Data publikacji:

Kije do golfa – przegląd

Design ułatwiający trafienie, lekkie trzonki z grafitu czy główki ze stali nierdzewnej. W wersjach dla pań oraz mężczyzn posługujących się prawą lub lewą ręką. Na rynku bez problemu znajdziemy kije do golfa skrojone na miarę indywidualnych potrzeb. Przyjrzeliśmy się modelom, które powinny zainteresować zarówno uczących się gry w golfa, jak i osób, które przeszły na poziom średniozaawansowany.

Kij hybrydowy przeznaczony dla golfistek praworęcznych, który wyposażono w główkę ze stali nierdzewnej o nachyleniu pod kątem 18 stopni oraz dwie śruby obciążające, dzięki czemu wagę główki kobieta może optymalnie dopasować do swoich potrzeb. Krótki trzonek pozwala w większym stopniu kontrolować siłę i długość uderzenia. Dodatkowym ułatwieniem podczas próby trafienia w piłkę jest strzałka na główce kija, która wskazuje miejsce, którym powinna być ona uderzona.

Zestaw kijów do gry w golfa przeznaczony dla kobiet leworęcznych obejmuje trzy woody o nr 3, 5 i 7 z grafitowymi trzonkami, hybrydę z główką o nachyleniu 24 stopnie, irony nr 6, 7, 8, 9, PW i SW oraz putter, którego trzonek zrobiono ze stali. Irony wykonano ze stali nierdzewnej. Mają one lekkie trzonki z grafitu, a dzięki szerokiej dolnej krawędzi i obwodowemu wyważeniu są łatwiejsze w użyciu, a także wykazują wysoką tolerancję błędów. Kije są odpowiednie zarówno dla początkujących , jak i średniozaawansowanych amatorek golfa.

Kije dla graczy praworęcznych zarówno zaczynających przygodę z golfem, jak i średniozaawansowanych golfistów. W zestawie znajduje się driver z powiększoną główką , wood nr 3, irony ze stali nierdzewnej oraz model hybrydowy typu rescue, a także putter typu mallet. W woodzie i ironach zastosowano grafitowe trzonki o średniej sprężystości.

Zestaw kijów golfowych, w skład którego wchodzi driver z główką o pojemności 460 cc, kij hybrydowy typu rescue do wybijania piłki z różnego typu powierzchni, putter oraz 6 ironów został stworzony z myślą o początkujących graczach. W modelach zastosowano technologie zapobiegające nadmiernemu ruchowi obrotowemu podczas wybijania piłki. Kije posiadają grafitowe trzonki i są przeznaczone dla mężczyzn leworęcznych.

Autor: Sylwia Stwora