Data publikacji:

Buty rowerowe – przegląd

Jeśli traktujesz jazdę na rowerze jako coś więcej niż formę rekreacji, powinieneś zainwestować w buty rowerowe. Sprawdziliśmy, które modele z półek dla kobiet i mężczyzn zapewnią pełen komfort i bezpieczeństwo jazdy, a przy okazji będą się także efektownie prezentować.

Model stworzony z myślą o maratonach i wyścigach MTB. Buty rowerowe przeznaczone są do jednośladów wyposażonych w pedały typu Shimano SPD. Obuwie ze skóry syntetycznej posiada agresywny protektor i jest zapinane na dwa przylepce oraz klamrę z opcją 3-stopniowej regulacji. Podeszwę wzmocniono włóknem szklanym. Buty rowerowe mają wyjmowaną wkładkę.

Buty rowerowe dla miłośników MTB. Zewnętrzna warstwa została wyprodukowana ze skóry i pokryta poliuretanem. Dodatkowo posiada siateczkowe wstawki, co zapewnia dobrą wentylację stopy. Podeszwa powstała z nylonu i włókna szklanego, a bieżnik z poliuretanu. Obuwie ze wzmacnianym zapiętkiem jest zapinane na kuta sprzączkę i paski.

Buty rowerowe ze wzmocnioną pięta dla kobiet lubiących jazdę w trudnych warunkach. Czerwono-biały model z czarnymi wstawkami ma wierzch z mikrofiobry z dodatkiem nylonowej siateczki zapewniającej stopie dobrą oddychalność. Polimerowe ząbki w podeszwie zapobiegają samoistnemu luzowani rzepów w trakcie jazdy.

Obuwie ze sznurowanymi wiązaniami z odpornej na rozciąganie, elastycznej siatki i skóry syntetycznej sprawdzi się przy różnych stylach jazdy na rowerze. Odpowiednią sztywność podeszwy zapewnia śródstopie z poliamidu z dodatkiem włókna szklanego. Buty rowerowe wyposażono w gumową podeszwę oraz wkładkę EVA.

Buty rowerowe do jazdy szosowej posiadają cholewę z gładkiego i odpornego na przywieranie wody czy brudu materiału z mikrowłókien. Model ma wzmacnianą piętę, kompozytową podeszwę i wymienną podkładkę antypoślizgową z gumy. Buty są zapinane na klamrę.

*Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

Autor: Sylwia Stwora