Data modyfikacji:

Nieznane oblicza miast - Katowice

Coraz więcej turystów unika zatłoczonych, popularnych atrakcji, wybierając zamiast tego oryginalne, nietypowe miejsca. Katowice obfitują w niebanalne lokale oraz niezwykłe obiekty, które warto zobaczyć.

Zwiedzanie miasta „od kuchni” jest coraz popularniejszym trendem w krajowej turystyce. Mamy dość oklepanych, nudnych atrakcji, które widział każdy – chcemy poczuć nutkę adrenaliny, zwiedzając miejsca oryginalne i nietypowe.

SkyBar

SkyBar oferuje rozrywkę na najwyższym poziomie – dosłownie. Bar zlokalizowany na 27 piętrze Qubus Hotel Prestige Katowice jest najwyżej położonym lokalem tego typu w tej części kraju. Bar oferuje szeroki wybór drinków oraz przekąsek, niestety w cenach adekwatnych do piętra. Warto jednak zdecydować się na taki wydatek, bowiem zapierającą dech w piersiach panoramę Śląska można podziwiać z tego samego miejsca, w którym przebywali m.in. Phil Collins czy muzycy Red Hot Chilli Peppers.

Posiłek przy takich widokach - to świetny pomysł na rodzinne wyjście. Fot. www.skybar.pl .

BioBazar

Choć moda na zdrową żywność ciągle zyskuje na popularności to miejsca w całości poświęcone ekologicznej kuchni nadal są rzadkością. BioBazar odbywa się w soboty przy ulicy Brackiej 20. Można tam nabyć naturalne, ekologiczne produkty bezpośrednio od rolników i producentów, ale także zjeść zdrowe śniadanie czy posłuchać koncertu. Dla dzieci również znajdzie się wiele atrakcji, by na czas zakupów miały własne zajęcie - m.in. kącik do zabaw z huśtawkami czy warsztaty produkcji mydełek.

Muzeum Historii Gitary

Muzeum Historii Gitary to prywatne muzeum, które powstało jako owoc pasji Leszka Kwaśniewicza i Tomasza Cierpisza. Otwarte zostało w kwietniu 2015 roku w kamienicy przy ul. Krzywej 4. W zbiorach muzeum znajduje się ponad 75 instrumentów, zarówno gitar, jak i innych instrumentów szarpanych pochodzących z całego świata. Niestety ze względu na prywatny charakter muzeum, zwiedzanie jest możliwe dopiero po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym.

Jeśli jesteś pasjonatem gitar, podczas odwiedzin w Katowicach koniecznie zajrzyj do Muzeum Historii Gitary. Fot. www.facebook.com/muzeumhistoriigitary .

Galeria Szyb Wilson

Galeria Szyb Wilson to prywatna galeria sztuki współczesnej ulokowana na terenie byłego szybu kopalnianego KWK „Wieczorek”. Na powierzchni blisko 2500 m2 możemy podziwiać dzieła młodych, odważnych malarzy, grafików, fotografików oraz performerów w niepowtarzalnym klimacie tworzonym przez przestronne, industrialne wnętrze.

Muzeum Historii Komputerów i Informatyki

Odwiedzając Muzeum Historii Komputerów i Informatyki można przeżyć niebywałą podróż w czasie – podczas dwugodzinnej wycieczki z przewodnikiem będziemy mieli okazję podziwiać ponad 3500 zgromadzonych eksponatów, z których dostępnych do użytku jest ponad 500 komputerów. Możemy poznać historię ewolucji sprzętów, bez których obecnie nie wyobrażamy sobie życia.

Procesory, jakie dziś mieszczą się w smartfonach, kiedyś były wielkości szaf, które transportowane były przy pomocy kliku osób. Wizyta w Muzeum Historii Komputerów i Informatyki to propozycja nie tylko dla informatyków. Fot. www.muzeumkomputerow.edu.pl .

Laserhouse

Fani adrenaliny nie mogą przegapić tej atrakcji - Laserhouse to pierwsze na Śląsku miejsce do gry w laserowego paintballa. Taka elektroniczna forma rozrywki pozwala nie tylko na bezkarne zabijanie przeciwników za pomocą broni laserowej, lecz także na sprawdzenie swojej zręczności przez m.in. przejście laserowego labiryntu. Dreszczyk emocji zapewniony!

Szeroki wybór literatury podróżniczej dotyczącej Katowic znajdziesz TUTAJ

Autor: Sylwia Stwora
wycieczka w góry

Co zabrać na wycieczkę w góry?

2021-11-30
Nieważne, czy w planach masz spokojną wycieczkę w góry czy zdobywanie trudnego szczytu, aby wyprawa była bezpieczna, warto zaopatrzyć się w podstawowy sprzęt i akcesoria. Zobacz, co zabrać na wycieczkę.
co robić w deszczowy dzień

Co robić w deszczowy dzień? Propozycje: co robić, gdy pada deszcz

2021-11-24
Lato, wakacje i... deszcz? Sobota i niedziela z wichurą i ulewą? W naszej szerokości geograficznej to niestety dość częsta sytuacja pogodowa. Jak kreatywnie zająć czas rodziny w takiej sytuacji? Co oprócz skakania po kałużach robić w deszczowy dzień? Oto 5 sprawdzonych propozycji.
Jaka kurtka w góry

Kurtka w góry - jak się ubrać w góry zimą?

2021-11-03
Jak się ubrać w góry zimą? Tak jak zawsze, czyli na cebulkę. Skupmy się jednak na wierzchniej warstwie stroju, czyli kurtce. Jaka kurtka zimowa w góry będzie najlepszym rozwiązaniem? Softshell czy hardshell? A jeśli puchówka to z naturalnym wypełnieniem czy z syntetycznym? Przekonajmy się.
Gra w berka

Klasyczna gra w berka na kilka innych sposobów

2021-08-23
Prosta, a sprawia frajdę zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Klasyczna gra w berka polega na uciekaniu przed osobą goniącą, tak aby nie zostać złapanym, a tym sam...
Jaki prysznic turystyczny kupić?

Jaki prysznic turystyczny kupić?

2021-08-12
Każdy miłośnik turystyki górskiej czy biwakowania docenia możliwość wzięcia odświeżającej kąpieli. Dobrym, a zarazem tanim sposobem na poranną czy wieczorną toa...
szlaki w tatrach

Szlaki w Tatrach. Najpiękniejsze szlaki górskie

2021-07-31
Najwyższe pasmo górskie w naszym kraju na swoją popularność zasłużyło nie tylko skupiskiem szczytów liczących sobie ponad 2000 m n.p.m. Tatry pełne są imponujących panoram, ciekawych szlaków górskich i krystalicznie czystych stawów. Jeśli planujesz swoją pierwszą wyprawę w najwyższye góry w Polsce, przekonaj się, jakie szlaki w Tatrach warto przejść.