a biegacze będą mogli wziąć udział w rozgrzewce po okiem specjalistów rehabilitacji sportowej.

Udział w 1. Biegu Utopca można zgłaszać za pośrednictwem strony internetowej (http://www.biegutopca.pl/#zapisy). Warunkiem startu jest uiszczenie opłaty w wysokości 25 zł, która w całości przeznaczona zostanie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Autor: Sylwia Stwora