Data publikacji:

36. Maraton Warszawski

Autor: Sylwia Stwora

Już 28 września odbędzie się 36. Maraton Warszawski. Trasa 42,195 km przebiegać będzie najbardziej malowniczymi zakątkami stolicy – rozpocznie się na moście Poniatowskiego, natomiast metę usytuowano przy Stadionie Narodowym.

Po drodze uczestnicy będą mijać Pałac Kultury i Nauki, biec Aleją Tomasza Hopfera przez Łazienki Królewskie oraz wiele innych ważnych i zabytkowych warszawskich miejsc. Maraton Warszawski wystartuje o godzinie 9:00, a linia startu zostanie zamknięta po 20 minutach od rozpoczęcia. Limit czasowy narzucony na uczestników biegu wynosi 6,5 godziny.

Punkty z wodą będą znajdować się w odległości co 2,5 km, natomiast w co drugim będą dostępne także napoje izotoniczne oraz banany. Uczestnikiem biegu może być osoba, która ukończyła 18 lat.

Koszt uczestnictwa w 36. Maratonie Warszawskim wynosi 200 zł. Wszyscy, którzy dobiegną do mety otrzymają pamiątkowe medale. Za zajęcie pierwszych trzech miejsc w poszczególnych kategoriach mężczyzn i kobiet przewidziane są statuetki. Natomiast nagrodą główną jest samochód Volvo V60.

Maraton Warszawski to także wydarzenia towarzyszące. Już 26 września rozpoczną się targi Sport Fitness. Dzień później zorganizowany będzie wielobój dla dzieci, seminaria biegowe, Maraton hand-bike, mecz koszykówki i rugby na wózkach oraz specjalne biegi dla najmłodszych. Natomiast 28 września, oprócz Maratonu Warszawskiego, przewidziany jest również Bieg na Piątkę (5 km).

Hotele Radisson Blu, które są oficjalnym partnerem imprezy przygotowały dla przyjezdnych specjalną ofertę noclegową. W cenie pobytu zawarte jest śniadanie, dostęp do bezprzewodowego internetu oraz wstęp do klubu fitness.

Do tej pory do udziału w imprezie zgłosiło się ponad 10 tys. osób, z czego prawie 10% z nich to obcokrajowcy. Największa liczba uczestników z zagranicy pochodzi z Wielkiej Brytanii. Faworytem jest biegacz z Kenii (Victor Kipchirchir), zwycięzca dziewiątej edycji Maratonu Warszawskiego.