Data publikacji:

Jaki materac dmuchany dwuosobowy kupić? Sprawdzone i wytrzymałe modele


Materac dmuchany dwuosobowy przydaje się nie tylko podczas wakacji pod namiotem, ale i w czasie wizyty gości. Jeśli ma się zbyt mało wolnych łóżek, by przenocować dodatkowe osoby we własnym domu, można przygotować im wygodne posłanie na pompowanym łóżku. Dzięki niemu wszyscy wypoczną w komfortowych warunkach. Jak wybrać materac dmuchany podwójny? Sprawdź, na co zwrócić uwagę przed jego zakupem.
basen

Materac dmuchany dwuosobowy - jaki rozmiar?


Wybierając materac dmuchany do spania dwuosobowy, na początek powinno się zwrócić uwagę na rozmiar. Dla dwóch osób minimalna powierzchnia spania powinna wynosić 120 cm. Optymalnym wyborem jest jednak materac dmuchany dwuosobowy o szerokości 140-150 cm. Modele mające od 80 do 100 cm są zbyt wąskie dla dwóch użytkowników. Mogą wyspać się na nich co najwyżej dwie wyjątkowo szczupłe osoby lub rodzic z dzieckiem.

Jeśli chodzi o długość, większość materaców dmuchanych mierzy 190-200 cm. Wyżsi użytkownicy mogą mieć spore problemy, by znaleźć dla siebie łóżko dmuchane dwuosobowe mające więcej niż 200 cm długości.

Materac dmuchany dwuosobowy z pompką czy bez?


Osoby, które chcą kupić materac dmuchany, mogą wybrać model z pompką lub bez niej. Modele z pompką są droższe, jednak ich pompowanie jest o wiele łatwiejsze. Pompka nożna lub ręczna sprawia, że materac dwuosobowy pompowany jest gotowy do użycia już po kilku minutach. Nie trzeba tracić sił na jego dmuchanie ustami.

Jeszcze szybciej i efektywniej pompuje się materac dmuchany wysoki dwuosobowy z wbudowanym zaworem. Dołączona do niego pompka elektryczna efektywnie napełnia powietrzem całą powierzchnię łóżka. Pompka posiada dodatkowo funkcję wypompowania materaca. Dzięki niej nie trzeba długo męczyć się ze spuszczaniem powietrza z łóżka po obudzeniu się o poranku.

Materac dwuosobowy z pompką jest droższy niż model bez pompki. Zwykła pompka podnosi cenę danego modelu o kilkadziesiąt złotych, natomiast w przypadku pompki elektrycznej i specjalnego zaworu w materacu, koszt zakupu rośnie niekiedy dwukrotnie. Jednocześnie komfort użytkowania materaca dmuchanego elektrycznie jest o wiele wyższy.

Materac dmuchany - z jakiego materiału powinien być wykonany?


Przy wyborze materaca dmuchanego powinno się przyjrzeć materiałowi, z którego wykonano pompowane łóżko. Dół powinien być wyprodukowany z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Dzięki temu materac welurowy dwuosobowy z pompką będzie odporny na uszkodzenia mechaniczne, np. przebicie na ostrym kamieniu lub gałązce. Zewnętrzna warstwa powinna być natomiast wykonana z materiału przyjemnego w dotyku. Materac dmuchany welurowy dwuosobowy jest miękki i ciepły, dlatego zapewnia komfort w przypadku kontaktu bezpośrednio ze skórą. W mroźne noce welur chroni przed wychłodzeniem łóżka, co sprawia, że goście wygodnie nocują na pompowanym materacu bez względu na porę roku.

Powinno się unikać materacy dmuchanych dwuosobowych wykonanych wyłącznie z cienkiej gumy. Takie materace są odpowiednie wyłącznie do zabawy i pływania w basenie. Nie powinno używać się ich do spania pod namiotem ani do układania gości do snu. Ich wysokość jest zbyt niska. Optymalna wysokość łóżka pompowanego dla dwóch osób wynosi od 40 do 50 cm. Na takiej wysokości śpi się podobnie jak na rozkładanej kanapie lub standardowym łóżku w sypialni.

Materac dmuchany dwuosobowy - cena


Materac dmuchany tanio kupi się w wielu marketach i sklepach online. Najtańsze modele bez pompki znajdzie się już za 40-50 zł, natomiast duże, wygodne łóżka pompowane kosztują nawet 400 złotych i więcej. Sporo płaci się zwłaszcza za łóżka z wbudowaną pompką, które mogą zastąpić klasyczny mebel.
Autor: Monika Kocher