Data publikacji:

Jak zadbać o rower jesienią?

Jesień i zima to czas niezbyt korzystny dla naszych dwukołowych przyjaciół. Deszcz i niskie temperatury szczególnie im nie sprzyjają. Co więc zrobić, aby w tym czasie nasz jednoślad pozostał w pełni sprawny i mógł nam towarzyszyć? Odpowiedź na pytanie, jak dbać o rower jesienią znajdziecie w naszym artykule!

jak zadbać o rower jesienią

Jesienią i zimą wcale nie musimy rezygnować z jazdy rowerem. Przed wyłączeniem naszego roweru z tej przyjemności zabezpieczyć się możemy odpowiednim przygotowaniem do sezonu.

Jak zadbać o błotniki?

Deszczowa aura i błoto prawdopodobnie dadzą nam się w najbliższych miesiącach we znaki. Ważne jest dlatego, aby odpowiednio zabezpieczyć się przed zabrudzeniem. Pomoże nam w tym wyposażenie dwukołowca w błotniki, które zatrzymują zbierające się zanieczyszczenia i powstrzymują je przed rozbryzgiwaniem.

Odpowiednie oświetlenie do jazdy na rowerze

Niestety dni stają się już coraz krótsze. W związku z tym jesteśmy też zobligowani do używania właściwego oświetlenia, za brak którego możemy dostać nawet mandat. Jednak myśleć powinniśmy o tym przede wszystkim w kwestii naszego bezpieczeństwo. Zaopatrzmy zatem nasz rower w odpowiednie światło przednie i tylne, a kiedy podróżujemy po zmroku - także siebie w odblaskową kamizelkę.

Jak zadbać o rower?

W najbliższym czasie powinniśmyszczególnie zadbać o takie czynności serwisowe, jak przesmarowanie komponentów. Zimą i jesienią nasz rower w znacznym stopniu narażony jest na oddziaływanie czynników atmosferycznych. Opady deszczu silnie wpływają bowiem na jego zużycie. Ponadto sprawdzić w tym czasie należy także działanie podzespołów (hamulce, przerzutki, linki itp.). Koszt usługi serwisowej w zależności od stanu roweru waha się od 50 do 200 zł.

Przydatne gadżety do jazdy rowerowej

Jesienią warto wyposażyć nasz rower w kilka praktycznych gadżetów. Jeśli często zostawiamy rower na zewnątrz, możemy kupić specjalny wodoodporny pokrowiec. Przydać się mogą o tej porze roku także wszelkie elementy odblaskowe, jak np. opaska samozaciskowa lub na ramię na rzepy.

Autor: Natalia Malko