Data publikacji:

W co warto wyposażyć rower?

Jeśli nie wyobrażasz sobie tygodnia bez co najmniej jednej przejażdżki na rowerze, powinieneś zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria, które poprawią komfort i radość z jazdy. Podpowiadamy, w co warto wyposażyć rower.

Na dzień dzisiejszy wyposażenie obowiązkowe, bez którego grozi mandat w wysokości 50 zł, to jedno światło przednie oraz podwójne z tyłu (odblaskowe i ciągłe lub migające). Zalecane są również odblaski na pedałach i szprychach, które poprawią widoczność pojazdu i wpłyną na nasze bezpieczeństwo. Rower powinien mieć także dzwonek lub trąbkę, by dać sygnał ostrzegawczy przechodniom.

Oprócz podstawowych akcesoriów, warto wyposażyć rower w przydatne gadżety, które ułatwią nam życie i sprawią, że codzienne przejażdżki będą jeszcze przyjemniejsze oraz bardziej ekscytujące. Jeśli jesteśmy fanami przemierzania niezliczonej ilości kilometrów, przydatny może okazać się licznik. Oprócz pokonanej odległości wskaże aktualną i średnią prędkość, a także wartość spalonych kalorii. Dzięki temu urządzeniu na bieżąco będziemy mogli śledzić swoje postępy i porównywać je w czasie.

Dla tych, którzy lubią długie, dalekie wycieczki, dobrym wyborem może być zakup sakwy mocowanej na ramieniu roweru. W sklepach znaleźć można modele o różnym rozmiarze i pojemności, które pomieszczą wszystkie potrzebne rzeczy. Dzięki sakwie będziemy mogli zrezygnować z plecaka, który na dłuższą metę może okazać się niewygodny i nadmiernie obciążać nasz kręgosłup.

By zabezpieczyć rower w razie konieczności pozostawienia go bez opieki na ulicy, niezbędny jest zakup linki. Wiadomo, że nie ma takiej, która nie byłaby do przecięcia, jednak lepiej nie kusić losu i zniechęcić potencjalnego złodzieja do zainteresowania kradzieżą naszego pojazdu.

Ponadto, warto wyposażyć rower w łyżki do opon, które w razie awarii umożliwią łatwe zdjęcie opony i wymianę uszkodzonej dętki. Najlepiej wybierać te z trwałego tworzywa, a unikać tych zrobionych z metalu, które mogą dodatkowo uszkodzić dętkę. Wskazane jest, by zainwestować w nieco droższy model, który nie pęknie nam w rękach przy użyciu większej siły.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

Autor: Sylwia Stwora