Data publikacji:

Na wycieczkę śladami Anonima? To właśnie Geocaching!

Smart technologie to nie tylko Facebook, Instagram czy Endomondo. Dzięki swojemu smartfonowi będziesz mógł wziąć udział w jednym z największych globalnych projektów outdoorowych! Poznaj swoje otoczenie z innej strony. Przedstawiamy geocaching - interaktywną zabawę, która podbiła świat!

Geocaching ma już 15 lat. W 2000 roku powstał projekt zabawy zrzeszającej obcych sobie ludzi, których łączy wspólna pasja do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, zwiedzania nowych miejsc i... poszukiwania skarbów! To rewelacyjny pomysł na spędzenie czasu poza domem i poznanie odwiedzanej miejscowości z zupełnie innej perspektywy. Najwięksi entuzjaści geocachingu bawią się wszędzie: w swoich okolicach, jadąc na wczasy, wyjeżdżając w delegację. To nie tylko pozytywne przeżycie - to sposób na zwiedzenia ciekawych i atrakcyjnych punktów, których nie znajdziesz w przewodnikach, a które świetnie oddają charakter regionu i ducha zamieszkujących go ludzi.

Aplikacja do geocachingu

Geocaching to gra współtworzona przez graczy. Naszym celem jest dotarcie do skrytki, w której inny uczestnik umieścił skarb. Wszystko zaczyna się od pobrania aplikacji na portalu Geocaching.com i dokonania rejestracji. Aby w pełni wziąć udział w grze, potrzebujecie urządzenia GPS i Internetu. W specjalnym formularzu dostępnym na stronie podajemy kod pocztowy interesującej nas lokalizacji. Po wysłaniu formularza otrzymujemy wykaz miejsc, w których znajdują się skrytki, oraz wskazówki dotyczące dotarcia do punktu. Stopień trudności zależy od inwencji twórcy trasy. Może to być proste zadanie polegające na przejściu określonego szlaku, ale może stać się wyzwaniem pełnym zagadek, mikrozadań i rebusów. Gdy znajdziecie skarb, musicie udokumentować znalezisko i opublikować rezultat wyprawy na swoim profilu. Dochodzi również do wymiany fantów.

Przykładowa skrytka (źródło: http://hanoverchamber.com)

Każdy zarejestrowany gracz może przygotować skrytkę - również Wy! To dobry pomysł na kreatywną i pouczającą zabawę wszystkich, niezależnie od wieku.