Data publikacji:

Akcesoria niezbędne do ćwiczeń w plenerze

Wraz z nadejściem ciepłych, wiosennych dni warto zamienić aktywność fizyczną w zamkniętym pomieszczeniu na ćwiczenia na świeżym powietrzu. Aby w pełni usprawnić trening w plenerze niezbędne będzie kilka akcesoriów sportowych.

Wybierając się na trening w plenerze warto zastanowić się, jakiego typu ćwiczenia będziemy wykonywać, co zdeterminuje typ sprzętu, który będziemy musieli ze sobą zabrać. W przypadku jogi oraz zajęć w pozycji siedząco-leżącej niezbędna będzie mata.

Ćwiczenia na świeżym powietrzu uwzględniające modelowanie pośladków i nóg to wymagają zaopatrzenia się w skakankę czy step, a przy kształtowaniu siły i rzeźbieniu mięśni najpraktyczniejszym rozwiązaniem będzie wielofunkcyjny ekspander oraz motylki. Hantle i obciążniki powinny mieć wagę, która nie sprawi problemu z przemieszczaniem się.

Aby nie nosić ze sobą całego sportowego arsenału, warto skorzystać z naturalnego oraz sztucznego wyposażenia danego terenu.  Ćwiczenia na świeżym powietrzu, do których potrzebne będzie nam oparcie lub podpora, najlepiej przeprowadzić w pobliżu drzewa, ławki, ogrodzenia z drewnianych pali, barierki na moście lub kładki oraz innyvj elementów małej architektury.

Ławka świetnie sprawdzi się jako podłoże przy wykonywaniu brzuszków czy podpórka pod nogi w czasie robienia trudniejszej wersji tradycyjnych pompek oraz szeregu ćwiczeń wymagających od nas siedzenia, leżenia na brzuchu, plecach, itp. Wykonując ćwiczenia na świeżym powietrzu piłkę lekarską i skakankę może zastąpić pień drzewa lub niska ławeczka, które posłużą zarówno jako przeszkoda, jak i podwyższenie, na które będziemy musieli wskoczyć.

Warto ulokować się także w pobliżu placu zabaw dla dzieci, gdzie pomocne mogą okazać się drabinki, itp. Jeśli zależy nam na wymodelowaniu nóg, śmiało można skorzystać z huśtawki. Z kolei konar może posłużyć jako drążek do podciągania, a w wersji luźnej za sztangę.

Autor: Marta Błeszyńska
Frisbee

Frisbee dla początkujących. Jak grać? Jak rzucać? Zasady

2019-08-13
Frisbee to świetny sposób na letni, aktywny wypoczynek na łonie natury. Zwykły, plastikowy krążek może umilić czas nawet sporej grupie znajomych. Warto wiedzieć, że frisbee rządzi się specjalnymi zasadami, a nawet występuje w kilku odmianach. Dlaczego warto grać we frisbee i jak robić to prawidłowo?
Karimata turystyczna

Karimata turystyczna do spania - jaką wybrać?

2019-08-08
Karimata turystyczna to jeden z podstawowych elementów biwakowego ekwipunku. Jeśli planujesz spędzić noc w outdoorze, przekonaj się, która karimata do spania będzie najlepszym rozwiązaniem.
akcesoria do roweru

Akcesoria do roweru - jakie akcesoria na rower warto kupić?

2019-08-06
Kupiłeś rower? Świetnie! Ale to nie koniec zakupów. Sam jednoślad nie wystarczy, aby komfortowo, bezpiecznie i wygodnie jeździć przez cały rok. Zobacz, jakie akcesoria do roweru są niezbędne podczas użytkowania, a które z nich… stanowią miły dla oka gadżet, który uprzyjemni każdą podróż!
szlaki w tatrach

Szlaki w Tatrach. Najpiękniejsze szlaki górskie

2019-07-31
Najwyższe pasmo górskie w naszym kraju na swoją popularność zasłużyło nie tylko skupiskiem szczytów liczących sobie ponad 2000 m n.p.m. Tatry pełne są imponujących panoram, ciekawych szlaków górskich i krystalicznie czystych stawów. Jeśli planujesz swoją pierwszą wyprawę w najwyższye góry w Polsce, przekonaj się, jakie szlaki w Tatrach warto przejść.
jak chodzić z kijkami

Jak chodzić z kijkami? Technika nordic walking

2019-07-24
Po chodnikach miast, w parku, w górach. Polacy pokochali nordic walking, a osoby miarowo przebierające kijami widoczne są dosłownie wszędzie. Nie wszyscy jednak znają prawidłową technikę chodzenia, przez co trening nie daje oczekiwanych rezultatów. Sprawdź, jak chodzić z kijami, aby nie popełniać błędów.
jak zacząć biegać

Jak zacząć biegać? Poradnik dla początkujących

2019-07-22
Bieganie to aktywność, która nie wymaga od ciebie specjalistycznego sprzętu, długich dojazdów do klubu fitness oraz żelaznej kondycji. Zacząć może praktycznie każdy – wystarczą szczere chęci. Zanim wybierzesz się na pierwszy jogging, przeczytaj ten krótki poradnik, który odpowie na pytanie, jak zacząć biegać, by było to nie tylko pożyteczne, ale i przyjemne.