Data publikacji:

Ładowarki turystyczne – przegląd

W trakcie podróży często zabijamy nudę przeglądając internet, grając w gry, odtwarzając muzykę czy oglądając filmy. Niekiedy stan baterii zostaje mocno nadwyrężony, a niestety w najbliższym otoczeniu nie ma tradycyjnego gniazdka. Aby nie spotkała nas przykra niespodzianka w postaci rozładowanego smartfona, gdy będziemy musieli np. wykonać ważny telefon, warto mieć pod ręką ładowarkę turystyczną.

Z pomocą tego power banku, czyli mobilnej baterii o kształcie małego pudełka, z powodzeniem naładujesz telefon czy tablet sygnowany marką Apple oraz urządzenia do nawigacji. Model wyposażono w baterię litowo-polimerową o pojemności 6800 mAh, która bez ładowania wytrzymuje do 8 godzin oraz w dwa wejścia USB i jedno micro USB. Dodatkowo posiada też wtyczkę zasilającą do tabletów (2,5x0,7 mm). Natężenie wyjściowe power banku to 2 A.

Z pomocą tego power banku awaryjne zasilanie jest możliwe w każdym miejscu i o każdej porze. Model z litowo-polimerową baterią o pojemności 10000 mAh z powodzeniem przedłuży działanie lub przywróci do życia smartfon, tablet, aparat fotograficzny, kamerę czy odtwarzacz MP3 lub MP4. Na pokładzie power banku znajdują się porty micro i mini USB. Ładowanie odbywa się przy użyciu kabla USB, który posiada 6 końcówek do różnego typu urządzeń, co sprawia, że małe, czarne pudełeczko jest uniwersalnym gadżetem. Natężenie wyjściowe power banku wynosi od 1 do 1,5 A.

Kolejna propozycja ładowarki turystycznej do awaryjnego zasilania to podręczny model solarny, na pokładzie którego umieszczono akumulator litowo-polimerowy o pojemności 6000 mAh, mogący służyć jako zapas energii dla wielu popularnych tabletów i smartfonów. Ładowarka posiada port mini USB, micro USB, a także zestaw przejściówek pasujących m.in. do urządzeń marki Samsung, Sony, Blackberry, Nokia czy iPhone. Napięcie wyjściowe gadżetu wynosi 5 V 500 mA i 5V 2.1 A. Stan baterii ładowarki solarnej można podnieść poprzez ładowanie jej za pośrednictwem złączy USB lub wbudowanej baterii słonecznej.

Ta ładowarka słoneczna to wszechstronne urządzenie z 8 elastycznymi, odpornymi na wodę panelami typu CIGS, czyli technologią, która zapewnia wydajne używanie ładowarki nawet przy małym nasłonecznieniu. Ładowarka ma wyjście 12 V i wielofunkcyjny kabel z 4 końcówkami, co pozwala jej zasilić stan baterii komórki, kamery, latarki, aparatu fotograficznego czy innych akumulatorów. Ponadto wyposażono ją w 4 „oczka”, dzięki którym można ją przyczepić np. do plecaka czy namiotu.

Autor: Sylwia Stwora