Data modyfikacji:

Opaska sportowa – ranking 2021. Jak wybrać opaskę?

Lubisz dbać o formę i widzieć wyniki swoich treningów? A może dopiero zaczynasz przygodę z aktywnością i potrzebujesz dodatkowej motywacji? W obu tych przypadkach przyda ci się smartband, czyli opaska sportowa. Dowiedz się, jakie są jej funkcje, na co zwracać uwagę przy zakupie i koniecznie zerknij na ranking opasek sportowych 2021, dzięki któremu dokonanie wyboru stanie się o wiele prostsze.
opaska sportowa ranking

Opaski sportowe – do czego służą?

Opaska sportowa to gadżet, którego podstawowym zadaniem jest monitowanie aktywności użytkownika. Opaskę zakłada się na nadgarstek, a poszczególne informacje wyświetlane są na małym ekranie. Gadżet można też łatwo sparować z aplikacją w smartfonie – umożliwia to podgląd wyników na przestrzeni dłuższych okresów, ich analizę oraz łatwiejsze zaplanowanie kolejnych aktywności.

Być może zastanawiasz się, czy w ogóle potrzebujesz takiego urządzenia, a dokładniej: komu właściwie jest ono dedykowane. Odpowiedź brzmi: każdemu, kto podejmuje aktywność fizyczną. Opaski sportowe przydają się zarówno amatorom, którzy chcą porzucić „kanapowy” tryb życia i popracować nad kondycją, jak i profesjonalnym sportowcom.

Najlepsze opaski sportowe – jakie mają funkcje?

Skoro już wiesz, że opaska sportowa to gadżet przydatny niezależnie od stopnia zaawansowania w sportowym świecie, możesz po prostu przejść do rankingu opasek sportowych 2021 i wybrać najbardziej polecany model. My jednak zalecamy wcześniejsze zapoznanie się z funkcjami, jakie mają poszczególne urządzenia – dzięki tej wiedzy sprawdzisz, czy wybrana opaska na pewno posiada wszystko, co czym ci zależy. Co dokładnie oferują proste i tanie egzemplarze, a co najlepsze smartbandy?

Proste opaski

Podstawowe funkcje opaski sportowej to przeliczanie postawionych kroków, pokonanego dystansu oraz spalonych kalorii. Niektóre proste opaski mają mierzą także tętno.

Bardziej zaawansowane modele

W naszym rankingu opasek sportowych 2021 znajdziesz także nieco bardziej zaawansowane modele – te, poza mierzeniem kroków czy dystansu, na bieżąco monitorują puls oraz tętno. W tej kategorii kupisz już także opaski sportowe z GPS, dzięki którym możesz zaplanować trasę, jak i prześledzić ją już po treningu.

Najlepsze opaski sportowe

Najlepsze smartbandy wyposażone są w szereg ułatwiających życie funkcji dodatkowych. Dzięki nim możesz monitorować swój sen, sprawdzić rezerwę energii, kontrolować powiadomienia w telefonie, zapoznać się z prognozą pogody czy sterować muzyką. Ponadto niektóre z naszego rankingu opasek sportowych modele motywują do aktywności, ułatwiają kontrolę oddechu w trakcie treningu, ułatwiają prowadzenie kalendarza kobiecego, a nawet obliczają wiek biologiczny i wskazują poziom stresu.

Opaska sportowa – ranking 2021

Jeśli nie masz ochoty na żmudne poszukiwania najlepszego smartbanda, to rozwiązanie jest bardzo proste – zerknij do rankingu opasek sportowych 2021 i zapoznaj się z modelami, które wybrali i sprawdzili użytkownicy Ceneo.pl.
Uwaga! Pamiętaj, że poniższe zestawienie opasek sportowych to nie tylko komplet informacji o funkcjach, które posiada każdy z modeli, ale również wartościowe opinie i oceny.

Najlepsze opaski sportowe – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Może się zdarzyć, że twoją uwagę przyciągnie kilka modeli opasek sportowych. W dokonaniu ostatecznego wyboru pomóc może ci kilka dodatkowych parametrów.

Precyzując – upewnij się, czy dany egzemplarz:
  • ma mocną baterię (powinna wytrzymywać kilka dni bez ładowania),
  • jest wodoodporny – ma to znaczenie przede wszystkich dla wielbicieli treningów na basenie,
  • jest regulowany pod kątem długości samej opaski.
Autor: R. Wojtaś