Data publikacji:

Tanie podróżowanie: praktyczne porady część III

Zanim udasz się do biura podróży, by wykupić wycieczkę all-inclusive, zastanów się czy nie warto wykorzystać wolnych dni organizując wyjazd na własną rękę? Taka wycieczka może być naprawdę tania - wystarczy się tylko do niej dobrze przygotować. Zobacz trzecią część naszego poradnika, który zawiera praktyczne wskazówki dla początkujących podróżników.

7. Pora roku ma znaczenie

Jeśli podróżujesz poza kontynent europejski upewnij się, że w wybranym czasie w kraju do którego się wybierasz nie ma przypadkiem pory deszczowej (jest to tak zwany "low-season", ale pogoda bywa uciążliwa).

8. Okazyjne noclegi

Szukając noclegów weź pod uwagę couchsurfingu lub rezerwacje na stronie Aribnb lub Wimdu, Są to strony, na których właściciele mieszkań wynajmują je turystom. Taka opcja jest z reguły tańsza niż hotel. Poza tym na takich stronach często skorzystać można z kodów zniżkowych (na przykład za pierwszą rezerwację lub za polecenie innego użytkownika. Na tego typu stronach znajdziesz noclegi w dobrym standardzie niemal na całym świecie! Chcesz spać w hotelu? Przed wyjazdem poluj na promocje hotelowe. Możesz szukać ich na przykład na stronie Hotel4Free.

9. Zaplanuj podróż

Przed pierwszą samodzielną podróżą zaplanuj co chcesz zobaczyć, poczytaj fora internetowe i sprawdź, które miejsca są rekomendowane przez innych podróżników. Przydatna jest zwałszcza strone TripAdvisor, gdzie poszczególne atrakcje, restauracje i miejsca noclegów są oceniane przez innych podróżników. Warto skorzystać również z przewodników Lonely Planet, które uważane są za biblie samodzielnych podróżników.

Autor: Agnieszka Jaśkiewicz