Data publikacji:

Amatorskie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Pływaniu Family Cup

Autor: Sylwia Stwora

Już w najbliższą sobotę w Zgierzu odbędą się Amatorskie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Pływaniu Family Cup. Organizatorem ósmej edycji wydarzenia jest Młodzieżowy Dom Kultury oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zgierzu.

Amatorskie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Pływaniu Family Cup odbędą się 18 października w Pływalni MOSiR zlokalizowanej przy ul. Leśmiana 1 w Zgierzu. Udział w wydarzeniu mogą wziąć wszyscy chętni, którzy nie posiadają licencji zawodniczej Polskiego Związku Pływackiego.

Celem imprezy jest upowszechnienie wśród polskiego społeczeństwa sportu amatorskiego, ze szczególnym naciskiem na współzawodnictwo w pływaniu, w którym mierzyć się ze sobą mogą całe rodziny, bez względu na wiek każdego z członków.

Sztafeta rodzinna powinna obejmować następujące składy: matka, ojciec, dziecko; dziadek lub babcia, syn lub córka, wnuk lub wnuczka; rodzic lub dziadek czy dziecko bądź wnuk. Odległość może być pokonywana w stylu klasycznym, grzbietowym, crawlem, delfinem, a także motylkiem. Start może odbywać się ze słupka, z brzegu lub wody przy brzegu basenu.

We wszystkich kategoriach najlepsi zawodnicy otrzymają nagrody: 1-6. miejsce – dyplom, 1-3. miejsce – puchar, natomiast wśród wszystkich uczestników, którzy ukończą zawody rozlosowane zostaną dodatkowe nagrody rzeczowe na podstawie wiedzy na temat Family Cup oraz regionu.

Opłata startowa, która obejmuje również ubezpieczenie, poczęstunek i napoje wynosi 20 zł dla dorosłych i 10 zł w przypadku dzieci do lat 16. Zawody rozpoczną się o godz. 10:30.