Data modyfikacji:

Not only for foreigners, czyli eventy nie tylko dla obcokrajowców

Polska z roku na rok staje się coraz częściej wybieranym miejscem do życia przez ludzi pochodzących z innych krajów. Choć nie mówią oni w naszym języku to chętnie biorą udział w życiu społecznym, co jest powodem organizowania wielu eventów skierowanych specjalnie dla obcokrajowców.

Rynek dostosowuje się dynamicznie do potrzeb coraz większej grupy obcokrajowców, którzy chcą mieszkać w naszym kraju. W większych miastach organizowane są przeznaczone specjalnie dla nich eventy, m.in. imprezy tematyczne, warsztaty czy kluby dyskusyjne, podczas których rozmowa prowadzona jest po angielsku bądź w innym języku obcym. Czy jako Polacy możemy uczestniczyć w takich wydarzeniach?

Dlaczego warto?

Wstęp na takie eventy zazwyczaj jest otwarty, a Polacy są na nich mile widziani. Do uczestnictwa w takiej wycieczce, warsztatach czy klubie dyskusyjnym potrzebne jest jedynie dobre nastawienie i chęć porozmawiania w języku obcym. W zależności od wybranego wydarzenia, możemy poćwiczyć np. nasze umiejętności posługiwania się angielskim, niemieckim, hiszpańskim czy włoskim, zatem potrzebna nam będzie do tego przynajmniej podstawowa znajomość języka. Warto rozważyć swoje uczestnictwo w tych eventach, ponieważ z takiego doświadczenia możemy wynieść dużo korzyści na przyszłość w postaci np. poszerzania swojej wiedzy o świecie poprzez poznawanie ludzi innych kultur. Takie wydarzenia dla obcokrajowców to też okazja do doskonałej zabawy, podczas której poznamy mnóstwo ciekawych osób, będziemy mieli okazję poznać aspekty życia w innych krajach, a także uzyskamy możliwość spojrzenia na Polskę oczami osoby przyjezdnej.

Wieczór literacki dotyczący literatury hiszpańskiej lub włoskiej? Czemu nie? Nie tylko obcokrajowcy mogą uczestniczyć w takich wydarzeniach, Ty również możesz poszerzyć swoją wiedzę na temat innych kultur.

W czym warto wziąć udział?

Jednym z atrakcyjniejszych wydarzeń jest akcja Free Walking Tour, czyli seria darmowych pieszych wycieczek organizowanych w wielu większych miastach całej Polski. Uczestnictwo w nich pozwoli nam nie tylko podszlifować umiejętność rozumienia i komunikowania się w języku obcym, lecz także pokaże nam miasto z całkiem innej strony. Równie popularne są także wieczorki literackie, mogące poszerzyć naszą wiedzę na temat popularnej literatury w krajach całego świata, a także rozmaite warsztaty tematyczne, na których możemy zdobyć wiele przydatnych umiejętności na przykład z dziedziny DIY.

Szeroki wybór słowników i książek do nauki języków obcych znajdziesz TUTAJ

Autor: Sylwia Stwora