Data modyfikacji:

Jaki rower elektryczny do 5000 złotych wybrać?

Rowery elektryczne cieszą się coraz większą popularnością. Dzięki nim można łatwiej pokonywać wzniesienia lub długie trasy, jeździć dalej w czasie wolnym lub przywrócić utracone zamiłowanie do jazdy na rowerze. Rowery elektryczne mają kilka dodatkowych cech w porównaniu ze zwykłymi rowerami, które należy rozważyć przed zakupem, takich jak waga, pozycja silnika i zasięg baterii. To wyróżnia je na tle tradycyjnych rowerów. Jeśli więc planujesz zakup roweru elektrycznego i jesteś zagubiony w gąszczy informacji, to ten artykuł jest właśnie dla ciebie! Jaki rower elektryczny do 5000 zł wybrać? Sprawdź!
jaki rower elektryczny za 5000 zł

Wybieramy rower elektryczny do 5000 zł

Poradnik z listą rowerów elektrycznych do 5000 złotych

Wiele osób zadaje sobie pytanie, na co należy zwracać uwagę przy zakupie roweru elektrycznego. Faktycznie jest to naprawdę złożona kwestia, jednak jeśli zapoznasz się z poniższym artykułem, temat ten znacznie ci się rozjaśni.

Co jest ważne przy wybieraniu rowerów elektrycznych?

Lista dostępnych rowerów elektrycznych jest naprawdę długa. Dlatego też z pewnością zastanawiasz się, na co należy zwracać uwagę przy ich wyborze. W tym artykule przedstawimy ci kilka najważniejszych kwestii, które pomogą ci dokonać dobrego wyboru. Wybierając rower elektryczny, warto zwrócić uwagę na rowery elektryczne kross.

Budżet

Po pierwsze, musisz określić, jaki jest twój budżet. Możesz znaleźć wysokiej jakości rower elektryczny za mniej niż 3500 złotych. Jednak najprawdopodobniej nie będzie on posiadał wszystkich komponentów, które posiada rower elektryczny za 6000, 7000 czy 10 000 złotych.

Rozmiar

Sprawdź specyfikację danego roweru elektrycznego, ponieważ w większości przypadków specyfikacja będzie zawierać informacje o tym, jaki zakres wysokości roweru elektrycznego będzie dla niego najlepszy. Zwróć również uwagę na maksymalną wagę.

Styl

Gdy już zdecydujesz się na rozmiar i budżet, następnym krokiem będzie określenie stylu roweru elektrycznego, którego potrzebujesz. Jaką konstrukcję ramy preferujesz? Rowery elektryczne dostępne są w wielu stylach. To od ciebie zależy, czy wybierzesz bardziej miejski, czy też np. górski. Jeśli wolisz siedzieć jak najbardziej wyprostowany podczas jazdy na rowerze, możesz wybrać rower elektryczny typu beach cruiser, miejski lub dojazdowy.

Jeśli zamierzasz zabrać swój rower elektryczny w teren, na szlaki lub plażę, powinieneś rozważyć rowery elektryczne z oponami grubymi lub elektryczne rowery górskie. A jeśli mieszkasz w mieście lub masz mało miejsca na przechowywanie rowerów, świetną opcją będzie rower składany.

Hamulce

Hamulce w rowerze elektrycznym są znacznie bardziej istotne niż w zwykłym rowerze z pedałami. Dzieje się tak, ponieważ znacznie częściej będziesz jeździć z większą prędkością. Hamulce tarczowe zazwyczaj wymagają rzadszej konserwacji i mogą zapewnić największą siłę hamowania, ale mają też swoje minusy, ponieważ gdy się zużyją, mogą być trudniejsze do wymiany. Hamulce obręczowe są stosowane od wielu lat i okazały się mocne oraz skuteczne. Najszybsze rowery wyścigowe używają hamulców obręczowych, udowadniając, że nie trzeba modernizować hamulców tarczowych tylko po to, by uzyskać dobrą skuteczność hamowania.

Waga

Mniej kosztowne rowery mają tendencję do bycia cięższymi, podczas gdy droższe modele potrafią ważyć znacznie mniej. Jeśli więc musisz często nosić swój rower elektryczny, to warto, abyś rozważył zakup lżejszego egzemplarza.

Kwestie ładowania

Spójrz na wat mocy silnika, napięcie oraz liczbę amperogodzin akumulatora. Im wyższa liczba amperogodzin, tym dłużej bateria wytrzyma, zanim będzie wymagała ładowania. Im wyższa moc i napięcie, tym mocniejszy i szybszy będzie rower elektryczny. Obecnie najbardziej powszechne opcje napięcia to 24 V, 36 V i 48 V. A standardowe amperogodziny wynoszą od 10 Ah do 15 Ah lub nawet 17 Ah.

Jaki rower elektryczny do 5000 złotych?

Indiana E4000 - 3499,00

Rower Indiana E4000 to model przeznaczony do jazdy przede wszystkim po przestrzeni miejskiej. Posiada on stalową ramę o rozmiarze 17". Rower uzbrojony jest w silny o mocy 250 W. Jedno pełne naładowanie roweru wystarcza na przejechanie 45 km.

Model Indiana E4000 posiada sześć biegów, waży prawie 24 kg, a dokładniej to 23,8 kg. Koła w tym rowerze mają rozmiar 26". Dodatkowo rower wyposażony jest w błotniki, które chronią przed zabrudzeniami podczas podróży w wilgotnej aurze. Model posiada również bagażnik, w którym można przechować kilka najpotrzebniejszych akcesoriów.

Torpado Venus - 4599,00

Rower Torpado Venus 26 jest przeznaczony do poruszania się zarówno po mieście, jak i terenach pozamiejskich. Posiada on 17-calową ramę wykonaną z aluminium. Naładowany jest w stanie przejechać nawet 75 km. Zamontowany w rowerze wyświetlacz LED w przejrzysty sposób pokazuje obecny stan baterii, jak i pomiar tempa jazdy. W modelu zostały wykorzystane także sprawdzone hamulce typu V-Brake.

Model Torpado Venus posiada siedem biegów, a tylna przerzutka od Shimano sprawi, że każda ich zmiana przebiegnie płynnie. Na tyle roweru zamontowano bagażnik, umożliwiający zostawienia tam akcesoriów potrzebnych podczas jazdy bądź umieszczenie w tamtym miejscu dziecięcego fotelika.

Indiana E3000 - 4599,00

Rower Indiana E3000 to pojazd typu górskiego. Sprawdzi się więc doskonale w nieco trudniejszym terenie, jednak nie ma żadnych przeciwwskazań do poruszania się nim również po przestrzeni miejskiej. Model posiada aluminiową ramę 18". Dzięki temu jest on lekki oraz odporny na uszkodzenia mechaniczne i korozję. Silnik, jaki znajduje się w rowerze, mimo swojej dużej mocy (250 W) pracuje cicho i pozwala na delektowanie się przemierzanymi kilometrami bez hałaśliwego rozpraszania.

Pojazd ładuje się stosunkowo krótko, ponieważ jest to 2,5 do 3 godzin. Na jednym ładowaniu można pokonać aż 70 km. Model Indiana zaopatrzony jest także w 27,5-calowe koła z wytrzymałymi oponami typu WD. Rower ten uzbrojony jest również w hamulce tarczowe dostarczone przez markę Radius
Autor: Jakub Barabasz