Data publikacji:

Świąteczne uroczystości: wigilia plenerowa

Czas Świąt Bożego Narodzenia to głównie czas biesiadowania oraz spotkań. W ramach wspólnego kolędowania, dzielenia się opłatkiem i składania życzeń w wielu miastach Polski w najbliższy weekend odbędą się, tzw. wigilie plenerowe.

Na głównych placach i w Rynkach staną długie stoły, na których pojawią się wigilijne potrawy – bigos, barszcz czy pierogi. Na mieszkańców, takich miejscowości jak: Radom, Cedynia, Milanówek, Legionowo czy Kętrzyn będą czekali reprezentanci samorządów z opłatkiem i życzeniami. Przy okazji odbędą się koncerty kolęd, jarmarki oraz kiermasze.

Miejskie wigilie to ciekawa atrakcja dla mieszkańców. Na co dzień zamknięci w biurach, a potem własnych mieszkaniach, mamy coraz mniej kontaktu z ludźmi z najbliższego otoczenia. Wigilie plenerowe, zarówno te oficjalne, jak i mniejszego kalibru imprezy osiedlowe stanowią dobrą okazję do zapoznania się z nowymi osobami i zacieśnienia kontaktów z innymi członkami naszej wspólnoty.

Najpopularniejsza i najbardziej atrakcyjna wigilia plenerowa odbywa się co roku od ponad 20-tu lat na ul. Długi Targ w Gdańsku. Podczas imprezy ulicą przechodzi barwny korowód aniołów, aktorów przebranych w stroje gdańskie i kolędników. W niedzielę 20 grudnia pod gdańską choinką ustawiony zostanie symboliczny wigilijny stół, a na scenie chór zaśpiewa kolędy.

Koniecznie sprawdźcie czy w Waszym mieście odbywa się wigilia plenerowa i wybierzcie się z rodziną na spacer. Nie zapomnijcie o czapce KLIK i rękawiczkach KLIK.

Autor: Kasia