Data modyfikacji:

Lampki rowerowe USB - ranking

 Korzystanie z lampki rowerowej po zmroku jest obowiązkiem każdego cyklisty. Oświetlenie do roweru zapewnia odpowiednią widoczność na drodze i zmniejsza niebezpieczeństwo związane z poruszaniem się na rowerze w nocy. Nieoświetlony rowerzysta stwarza spore ryzyko w ruchu drogowym, dlatego nigdy nie powinien udawać się na przejażdżkę bez przygotowanego dwukołowca. Jaką lampkę rowerową kupić? Sprawdź, czym kierować się przy jej wyborze.
lampki usb do roweru

Czy się kierować przy zakupie lampki rowerowej?

 Lampki rowerowe powinny być przystosowane do potrzeb danego rowerzysty. Na początku powinno się przede wszystkim określić, po jakim terenie będzie się jeździć. Dla cyklistów przemieszczających się na rowerze po mieście odpowiednie są lampki rowerowe USB, które mają moc 100 lub 200 lm. W lesie i podczas jazdy poza terenem zabudowanym, gdzie oświetlenie uliczne jest słabe, powinno się korzystać z lampek o mocy od 600 do nawet 1000 lm. Dzięki nim rowerzysta będzie widoczny nawet dla samochodów szybko jadących, znajdujących się w sporej odległości.

Równie ważne jest podjęcie decyzji, czy lampka rowerowa na USB ma pracować w trybie ciągłym, czy migającym. Migające światło zwraca większą uwagę kierowców w terenie niezabudowanym, gdzie wyróżnia rowerzystę na tle innych pojazdów. Dodatkowo tryb migający wydłuża czas pracy na jednym ładowaniu, co w przypadku długiej jazdy ma szczególne znaczenie.

Jeśli sporo jeździ się rowerem przy różnej pogodzie, powinno się sprawdzić, czy lampka rowerowa jest wodoodporna. Odporność na deszcz i inne opady przedłuża jej żywotność. Użytkownik jest jednocześnie pewny, że sprzęt będzie działać niezawodnie nawet w przypadku niespodziewanego załamania pogody.

Lampka rowerowa ładowana na USB - zalety

Zanim podkreśli się zalety oświetlenia rowerowego na USB, warto wyjaśnić, czym jest lampka rowerowa ładowana na USB. Jest to dokładnie takie samo oświetlenie, jak lampka na zwykłe baterie lub dynamo. Umieszcza się ją z przodu lub z tyłu roweru, by zapewnić cykliście widoczność na drodze i umożliwić mu bezpieczną jazdę.

Lampki rowerowe USB są proste i wygodne w użytkowaniu. Wystarczy założyć je na kierownicę lub z tyłu roweru i wcisnąć przycisk, który je uruchomi. Tylko tyle wystarczy, by bezpiecznie poruszać się po drodze po zmroku. Specjalne zaczepy ułatwiają szybkie zakładanie i zdejmowanie lampek, a niewielkie wymiary umożliwiają ich chowanie do kieszeni spodni lub plecaka. Lampka rowerowa USB waży jedynie kilkadziesiąt gramów, dlatego można ją bez trudu przenosić podczas kontynuowania wycieczki pieszo.

Atutem lampek rowerowych ładowanych na USB jest długi czas pracy. Większość akumulatorów pracuje od kilkunastu do kilkudziesięciu godzin na jednym ładowaniu, dzięki czemu sprawdza się dobrze podczas długiej jazdy. Dodatkowo specjalna dioda informuje, gdy poziom akumulatora jest niski i lampka wymaga ładowania.

Do ładowania lampek rowerowych USB wystarczy kabel, który podłączy się do powerbanka lub komputera. Lampka szybko się ładuje i po kilkunastu minutach jest gotowa do dalszego użytkowania. Powerbank może być wykorzystany do ładowania również w czasie jazdy.

Lampki rowerowe ładowane na USB są wyposażone w diody LED, które dają jasne i silne światło. Diody zużywają niewiele energii, co ogranicza rozładowywanie się akumulatora. Ponadto akumulatory służą długo, co ma pozytywny wpływ na środowisko naturalne - trafia do niego mniej zużytych baterii.

Lampki rowerowe USB - ranking

 Jeśli chodzi o lampki rowerowe USB, ranking stworzony na podstawie najpopularniejszych wyborów rowerzystów ułatwia zakup odpowiedniego sprzętu. Rowerzyści szybko znajdą lampki dla siebie, jeżeli zaufają sprawdzonym opiniom innych cyklistów.

Lampa tylna Falcon Eye FLEA to niedrogi model, który może pracować w trybie ciągłym lub migającym. W zestawie dostępny jest kabel USB. Waga lampki wynosi jedynie 24 g, dlatego jest to idealny sprzęt dla rowerzystów, którzy sporo podróżują.
Sprawdź ofertę na Ceneo.pl.
Dla bardziej wymagających użytkowników odpowiedni jest zestaw Lamp Prox Hydra Set 400 Lm + Wega 40 Lm USB. Lampa przednia i tylna są odpowiednie do jazdy po mieście oraz okazyjnej jazdy po terenie niezabudowanym. Wytrzymałe akumulatory zapewniają długą pracę na jednym ładowaniu. Lampki mogą pracować aż w sześciu trybach. Regulacja stopnia jasności światła umożliwia ich dostosowanie do warunków panujących na drodze. Dodatkowo w zestawie znajdzie się gumowe uchwyty do montowania oświetlenia oraz dwa przewody USB.
Dla użytkowników, którzy potrzebują praktycznej lampki do jazdy szosowej, odpowiedni jest model Knog Blinder Road 250. Lampka przednia o mocy 250 lumenów jest wodoodporna i przystosowana do montowaniu na kierownicy lub kasku. 

W zależności od trybu pracy lampka świeci od 2 do 6 godzin bez potrzeby ładowania. Dwie diody mogą pracować jednocześnie w tym samym trybie lub w innych trybach - jedna lampka może migać, a druga świecić bez przerwy.

Do uniwersalnego użytku poleca się lampkę rowerową przednią USB Extend. Montuje się ją na kierownicy bez użycia narzędzi. Dwie jasne, białe diody LED zapewniają bezpieczeństwo nawet w terenie niezabudowanym i lesie. Maksymalny czas pracy wynosi nawet 12 godzin, jeśli lampka pracuje w trybie migania.
Autorka: Monika Kocher