Data modyfikacji:

Zestaw survivalowy – przegląd

Nieprzewidziane sytuacje i nieprzyjazne warunki w czasie wyprawy górskiej lub rowerowej, połowu ryb czy polowania wymagają szybkiej reakcji, od której niekiedy zależy nasze zdrowie i życie. Mając zestaw survivalowy pod ręką, poradzisz sobie z różnymi problemami.

Ten zestaw survivalowy zawiera kombinerki wzbogacone o przecinak do drutu, dwa rodzaje noży, płaski i krzyżakowy śrubokręt, a także pęsetę i otwieracz do butelek. Oświetlać drogę czy ciemne zakamarki pomoże Ci mini-latarka, a ognisko rozpalisz używając wodoodpornych zapałek lub krzesiwa. Całość uzupełnia zestaw do szycia oraz zestaw do połowu ryb. Dodatkowo, do pokrowca doczepiony jest gwizdek ratunkowy oraz instrukcja sygnalizacji dla śmigłowca ratunkowego.

W pudełku z wytrzymałego tworzywa ABS znajdziesz składany nóż z latarką i gwizdkiem, krzesiwo i 4 hubki, a także dwa rodzaje linek – ze stali oraz nylonu. Zestaw survivalowy zawiera także narzędzia wędkarskie, kompas, lusterko sygnalizacyjne i agrafki.

Zestaw survivalowy składa się z podstawowych akcesoriów pomagających przetrwać trudne warunki, czyli krzesiwa, noża, zapałek, drutu, z którego wykonasz np. sidła, oraz wytrzymałej linki i mini poradnika survivalowego. Do wzywania pomocy posłuży Ci gwizdek ratunkowy.

Zestaw survivalowy stworzony z myślą o kierowcach zawiera koc foliowy oraz polarowy, 2 ogrzewacze chemiczne, latarkę na dynamo i gwizdek ratunkowy. Jako oświetlenie posłużą Ci 3 światła chemiczne w białym kolorze działające do 8 godzin, a gdy zgłodniejesz czeka na Ciebie baton energetyczny.

Autor: Sylwia Stwora