Data publikacji:

Scyzoryki – przegląd

Scyzoryki to nieodzowne narzędzia nie tylko w czasie biwaku, łowienia ryb, górskiej przeprawy rowerowej czy spływu kajakowego. Poręczne przyrządy ułatwią nam także codzienne czynności w domu czy pracy. Sprawdziliśmy, w jakie modele warto zainwestować.

Scyzoryk kieszonkowy ze stali nierdzewnej dla fanów militariów. Posiada dwa ostrza, otwieracz do puszek oraz do kapsli, dwa śrubokręty, wykałaczkę, szpikulec i korkociąg. Pomoże także zdejmować izolacje, gdyż wyposażono go w specjalne szczypce oraz może posłużyć jako stylowy breloczek do kluczy. Scyzoryk ma 91 mm długości oraz 15 mm grubości.

Model dla wymagających – scyzoryk posiada 38 narzędzi. Do dyspozycji użytkownika są kombinerki, 6 śrubokrętów (2, 3, 5 i 7,5 mm, wersja mini i gwiazdkowy), przecinak, zginacz do drutu, dłutko, piłka do drewna i metalu oraz nożyczki. Z powodzeniem otworzy także butelkę, puszkę czy skrzynię – posiada korkociąg oraz dwa otwieracze. Nie brakuje także szpikulca, klucza nasadkowego i kilku typów nasadek. Scyzoryk o wadze 438 g ma 6 warstw.

Scyzoryk z oprawą wykonaną z celidoru wielokolorowego z namalowaną matrioszką przypadnie do gustu kobietom. Narzędzie wyposażono w pęsetę, nożyczki oraz pilniczek do paznokci. Nie brakuje także ostrza, które ma 35 mm długości oraz wykałaczki i śrubokręta. Scyzoryk waży zaledwie 22 g i jest dwuwarstwowy.

Scyzoryk, z którym nic Cię nie zaskoczy. Model posiada aż 73 narzędzia, w tym kombinerki, pilniczek, piłkę do metalu, otwieracz, hak wielofunkcyjny, skrobak do ryb, długopis, kilka typów śrubokrętów, ostrzy, noży, końcówek oraz kluczy nasadkowych. Dodatkowo wyposażono go w 7 funkcji elektronicznych – pomiar temperatury (w stopniach Celsjusza oraz Fahrenheita), wysokościomierz, barometr, zegarek, alarm, stoper i odliczanie czasu.

Autor: Sylwia Stwora