Data publikacji:

Relaks na weekend – lot paralotnią

Marzysz, by spróbować czegoś zupełnie nowego i lubisz solidne dawki adrenaliny? Masz szansę spojrzeć na swoją okolicę z zupełnie nowej perspektywy – wystarczy, że postawisz na lot paralotnią. Zdradzamy, jak przebiega i o czym należy pamiętać, wybierając taki relaks na weekend.

Lot paralotnią wbrew pozorom należy do całkiem bezpiecznych rozrywek dla wszystkich tych, którzy nie mają problemu z dużymi wysokościami i charakteryzują się mocnymi nerwami. To idealna propozycja na aktywne spędzenie wolnego czasu i doznanie zupełnie nowych przeżyć.

Przed lotem paralotnią w pierwszej kolejności należy skupić się na znalezieniu odpowiedniej szkoły lub firmy, która oferuje takie usługi. Powinna mieć przejrzystą stronę internetową, na której zamieszczone będą wszystkie niezbędne informacje na temat ukończonych kursów, certyfikatów itp. Najlepiej wybierać sprawdzonych i polecanych instruktorów, którzy w sposób fachowy zadbają o nasze bezpieczeństwo. Przydatne może być zasięgnięcie informacji w internecie lub gronie znajomych.

Zastanawiasz się, jak wygląda lot paralotnią? Przed wzbiciem się w powietrze niezbędne jest poznanie teoretycznych wskazówek i założeń dotyczących bezpieczeństwa, które przekazuje instruktor. Wyjaśni wtedy także, jak funkcjonują określone sprzęty, do czego służą i w jaki sposób się nimi posługiwać. Żaden lot paralotnią nie może odbyć się bez tego etapu.

Następnie instruktor przechodzi do ćwiczeń praktycznych, ale wykonywanych w dalszym ciągu na ziemi. Na tym etapie każdy chętny do wzbicia się w powietrze powinien przyswoić zasady sterowania paralotnią. Po poznaniu wszystkich wymaganych zasad, uczestnicy muszą założyć specjalną uprząż i elementy asekuracyjne, które mają służyć bezpieczeństwu.

Start odbywa się z reguły z niewielkiego wzniesienia, po czym uczestnik wraz z instruktorem wzbija się w powietrze. By latać samodzielnie, niezbędne jest ukończenie odpowiedniego kursu i zdobycie uprawnień – bez nich można praktykować tę czynność tylko i wyłącznie w towarzystwie fachowca.

Loty paralotnią dostępne są już od 120 zł. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.

Autor: Sylwia Stwora