Data publikacji:

Sylwester poza domem - gdzie warto jechać, jak zaplanować wyjazd

Jeżeli zamierzacie spędzić sylwestrową noc w domu, przed telewizorem, może warto zastanowić się nad zorganizowaniem wyjazdu. Tym bardziej, że w tym roku jest do tego znakomita okazja - ostatni dzień roku przypada na czwartek, więc organizując wyjazd, zafundujecie sobie przy okazji długi weekend. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę decydując się na sylwestra poza domem.

Białe szaleństwo w górach

Najczęściej wybieranym kierunkiem na spędzenie sylwestrowej nocy są góry. Niesamowity klimat, piękne widoki i możliwość uprawiania zimowych sportów - wszystko to sprawia, że wyjazdy do górskich kurortów o tej porze roku cieszą się największą popularnością.Jeżeli jesteście amatorami jazdy na nartach czy snowboardzie, to z pewnością będziecie potrzebować odpowiedniego ubioru i sprzętu. Przejrzyjcie wcześniej swoje szafy, żeby zawczasu uzupełnić braki w ubiorze i sprzęcie, pamiętając, że najważniejsze są bezpieczeństwo i komfort.

Więcej sprzętu narciarskiego znajdziesz TUTAJ.

Oczywiście w większości kurortów narciarskich istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu zimowego. Zajrzyj TUTAJ, żeby dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę przy wypożyczaniu sprzętu narciarskiego.

Wskazówka: Nie umiecie jeździć na nartach? Nic straconego! W sylwestrowy weekend możecie zapisać się na kurs jazdy na snowboardzie lub nartach. Jeśli chcecie przed wyjazdem poćwiczyć  swoje umiejętności narciarskie, także nic straconego - wykupcie lekcje jazdy na symulatorze - nie potrzeba do tego gór ani śniegu!  Dobra zabawa gwarantowana!

Przy wyborze kurortu na spędzenie sylwestrowego weekendu warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale także bliskość atrakcyjnych stoków narciarskich i na ofertę turystyczną. Jeżeli wciąż zastanawiacie się, w której miejscowości spędzić sylwestra, to TUTAJ pokazujemy najciekawsze polskie kurorty narciarskie.

Spokojny relaks nad morzem

Dla osób ceniących sobie ciszę i spokój dobrym pomysłem będzie wyjazd nad morze. Sylwestrowy bal możemy spędzić w trakcie rejsu statkiem (bilety trzeba rezerwować dużo wcześniej!) lub w nadmorskim hotelu. Kurorty proponują bogatą ofertę z całonocną imprezą, pakietami SPA i strefą wellnes włącznie. W noworoczne południe możemy wybrać się na spacer brzegiem morza, zabierając termos z ciepłą herbatą lub kawą albo chwytając za kijki trekingowe - po obfitym balu porcja ruchu z pewnością się przyda! Na wyjazd nie zapomnijmy zabrać ze sobą ciepłej odzieży (szczególnie bielizny termoaktywnej), przyda się także dobry termos oraz, dla aktywnych, wspomniane już kijki trekingowe.

Co jeszcze ze sobą zabrać?

Niezależnie od tego, czy zechcesz spędzić sylwestrową noc nad morzem czy też w górach,warto dobrze przygotować się na wyjazd. Białe szaleństwa na stoku lub długie spacery brzegiem morza zimą stwarzają konieczność włożenia ciepłej odzieży. Nie zapominajmy jednak, że Sylwester to także całonocna zabawa, wymagająca odpowiedniego stroju. Zadbajmy, żeby nasze wieczorowe kreacje dotarły wraz  z nami do celu w stanie nienaruszonym.

Na grafice: 1. Duży pokrowiec na ubrania, 120,10 zł; 2. Suszarka do butów i rękawic, 23,49 zł; 3. Torba na garnitur Wittchen , 299 zł

Autor: Michał