Data publikacji:

Bluza do biegania na jesień - jak wybrać bluzę do biegania?

Bieganie jesienią wymaga od nas nieco większego przygotowania niż to latem. Zwłaszcza jeśli chodzi o odpowiednią odzież. Kapryśna pogoda z pewnością nie ułatwia zadania. Sprawdźmy więc, na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze treningowej bluzy.

bluza do biegania

Z jakiego materiału powinna być bluza do biegania?

Owszem, bawełna jest bardzo dobrą i naturalną tkaniną, jednak do biegania potrzebujemy czegoś bardziej zaawansowanego technologicznie. Odpowiedni materiał powinien zapewnić nam zarówno ciepło, wentylację, jak i swobodę ruchów. Dobrym rozwiązaniem będzie wybór poliestru. Doskonale odprowadza on wilgoć, przez co nie dochodzi do ochłodzenie organizmu zimną i mokrą koszulką. Szybko wysycha i jest lekki. Bluzy wykonane z poliestru będą się od siebie różnić w zależności od producenta. Warto rozglądać się za tymi najlżejszymi, ponieważ rzadki splot lepiej oddycha. Zwracaj uwagę również na to, czy bluza wykorzystuje specjalne technologie, które jeszcze bardziej zwiększają jej funkcjonalność.

Jakie kieszenie powinna mieć bluza do biegania na jesień?

Jesienne warunki są najbardziej wymagającymi, jeśli chodzi o ubiór biegacza. Pogoda potrafi zmienić się diametralnie na przestrzeni kilku minut. Dlatego warto rozglądać się za bluzą z kieszenią. Najlepiej tą na plecach. W razie nieprzewidywanych warunków, będziemy mogli włożyc tam czapkę, rękawiczki, a nawet cienką wiatrówkę. Dlaczego kieszeń na plecach? Ponieważ w tym miejscu najprawdpodobniej najmniej będzie nam ona przeszkadzać podczas biegu.

Wybierając bluzę do biegania zwróć uwagę na odblaskowe elementy

O tej porze roku bardzo szybko robi się ciemno. Ważne jest więc, aby nasza odzież treningowa posiadała elementy odblaskowe. Zadbanie o to nie jest to trudne, ponieważ wiele marek oferuje bluzy z takimi nadrukami. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze. Jeśli nasz strój nie posiada takich dodatków, na ramię możemy założyć chociażby odblaskową opaskę.

Autor: Natalia Malko

Najlepsze buty do biegania - TOP 10