Data publikacji:

Modne miejsca: Kawiarnie dla rodziców z dziećmi

Można w nich zjeść ciastko, napić się pysznej kawy, wziąć udział w warsztatach, a nawet zorganizować urodziny. Warunek jest jeden - trzeba być rodzicem i przyprowadzić ze sobą swoją pociechę. Kawiarnie dla mam i tatusiów z dziećmi są aktualnie jednymi z najchętniej odwiedzanych miejsc. Chcecie wiedzieć dlaczego?

Dookoła pełno kolorowych dekoracji, brzegi szklanek są sygnowane prawdziwym logo Batmana, a przy odrobinie szczęścia można spotkać wesołego klauna lub Myszkę Miki. Rodzinne kawiarnie zostały stworzone z myślą o małych i dużych klientach. Dla jednych i drugich znajdzie się coś ciekawego!

Wspólne spotkania

Źródło: facebook.com/mamycafekrakow/

Z roku na rok przybywa kawiarni dla rodziców z dziećmi. Te wyjątkowe miejsca tak naprawdę łączą w sobie wiele funkcji. Są nie tylko klimatycznym bistro, ale też miejscem relaksu dla dorosłych i wielką salą zabaw dla maluchów. W razie potrzeby przemienią się w dom kultury, gdzie dzieciaki wezmą udział w warsztatach plastycznych, innym razem w wystawę fotografii utalentowanego artysty. W innych miejscach tego typu mamy mogą udać się na profesjonalny manicure (na który czasami po prostu brak im czasu), podczas gdy ich pociechy szaleją na trampolinie. Bez trudu zorganizujemy tam też fajne przyjęcie urodzinowe dla przyjaciół w każdym wieku. Cafe MiMi w Szczecinie, Culca Cafe w Krakowie albo Klub Mamy i Taty w Warszawie powstały przecież po to, aby móc wspólnie spędzić czas.

Strefa zabawy i relaksu

Źródło: facebook.com/mamycafekrakow/, kawiarnialemonka.pl

Rodzinne klubokawiarnie w centrach miast nie narzekają na brak klientów. Większość z nich dostosowała wystrój wnętrza do oczekiwań małych i dużych gości. W tyle nie pozostaje też kuszące menu, w którym znajdzie się zarówno pyszna kawa dla rodziców, jak i smaczna przekąska dla małego niejadka. Są to miejsca, w których nikomu nie przeszkadza mama z wózkiem czy głośne śmiechy dzieci. Właściciele dostosowują swoje lokale do specjalnych potrzeb swoich gości. Kącik dla karmiącej matki czy wygodne krzesełka do karmienia to w większości tych miejsc po prostu standard. Pod ręką są książeczki i zabawki dla maluchów oraz przedszkolaków. Nic więc dziwnego, że rodzice coraz częściej decydują się właśnie tam spędzić wolne popołudnie.

Autor: Bogumiła Kurzeja