Data publikacji:

Body ball – ćwiczenia z piłką

Body ball to prosta i przyjemna aktywność przeznaczona dla każdego. Zarówno początkujący, jak i profesjonalni sportowcy mogą odnaleźć w niej źródło frajdy oraz zadowolenia z efektów, które przynoszą regularne ćwiczenia z jej użyciem. Wyjaśniamy, czym charakteryzują się treningi z piłką w roli głównej.

Body ball to ćwiczenia z piłką gimnastyczną, nazywaną też rehabilitacyjną, szwajcarską lub stabilizacyjną. Zajęcia z jej użyciem prowadzone są dla kobiet w ciąży, w czasie rehabilitacji lub podczas zwykłych, rekreacyjnych ćwiczeń dla każdego. Sekret aktywności polega na aktywizacji mięśni na co dzień nie używanych, które umożliwią utrzymanie się i balansowanie na powierzchni okrągłego przyrządu.

Ćwiczenia z piłką przyczyniają się przede wszystkim do zwiększenia wydajności, siły, poprawy koordynacji ruchowej oraz trenowania mięśni odpowiedzialnych za prawidłową postawę. Zajęcia nie wymagają dużego nakładu sił, są przyjemne i relaksujące.

Body ball to rozrywka dla każdego – ćwiczenia tego typu wykorzystywane są nawet przy rehabilitacji niemowląt. To świetna propozycja dla osób, które borykają się z problemami ze strony kręgosłupa, gdyż aktywność sprzyja jego odciążeniu, przez co

nie trzeba całkowicie rezygnować z uprawiania sportu.

Body ball to także przyjemny relaks po długim dniu w pracy, który pozytywnie wpłynie na kształtowanie prawidłowej sylwetki, polepszy naszą koordynację i zwiększy wytrzymałość ruchową.

Piłka może być wykorzystywania również w treningu siłowym. Wszystko zależy od Twoich oczekiwań i preferencji – czy wolisz postawić na relaks, czy może na zwiększony wysiłek. Ćwiczyć można w zorganizowanych grupach na zajęciach fitness lub w domu – zakup piłki nie jest zbyt dużym wydatkiem (ok. 40 zł). Jeśli nie wiesz, jak zacząć, wybierz się najpierw na profesjonalny trening body ball. Podpowiedzi znaleźć można również w sieci w postaci poradników lub tutoriali.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

Autor: Sylwia Stwora