Data publikacji:

Termos turystyczny – przegląd

W chłodniejsze dni ciepły napój czy posiłek podczas wędrówki po górach pozwoli rozgrzać ciało od wewnątrz i doda energii potrzebnej na przemierzanie wielokilometrowych szlaków. Aby utrzymać wysoką temperaturę jedzenia, niezbędny będzie termos turystyczny. Podpowiadamy, które modele nie zawiodą Cię w trudnych warunkach.

Termos turystyczny o pojemności 0,6 l wykonano ze stali nierdzewnej również od strony wewnętrznej, dzięki czemu unikniesz uszkodzenia butelki, gdy urządzenie uderzy o twardą nawierzchnię. Model wyposażono w podwójne ścianki i szczelne zamknięcie ograniczające ryzyko wylania się gorącego zawartości. Termos posiada wygodny otwór do nalewania oraz nakrętkę, która może służyć jako kubek do picia.

Model ze stali nierdzewnej służy do utrzymania odpowiedniej temperatury zupy czy innej, gotowanej żywności. W środku został wyłożony antybakteryjnym srebrem, aby jeszcze lepiej trzymać ciepło, a także był łatwiejszy w czyszczeniu. Termos ma pojemność 0,5 l. Jego ergonomiczny kształt i antypoślizgowa powłoka zapewniają pewne trzymanie w dłoni. Przed włożeniem jedzenia do naczynia, należy na 4 minuty zalać go gorącą wodą (po upływie tego czasu trzeba ją wylać). Po 6 godzinach jedzenie utrzyma temperaturę na poziomie 65 stopni C, a po 24 godzinach – 30 stopni C. Nakrętkę termosu można używać jako miseczkę.

Ten termos turystyczny posłuży do przechowywania zarówno ciepłych, jak i zimnych napojów. Małe wymiary 260 x 86 mm i waga 506 g sprawiają, że z powodzeniem zmieści się w plecaku i nie będzie nadmiernym obciążeniem. Pojemność próżniowego modelu o podwójnych ścianach wynosi 0,75 l. Termos wyprodukowano ze trwałej stali nierdzewnej.

Termos turystyczny pomieści aż 1,5 l napoju lub płynnego jedzenia, dlatego przyda się na dłuższe wędrówki. Stal nierdzewna została od zewnątrz pokryta matową powłoką zapobiegającą ślizganiu się dłoni. Model posiada składaną rączkę i regulowany pasek – umożliwia zawieszenie naczynia na ramieniu. Wysokie właściwości termiczne oraz antybakteryjne zapewnia wnętrze ze srebra. Dostępny jest z dwoma kubkami.

Poręczny termos turystyczny z wygodną torbą idealnie nadaje się zarówno na piesze wędrówki, jak i wyprawy rowerowe – może zastąpić bidon. Model ma pojemność 0,45 l, podwójną ściankę, a wykonano go ze stali nierdzewnej. Posiada wygodny otwór do nalewania i jest dostępny w zestawie z kubkiem.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

Autor: Sylwia Stwora