Data publikacji:

Najważniejsze półmaratony i maratony 2016

Jesteś zapalonym maratończykiem? W takim razie mamy coś dla Ciebie. Specjalnie dla wszystkich fanów stworzyliśmy przegląd najważniejszych maratonów i półmaratonów 2016 roku. Zobacz, gdzie nie może Cię zabraknąć.

Przedstawiamy najważniejsze maratony i półmaratony 2016 roku.

Orlen Warsaw Marathon,  24 kwietnia

Na zawodników maratonu czekać będzie ciekawa, szybka trasa oraz efektowny finisz na Stadionie Narodowym. Oprócz tradycyjnego maratonu, biegacze będą mogli wziąć udział także w biegu na 10 km oraz charytatywnym marszobiegu. Więcej szczegółów znajdziesz na orlenmarathon.pl.

11. PZU Półmaraton warszawski, 3 kwietnia

Dla wszystkich chcących spróbować swoich sił jeszcze przed głównym maratonem polecamy Półmaraton Warszawski. Więcej informacji na pzupolmaratonwarszawski.com.

38. PZU Maraton warszawski, 25 września

Tradycyjnie jak co roku wśród polskich maratonów nie mogło zabraknąć znanego biegaczom Maratonu warszawskiego. Odbędzie się on 25 września. Trasa biegu nie jest jeszcze znana. Szczegółowe informacje znajdziecie na pzumaratonwarszawski.com.

4. PKO Nocny Wrocław Półmaraton, 18 czerwca, godz. 22

Tegoroczny PKO Nocny Wrocław Półmaraton to połączenie biegowej kultury z muzyką na żywo. Będzie on jedynym biegiem w Polsce, podczas którego muzykę klasyczną dla biegaczy i kibiców zagrają rozmieszczone na całej trasie zespoły kameralne. Podczas półmaratonu maratończycy i ich kibice mogą spodziewać się także wspaniałych widowisk świetlnych. Szczegółowe informacje znajdziesz na pol.wroclawmaraton.pl.

34. PKO Maraton Wrocław, 11 września, godz. 9

Podobnie, jak 4. PKO Nocnemu Wrocław Półmaratonowi, towarzyszyć mu będzie wiele atrakcji związanych z Europejską Stolicą Kultury. Oba wydarzenia posiadać będą 16 ambasadorów, którymi będą artyści i ludzie związani z kulturą. Więcej informacji na wroclawmaraton.pl.

15. PZU Cracovia Maraton, 15 maja

15. edycja najważniejszej imprezy biegowej w Krakowie, zaliczanej do Korony Maratonów Polskich, zorganizowana zostanie 15 maja 2016 roku. Start i meta Cracovia Maraton usytuowane będą na krakowskim Rynku Głównym. Zgodnie z hasłem imprezy „z historią w tle” uczestnicy maratonu przebiegną obok wielu wyśmienitych zabytków Krakowa. W 15. PZU Cracovia Maraton nowością jest możliwość zgłoszeń drużynowych. Więcej na cracoviamaraton.pl/15-pzu-cracovia-maraton.

PZU Półmaraton Gdynia, 20 marca, godz. 11

PZU Półmaraton Gdynia wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się w dniach 18-20 marca 2016. Start zawodników odbędzie się z al. Jana Pawła II o godz. 10:00. Więcej informacji i zapisy na pzugdyniapolmaraton.pl.

2. PZU Gdańsk Maraton, 15 maja, godz. 9

2. PZU Gdańsk Maraton będzie imprezą wieńczącą Gdański Herb Biegowy. Trasa biegła będzie przez: Starówkę z ulicą Długą, Długi Targ z Fontanną Neptuna, Pomnik Poległych Stoczniowców, Europejskie Centrum Solidarności, Stadion Energa Gdańsk, czy Park Nadmorski im. R. Reagana. Start i meta będą umiejscowione zostały na terenie hali targowej AMBEREXPO. Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie pzugdanskmaraton.pl.

Ciechanowski Półmaraton, 25 czerwca, godz. 16

Rywalizacja na dystansie 21,097 km to najważniejsza konkurencja podczas imprezy biegowej organizowanej w trakcie Dni Ciechanowa. Towarzyszyć mu będzie także bieg na 10 kilometrów oraz Charytatywny Marszobieg na dystansie 5 km i bieg dla dzieci.

4. PZU Maraton Lubelski, 8 maja

4. PZU Maraton Lubelski wystartuje 8 maja 2016 roku o godzinie 9:00. Start znajdować się będzie w centrum Lublina, na Placu Litewskim na wysokości pomnika Unii Lubelskiej.  Więcej informacji na maraton.lublin.eu.

2. PZU MARATON SZCZECIŃSKI, 26 czerwca

PZU Maraton zadebiutował w Szczecinie rok temu. Na tegoroczny bieg zapisać się możecie już od 23.12.2015. Więcej informacji na pzumaratonszczecinski.pl.

6. DOZ Maraton Łódzki z PZU, 15-17 kwietnia

Łódzka Atlas Arena zaprasza wszystkich zapalonych biegaczy na szóstą edycję Łódzkiego Maratonu. Szczegółowe informacje znajdziecie na www.lodzmaraton.pl.

Przydatne akcesoria do biegania znajdziesz TUTAJ.

Autor: Natalia Malko