Data modyfikacji:

Na wycieczkę śladami Anonima? To właśnie Geocaching!

Smart technologie to nie tylko Facebook, Instagram czy Endomondo. Dzięki swojemu smartfonowi będziesz mógł wziąć udział w jednym z największych globalnych projektów outdoorowych! Poznaj swoje otoczenie z innej strony. Przedstawiamy geocaching - interaktywną zabawę, która podbiła świat!

Geocaching ma już 15 lat. W 2000 roku powstał projekt zabawy zrzeszającej obcych sobie ludzi, których łączy wspólna pasja do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, zwiedzania nowych miejsc i... poszukiwania skarbów! To rewelacyjny pomysł na spędzenie czasu poza domem i poznanie odwiedzanej miejscowości z zupełnie innej perspektywy. Najwięksi entuzjaści geocachingu bawią się wszędzie: w swoich okolicach, jadąc na wczasy, wyjeżdżając w delegację. To nie tylko pozytywne przeżycie - to sposób na zwiedzenia ciekawych i atrakcyjnych punktów, których nie znajdziesz w przewodnikach, a które świetnie oddają charakter regionu i ducha zamieszkujących go ludzi.

Aplikacja do geocachingu

Geocaching to gra współtworzona przez graczy. Naszym celem jest dotarcie do skrytki, w której inny uczestnik umieścił skarb. Wszystko zaczyna się od pobrania aplikacji na portalu Geocaching.com i dokonania rejestracji. Aby w pełni wziąć udział w grze, potrzebujecie urządzenia GPS i Internetu. W specjalnym formularzu dostępnym na stronie podajemy kod pocztowy interesującej nas lokalizacji. Po wysłaniu formularza otrzymujemy wykaz miejsc, w których znajdują się skrytki, oraz wskazówki dotyczące dotarcia do punktu. Stopień trudności zależy od inwencji twórcy trasy. Może to być proste zadanie polegające na przejściu określonego szlaku, ale może stać się wyzwaniem pełnym zagadek, mikrozadań i rebusów. Gdy znajdziecie skarb, musicie udokumentować znalezisko i opublikować rezultat wyprawy na swoim profilu. Dochodzi również do wymiany fantów.

Przykładowa skrytka (źródło: http://hanoverchamber.com)

Każdy zarejestrowany gracz może przygotować skrytkę - również Wy! To dobry pomysł na kreatywną i pouczającą zabawę wszystkich, niezależnie od wieku.

wycieczka w góry

Co zabrać na wycieczkę w góry?

2021-11-30
Nieważne, czy w planach masz spokojną wycieczkę w góry czy zdobywanie trudnego szczytu, aby wyprawa była bezpieczna, warto zaopatrzyć się w podstawowy sprzęt i akcesoria. Zobacz, co zabrać na wycieczkę.
Jaka kurtka w góry

Kurtka w góry - jak się ubrać w góry zimą?

2021-11-03
Jak się ubrać w góry zimą? Tak jak zawsze, czyli na cebulkę. Skupmy się jednak na wierzchniej warstwie stroju, czyli kurtce. Jaka kurtka zimowa w góry będzie najlepszym rozwiązaniem? Softshell czy hardshell? A jeśli puchówka to z naturalnym wypełnieniem czy z syntetycznym? Przekonajmy się.
Jaki prysznic turystyczny kupić?

Jaki prysznic turystyczny kupić?

2021-08-12
Każdy miłośnik turystyki górskiej czy biwakowania docenia możliwość wzięcia odświeżającej kąpieli. Dobrym, a zarazem tanim sposobem na poranną czy wieczorną toa...
szlaki w tatrach

Szlaki w Tatrach. Najpiękniejsze szlaki górskie

2021-07-31
Najwyższe pasmo górskie w naszym kraju na swoją popularność zasłużyło nie tylko skupiskiem szczytów liczących sobie ponad 2000 m n.p.m. Tatry pełne są imponujących panoram, ciekawych szlaków górskich i krystalicznie czystych stawów. Jeśli planujesz swoją pierwszą wyprawę w najwyższye góry w Polsce, przekonaj się, jakie szlaki w Tatrach warto przejść.
Polecane szlaki turystyczne w polskich górach

Szlaki turystyczne w Polsce - jakie szlaki górskie warto pokonać?

2021-07-29
Planujesz wycieczkę w góry, ale nie wiesz, który szlak turystyczny wybrać? Albo może dopiero zaczynasz swoją przygodę z górskimi wędrówkami i zupełnie nie wiesz, jak się do tego zabrać? Spokojna głowa – oto krótki przewodnik, w którym w pigułce znajdziesz przegląd najpiękniejszych szlaków górskich w Polsce w wybranych pasmach.
wspinaczka na ściance

Wspinanie - jak rozpocząć przygodę ze wspinaczką?

2021-07-28
Tradycyjne trasy turystyczne już ci się znudziły i masz ochotę na nieco bardziej ekstremalną przygodę z górami i skałami? Jeśli myślisz o wspinaczce, przekonaj się, jak postawić pierwsze kroki w tego rodzaju aktywności outdoorowej, jak przygotować się fizycznie i wreszcie, jaki sprzęt zakupić?