Data publikacji:

Mistrzostwa Polski w Crosstriathlonie Kraków-Tyniec

Autor: Sylwia Stwora

Już 24 sierpnia w Krakowie odbędą się Mistrzostwa Polski w Crosstriathlonie rozgrywane na jednym z najbardziej malowniczych osiedli miasta – Tyńcu. Dzień wcześniej odbędzie się Crossdualthlon, w którym mogą brać udział dzieci, młodzież i osoby niepełnosprawne.

Crosstriathlon to zawody łączące w sobie potyczki na rowerach crossowych (MTB lub przełajowe), a także bieg przez drogi polne lub leśne oraz pływanie. Impreza sportowa w Krakowie rozpocznie się na plaży pod klasztorem Benedyktynów w Tyńcu.

Dla zawodników przewidziane są zmagania pływackie na dystansie 1km (1 pętla w Wiśle), jazda na rowerze przez 25 km (2 pętle po 12,5 km w leśnych okolicach Tyńca) oraz bieg terenowy na dystansie 8 km (2 pętle po 4 km). Limit czasowy na pokonanie całego Crosstriathlonu wynosi 4 godziny.

Mistrzostwa Polski w Crosstriathlonie rozegrane zostaną w 5 kategoriach – juniorzy 18-19 lat, młodzieżowcy 20-23 lata, seniorzy 24-39 lat, weterani (40-49, 50-59, 60+) oraz weteranki (40-49, 50+). Za miejsca od 1. do 6. przewidziane są nagrody pieniężne (3000, 2000, 1000, 500, 400 oraz 300 zł). Opłata startowa za udział w krakowskiej imprezie sportowej wynosi 150 zł.

W Crosstriathlonie mogą wziąć udział wyłącznie osoby, które w dniu startu będą miały ukończone 18 lat. Przewidywana temperatura wody w Wiśle na dzień zawodów to ok. 18-22 stopnie. Na bieg oraz jazdę rowerem wybrane zostały trasy leśne oraz polne o nawierzchniach szutrowych i kamienistych. Oznaczenia będzie można spotkać po każdym przebytym kilometrze.

Imprezą towarzyszącą będzie rozgrywany dzień wcześniej Crossduathlon – zawody z udziałem dzieci i młodzieży połączone z festynem rodzinnym. W potyczkach sportowych mogą wziąć udział także osoby niepełnosprawne, a podczas trwania imprezy odbędzie się zbiórka pieniędzy na zakup rowerów dla osób niewidomych.