Data publikacji:

II Piekarski Festiwal Nordic Walking

Autor: Sylwia Stwora

Już 7 września rozpocznie się II Piekarski Festiwal Nordic Walking. Będzie to przedostatnia impreza z wszystkich przewidzianych w ciągu siedmiu miesięcy trwania tej edycji wydarzenia. Cykl zakończą zmagania w niedzielę, 12 października.

II Piekarski Festiwal Nordic Walking to impreza cykliczna, na którą ze zniecierpliwieniem wyczekują wszyscy miłośnicy tego sportu. Zawody odbywają się na bieżni kompleksu boisk ORLIK przy I LO na ul. Gimnazjalnej 24 w Piekarach Śląskich. W tym roku pierwsze zmagania rozpoczęły się w kwietniu i powtarzają się w każdym kolejnym miesiącu. Ostatni start odbędzie się w październiku.

Zawody nordic walking rozgrywane są na dystansie 4 km. Uczestnicy dzieleni są w sumie na cztery kategorie: kobiety – K junior (rocznik 1974 i młodsze) i K senior (rocznik 1973 i starsze) oraz mężczyźni – M junior (rocznik 1974 i młodsi) i M senior (rocznik 1973 i starsi).

W ciągu całego cyklu imprezy za poszczególne miejsca przyznawane są punkty sumowane później do klasyfikacji końcowej. Za 1. miejsce otrzymać można 4 punkty, za 2. przyznawane są 3 punkty, a zajęcie ostatniego miejsca na podium równoznaczne jest z otrzymaniem 2 punktów. Za wszystkie pozostałe lokaty dopisywany jest symboliczny 1 punkt.

Dla najlepszych zawodników II Piekarskiego Festiwalu Nordic Walking przewidziano nagrody. Są to statuetki dla mistrza oraz wicemistrza, dla osób, które uczestniczyły w co najmniej czterech zmaganiach w ciągu całego cyklu imprezy.

Udział w zawodach nordic walking jest bezpłatny. Limit osób mogących rywalizować jednego dnia w marszu wynosi 60 uczestników. Zapisy prowadzone są w biurze kompleksu sportowego ORLIK oraz korespondencją mailową. W przypadku wolnych miejsc możliwe są zapisy tuż przed rozpoczęciem zawodów.

Festiwal ma za zadanie popularyzację aktywnego spędzania czasu wolnego, promowanie samej dyscypliny wśród społeczeństwa, integrację jej miłośników oraz szerzenie wolontariatu sportowego.