Data publikacji:

10. Festiwal Rzeźby Lodowej w Poznaniu

Chcesz zobaczyć, jak wygląda kilkadziesiąt ton lodu w jednym miejscu? Wybierz się w najbliższy weekend do Poznania na 10. Festiwal Rzeźby Lodowej. Będzie na, co popatrzeć.

Interesuje Cię rzeźbiarstwo w lodzie, a może masz wolny weekend? W obu tych przypadkach polecamy wycieczkę do Poznania i zobaczenie na własne oczy, jak powstają lodowe arcydzieła. Poznański Festiwal Rzeźby Lodowej to jedyny w Polsce i największy w Europie konkurs profesjonalnych rzeźbiarzy w lodzie. Odbywa się w grudniu każdego roku na Starym Rynku.

Jak wygląda konkurs?

STIHL POZnan Ice Festival 2015 składa się z dwóch konkurencji: odwzorowania w lodowej bryle wylosowanego kształtu oraz wyrzeźbieniu dowolnego projektu. Artyści mają do dyspozycji 250 kilogramowe lodowe bloczki, w których za pomocą dłut, pił łańcuchowych, frezarek, tarek i piłek ręcznych wykonują swoje dzieła. Co ciekawsze, przy tworzeniu lodowych arcydzieł przydaje się także żelazko, dzięki któremu zwiększona zostaje przejrzystość lodu i gładkość kształtu.

Festiwal Rzeźby Lodowej w 2014 roku.
źródło: ablondearoundtheworld.com

Co nas czeka na tegorocznym STIHL POZnan Ice Festival?

Tegoroczny event rusza w piątek – 11 grudnia - o godz. 17. Odbędzie się wtedy m. in. „Ice Show” artystów Teatru Tańca, koncert SoundGrace oraz próba bicia rekordu Guinessa we wspólnym odśpiewaniu kolędy. Właściwy konkurs rzeźbiarzy z całego świata rozpocznie się w sobotę (12.12) o godzinie 10. Druga część rywalizacji będzie mieć miejsce w niedzielę (13.12) w godzinach 9-17. Dokładny program wydarzenia znajdziecie tutaj.

Event zdecydowanie wart zobaczenia.

Nie zapomnijcie o ciepłym ubraniu. Szeroki wybór czapek dla całej rodziny znajdziecie TUTAJ.

Autor: Natalia Malko