Data modyfikacji:

Nieznane oblicza miast - Katowice

Coraz więcej turystów unika zatłoczonych, popularnych atrakcji, wybierając zamiast tego oryginalne, nietypowe miejsca. Katowice obfitują w niebanalne lokale oraz niezwykłe obiekty, które warto zobaczyć.

Zwiedzanie miasta „od kuchni” jest coraz popularniejszym trendem w krajowej turystyce. Mamy dość oklepanych, nudnych atrakcji, które widział każdy – chcemy poczuć nutkę adrenaliny, zwiedzając miejsca oryginalne i nietypowe.

SkyBar

SkyBar oferuje rozrywkę na najwyższym poziomie – dosłownie. Bar zlokalizowany na 27 piętrze Qubus Hotel Prestige Katowice jest najwyżej położonym lokalem tego typu w tej części kraju. Bar oferuje szeroki wybór drinków oraz przekąsek, niestety w cenach adekwatnych do piętra. Warto jednak zdecydować się na taki wydatek, bowiem zapierającą dech w piersiach panoramę Śląska można podziwiać z tego samego miejsca, w którym przebywali m.in. Phil Collins czy muzycy Red Hot Chilli Peppers.

Posiłek przy takich widokach - to świetny pomysł na rodzinne wyjście. Fot. www.skybar.pl .

BioBazar

Choć moda na zdrową żywność ciągle zyskuje na popularności to miejsca w całości poświęcone ekologicznej kuchni nadal są rzadkością. BioBazar odbywa się w soboty przy ulicy Brackiej 20. Można tam nabyć naturalne, ekologiczne produkty bezpośrednio od rolników i producentów, ale także zjeść zdrowe śniadanie czy posłuchać koncertu. Dla dzieci również znajdzie się wiele atrakcji, by na czas zakupów miały własne zajęcie - m.in. kącik do zabaw z huśtawkami czy warsztaty produkcji mydełek.

Muzeum Historii Gitary

Muzeum Historii Gitary to prywatne muzeum, które powstało jako owoc pasji Leszka Kwaśniewicza i Tomasza Cierpisza. Otwarte zostało w kwietniu 2015 roku w kamienicy przy ul. Krzywej 4. W zbiorach muzeum znajduje się ponad 75 instrumentów, zarówno gitar, jak i innych instrumentów szarpanych pochodzących z całego świata. Niestety ze względu na prywatny charakter muzeum, zwiedzanie jest możliwe dopiero po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym.

Jeśli jesteś pasjonatem gitar, podczas odwiedzin w Katowicach koniecznie zajrzyj do Muzeum Historii Gitary. Fot. www.facebook.com/muzeumhistoriigitary .

Galeria Szyb Wilson

Galeria Szyb Wilson to prywatna galeria sztuki współczesnej ulokowana na terenie byłego szybu kopalnianego KWK „Wieczorek”. Na powierzchni blisko 2500 m2 możemy podziwiać dzieła młodych, odważnych malarzy, grafików, fotografików oraz performerów w niepowtarzalnym klimacie tworzonym przez przestronne, industrialne wnętrze.

Muzeum Historii Komputerów i Informatyki

Odwiedzając Muzeum Historii Komputerów i Informatyki można przeżyć niebywałą podróż w czasie – podczas dwugodzinnej wycieczki z przewodnikiem będziemy mieli okazję podziwiać ponad 3500 zgromadzonych eksponatów, z których dostępnych do użytku jest ponad 500 komputerów. Możemy poznać historię ewolucji sprzętów, bez których obecnie nie wyobrażamy sobie życia.

Procesory, jakie dziś mieszczą się w smartfonach, kiedyś były wielkości szaf, które transportowane były przy pomocy kliku osób. Wizyta w Muzeum Historii Komputerów i Informatyki to propozycja nie tylko dla informatyków. Fot. www.muzeumkomputerow.edu.pl .

Laserhouse

Fani adrenaliny nie mogą przegapić tej atrakcji - Laserhouse to pierwsze na Śląsku miejsce do gry w laserowego paintballa. Taka elektroniczna forma rozrywki pozwala nie tylko na bezkarne zabijanie przeciwników za pomocą broni laserowej, lecz także na sprawdzenie swojej zręczności przez m.in. przejście laserowego labiryntu. Dreszczyk emocji zapewniony!

Szeroki wybór literatury podróżniczej dotyczącej Katowic znajdziesz TUTAJ

Autor: Sylwia Stwora
trasy rowerowe mazur

Ścieżki rowerowe. Mazury rowerem

2021-02-27
Mazury to wręcz wymarzone miejsce do rowerowej turystyki. Przepiękne widoki, liczne jezior oraz miejscowości, w których życie toczy się niespiesznie przyciągają turystów z całej Polski. Jeśli uwielbiasz aktywny wypoczynek i chcesz zwiedzić Mazury na rowerze, skorzystaj z naszych propozycji tras. Jakie mazurskie szlaki rowerowe warto odwiedzić?
jak chodzić z kijkami

Jak chodzić z kijkami? Technika nordic walking

2020-09-01
Po chodnikach miast, w parku, w górach. Polacy pokochali nordic walking, a osoby miarowo przebierające kijami widoczne są dosłownie wszędzie. Nie wszyscy jednak znają prawidłową technikę chodzenia, przez co trening nie daje oczekiwanych rezultatów. Sprawdź, jak chodzić z kijami, aby nie popełniać błędów.
szlaki w tatrach

Szlaki w Tatrach. Najpiękniejsze szlaki górskie

2020-07-31
Najwyższe pasmo górskie w naszym kraju na swoją popularność zasłużyło nie tylko skupiskiem szczytów liczących sobie ponad 2000 m n.p.m. Tatry pełne są imponujących panoram, ciekawych szlaków górskich i krystalicznie czystych stawów. Jeśli planujesz swoją pierwszą wyprawę w najwyższye góry w Polsce, przekonaj się, jakie szlaki w Tatrach warto przejść.
Polecane szlaki turystyczne w polskich górach

Szlaki turystyczne w Polsce - jakie szlaki górskie warto pokonać?

2020-07-30
Planujesz wycieczkę w góry, ale nie wiesz, który szlak turystyczny wybrać? Albo może dopiero zaczynasz swoją przygodę z górskimi wędrówkami i zupełnie nie wiesz, jak się do tego zabrać? Spokojna głowa – oto krótki przewodnik, w którym w pigułce znajdziesz przegląd najpiękniejszych szlaków górskich w Polsce w wybranych pasmach.
Szczyt w Karkonoszach

Polecane szlaki w Karkonoszach. Najpiękniejsze i najładniejsze w polskiej części gór

2020-07-12
Planujesz wyjazd w Karkonosze, ale nie wiesz, który szlak górski wybrać? Oto kilka najciekawszych szlaków turystycznych w Karkonoszach.
Jaka kurtka w góry

Kurtka w góry - jak się ubrać w góry zimą?

2019-10-03
Jak się ubrać w góry zimą? Tak jak zawsze, czyli na cebulkę. Skupmy się jednak na wierzchniej warstwie stroju, czyli kurtce. Jaka kurtka zimowa w góry będzie najlepszym rozwiązaniem? Softshell czy hardshell? A jeśli puchówka to z naturalnym wypełnieniem czy z syntetycznym? Przekonajmy się.