Data publikacji:

Jak zabezpieczyć dokumenty w trakcie podróży lub wycieczki górskiej?

Zbliża się okres wakacji – czas wyjazdów i beztroskiej zabawy. Oprócz dokładnego skompletowania garderoby, warto zadbać również o bezpieczeństwo naszych dokumentów, które w podróży często narażone są na zniszczenie lub uszkodzenie. Podpowiadamy, jak zabezpieczyć dokumenty w trakcie wyjazdu.

Po pierwsze, należy odseparować ważne dla nas dokumenty od reszty bagażu, czyli od ubrań, kosmetyków, a przede wszystkim od jedzenia. Lepiej znaleźć dla nich oddzielną przegrodę w walizce lub plecaku. Jeśli nie mamy takiej możliwości, umieśćmy je w osobnej kieszeni. Dzięki temu zabezpieczymy je ewentualnym zalaniem lub zgnieceniem.

Zwykła foliowa koszulka nie będzie wystarczająca do ochrony ważnych papierów. Oprócz niej, warto zaopatrzyć się w twardsze, kartonowe teczki lub te, wykonane z plastiku. Starannie spakowane dokumenty takie, jak paszport, legitymacja czy bilety, najlepiej umieścić można w specjalnej saszetce, przeznaczonej wyłącznie na tego typu rzeczy. Do wyboru mamy produkty wykonane ze skóry lub z materiałów syntetycznych.

Wiele osób udających się w podróż ulega złudnemu przekonaniu, jakoby dokumenty najbezpieczniejsze były w miejscu, nad którym mamy pełną kontrolę, czyli np. w portfelu schowanym w kieszeni spodni. Nie jest to najlepszy pomysł – paszport może ulec zgnieceniu, zdeformowaniu lub zmoczeniu. Staje się też łatwym łupem dla złodzieja.

Bezpieczeństwo to nie tylko zapobieganie przed zniszczeniem, ale również ochrona przed potencjalną kradzieżą, dlatego nie umieszczajmy ważnych dokumentów w łatwo dostępnych kieszeniach. Chowajmy je wewnątrz torebki lub plecaka w miejscu zasuwanym na zamek. Oprócz tego, starajmy się nie tracić z oczu naszego bagażu. Chwila nieuwagi może zrujnować nawet najbardziej starannie zaplanowane wakacje, które mają być przecież upragnionym odpoczynkiem, a nie kolejną dawką stresu.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w zdjęcie

Autor: Sylwia Stwora