Data publikacji:

Prezenty dla aktywnych

Autor: Sylwia Stwora

Dla osoby lubiącej wysiłek fizyczny często trudno jest wybrać odpowiedni prezent, bo zwykle uprawiając dany sport sama zaopatrzyła się w niezbędny sprzęt lub przeżyła bardzo dużo ciekawych przygód. Oto kilka inspiracji na prezenty dla aktywnych.

Jeśli obdarowywany lubi poczuć zastrzyk sporej adrenaliny i nie boi się nietypowych wyzwań doskonałym pomysłem na prezent będzie zafundowanie mu karnetu na niecodzienny trening fitness (np. pole dance), lotu paralotnią albo na spadochronie, jazdę psim zaprzęgiem, zorbing, weekendową szkołę przetrwania, skok na bungee, strzelanie z broni palnej czy wizytę w parku linowym.

Dla osób aktywnych, które stawiają na ćwiczenia w domu i mają własną siłownię, najlepiej poszukać sprzętu, który mógłby uzupełnić dotychczasowe wyposażenie. Dla pań może być to zestaw do pilatesu, jogi, kompaktowa mata do ćwiczeń, mini stepper czy specjalna piłka do ćwiczeń i rehabilitacji. Aktywnym panom można kupić wioślarza, wielofunkcyjną ławeczkę czy zestaw hantli i obciążników.

Lubiący spacery ucieszą się z krokomierza, który oprócz liczenia kroków będzie też podawać liczbę spalonych kalorii, długość przebytej trasy oraz będzie zapamiętywać poszczególne wyniki.

Miłośnicy jazdy na rowerze oraz biegacze z uznaniem spojrzą na sensor prędkości z opcją zapamiętywania wyników lub pulsometr naszpikowany dodatkowymi funkcjami, który stanie się ich osobistym trenerem. Przydatne mogą okazać się także bezprzewodowe słuchawki stereo, saszetki na ramię lub bidony.

Nietuzinkowym prezentem dla miłośników różnych aktywności fizycznych może być dodatkowa porcja energii w postaci czekoladek przyjmujących formę figurek sportowców uprawiających daną dyscyplinę czy akcesoriów z nią związanych. W serię drobnych upominków wpisują się także koszulki z ciekawym napisem nawiązującym do uprawianej aktywności fizycznej czy sportowych zainteresowań.