Data publikacji:

Najważniejsze festiwale muzyczne 2016

Planujesz w tym roku wyjazd na festiwal? Zobacz, jakie atrakcje czekają nas na tegorocznych wydarzeniach muzycznych. Przedstawiamy najważniejsze festiwale muzyczne 2016. Zobacz, na jakich koncertach nie może Cię zabraknąć.

Open’er Festival 2016

Open’er to jeden z najpopularniejszych letnich festiwali. Co roku gromadzi on na płycie lotniska w Gdyni tysiące fanów muzyki. Jesteś ciekaw, jakie gwiazdy czekają Cię na Open’erze w tym roku? Koniecznie zajrzyj na opener.pl i zapoznaj się ze szczegółami tegorocznego wydarzenia. Na dziś wiadomo , że będzie to m.in. Wiz kalifa, Florence and The Machine, Red Hot Chili Peppers i Sigur Rós. Wydarzenia odbędzie się w dniach 29 czerwca – 2 lipca.

Colours of Ostrava

Mimo, że ten festiwal odbywa się poza granicami naszego kraju, nie brakuje na nim polskich fanów muzyki. Bliskość granicy sprawia, że cechuje się on dużą popularnością wśród mieszkańców Polski. Co jeszcze zachęca nas do wyjazdu do Czech? Cena - stali bywalcy zgodnie stwierdzają, że pomimo tego, że festiwal odbywa się za granicą, jest on jedną z atrakcyjniejszych ofert na rynku letnich festiwali muzycznych. Szczegóły dotyczące tegorocznego lineupu znajdziesz na stronie festiwalu.

Off Festival Katowice

Jak co roku Artur Rojek zaprasza nas na swój alternatywny, choć dobrze znany już, festiwal. Klimatyczne miejsce katowickiej Doliny Trzech Stawów przyciąga tysiące osób spragnionych nietuzinkowych, mniej mainstreamowych brzmień. Pierwsi poznani artyści to Napalm Death, Sleaford Mods, Machinedrum i Beach Slang. 11. edycja Off Festival Katowice odbędzie się w dniach 5-7 sierpnia.

Przystanek Woodstock

Fanom cięższych brzmień polecamy festiwal Jurka Owsiaka. Kostrzyń nad Odrą gościł będzie w tym roku takie gwiazdy muzyki, jak Apocalyptica, Modestep, Within Temptation czy Shaggy. Impreza odbędzie się w dniach 14-16 lipca.

Tauron Nowa Muzyka

Tauron Nowa Muzyka rusza 18 sierpnia i potrwa przez następne 3 dni. Wystąpią na nim m. in. tacy artyści, jak Danny Daze, Ada, Lucy czy Superpitcher. Muzeum Śląskie Katowice zaprasza wszystkich fanów muzyki z pogranicza jazzu i elektronicznej muzyki tanecznej.

Nie możesz się doczekać koncertu ulubionego wykonawcy? Szeroki wybór płyt znajdziesz TUTAJ

Autor: Natalia Malko